Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Négyszintes, téglaépítésű,...

Négyszintes, téglaépítésű, szigeteletlen társasház legfelső szintjén található lakás mennyire hideg télen?

Figyelt kérdés
Megnézni készülök egy ilyen albérletet és jó eséllyel ki is venném, mert szinte minden szempontból ideális. Viszont aggaszt hogy a lakás a legfelső szinten van, a házon nincs szigetelés és ezért esetleg télen hideg. Gondolom a felső szintnek ugyanakkor megvan az az előnye, hogy alulról fűtik. Nem tudom, ez mennyiben ellensúlyozza az előbbit. A házban konvektoros gázfűtés van egyébként. Lakott esetleg valaki hasonlóban? Mik a tapasztalatok?

2022. júl. 31. 04:40
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Lapos tetős. Télen hideg, nyáron meg olyan meleg, mint kint. Lift sincs, biztos.

Csak alulról, legfeljebb oldalról kapod a többi lakástól a “szigetelest”, ahol fűtenek.

Ne vedd ki. Rámegy a rezsire a gatyád, és még fázol is.

2022. júl. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Nézd meg a számlákat, mennyi gázt szoktak fizetni.

A lányom 3-on lakik ilyen házban, a konvektor csak őrlángon megy, így van 22-23 fok bent.

Pedig az szélső lakás.

2022. júl. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, lapos tetős. Lift nincs, de az nem akkora gond. Ahol most lakok a harmadikon, ott sincs lift és már megszoktam. Viszont fázós vagyok...
2022. júl. 31. 07:37
 4/9 A kérdező kommentje:
2.: A harmadik, ahol a lányod lakik az zárószint vagy laknak még felette?
2022. júl. 31. 07:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is javaslom a fűtésszámlák, fogyasztások megtekintését. Panel és panel között is óriási különbség lehet, például én olyanban lakok, ami szendvicsszigeteléssel készült (1986-os építésű). Hiába nem panelprogramos, télen nem kell feltekerni a fűtést, olyan meleg van. Az előző lakásban meg majd megfagytam, pedig okádta a meleget a radiátor. Nyilván más a két lakás rezsije.

A legfelső emeleten, főleg lapos tetőnél még a beázás lehet nagy gond. Nézd meg rendesen a plafont, a sarkokat, keresd a nyomokat!

Nézd meg, ne zárd ki alapból, de legyél résen!

2022. júl. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Laktam panelban távfűtésesben, az ablak mindig nyitva volt, az utca fűtését fizettem.

Laktam szigeteletlen 3 emeletes sátortetős tégla legfelső szintjén, szintén távfűtés, soha nem fáztam, de nem kellett egész nap az utcát fűteni. Ami még hozzátartozik, hogy itt régi ablakok és erkélyajtó volt, ha hozzáértél potyogott róla a vakolat, tehát 0 szigetelés volt, télen az erkélyajtó alá kellett tennem egy plédet, mert ha szél volt süvített be. DE MÉG IGY SEM FÁZTAM SOSE.

2022. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha most dög meleg van bent, akkor télen hideg kesz
2022. júl. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 -es vagyok ,laknak felette.
2022. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyelőre nézelődök még a lakások között...
2022. aug. 1. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!