Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyenkor mit lehetne tenni?

Ilyenkor mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Nem sokára költözünk egy albérletből, és már előre tudjuk, hogy nem lesz problémamentes. Jelenleg az interneten megy a vita. Mikor költöztünk az volt megbeszélve, hogy mire itt leszünk be lesz kötve internet, de ennek ellenére a szerződéskötésig vártak vele, és csak utána kezdte el intézni. Így bekötve, és számlázva csak szeptermber 16.-tól volt. Most, hogy költözünk a hűségidő miatt nem lehet díjmentesen kikötni, csak ha fizetünk. Ennek a költségét meg most ránk akarják tolni, két lehetőségünk van, vagy kifizetjük a szeptembert, vagy pedig kifizetjük a kikötés költségét, ami több. Ami bajos, hogy elvileg hirdetik az ingatlant, így nem igazán értem, miért kéne nekünk fizetni, amikor mi már nem fogunk itt lakni. Ebben az esetben kinek van igaza, mit lehetne tenni? Igazából bármit csinálunk a kaucióból úgy is le tudja vonni, de mégis.

2022. aug. 12. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kikötés költségét fizesd, hadd szenvedjenek újra a bekötéssel, viszont kérd, hogy neked küldjék a dokumentumokat a kikötésről.


Amúgy komolyan, ne fizesd egyiket se. Volt megegyezés arról, hogy ha elköltöztök onnan, akkor ez hogy lesz kezelve? Ha nem, és kiadják az albit, akkor nem kell fizetnetek semmit. Ne vonogassa a kaucióból. Akkor az új bérlőnek ingyen lesz szeptemberre internet? Ne hülyéskedjen már!

2022. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Kinek a nevén van az internet szerződés?

A bérbeadóén? Akkor fizeted a használati/havi díjat annyi időre, amíg ott voltál. Szeptembert nyilván csak 16.-tól.

Bekötés/kikötés nem a te problémád.

2022. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Van egy kitétel a szerződésben, hogy ha előbb felmondanánk, akkor bármilyen felmerülő költséget mi állunk. De ez szerintem nem tartozik bele, mivel a mi szerződésünk szept. 2.-ig tart, és nem mi akarjuk megszüntetni.

#2 Most a tulajdonos nevén van. Nem tudom, hogy lehet-e olyat, hogy csak a hűség idő lejártáig fizetném, mert mikor bekötötték, akkor nem egész havit küldtek. Nem tudom, hogy ez felmondásnál így van-e.

2022. aug. 12. 16:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Addig kellene fizetned, amíg ott laksz. A maradékkal csináljanak, amit akarnak, az ő előfizetésük. Ez nem extra felmerülő költség, nem kötelessége fenntartani, ti meg a bérleti szerződés lejártáig maradtok. Ők vállalták a hűségidőt, amikor megkötötték a szerződést, pedig tudták, hogy a ti bérleti szerződésetek csak 2-áig tart. Meg amúgy most komolyan... Ha jól sejtem nagyon max 5 ezer forintról beszélünk. A bérleti díjatok meg gondolom még csak nem is 5 jegyű.

Az előző helyünkre nekünk magunknak kellett internetet szerezni. Én is annak tudatában írtam alá a hűségidőt szeptember közepéig, hogy tudtam, hogy lehet így fél hónap pocsékba megy majd.

2022. aug. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha írásban tudod bizonyítani, hogy az ő hibájából kötötték később be az internetet akkor fizesd ki. Majd miután elmentetek indíts fizetési meghagyásos eljárást közjegyzőnél(konzultálj vele ügyvéddel) a pénzért. Ha kifizeti akkor király, ha nem akkor perelned kell érte(ami ilyen összegnél nyilván nem éri meg). Egy próbát meg érhet.
2022. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Most, hogy költözünk a hűségidő miatt nem lehet díjmentesen kikötni, csak ha fizetünk. Ennek a költségét meg most ránk akarják tolni,"


Ennek csak akkor nincs jogi akadálya, ha a bérleti szerződésben erre vonatkozóan rögzítettétek, hogy ez a Te kötelezettséged lesz, ha hűségidő előtt távoztok.

Az nem a Te gondod, hogy ők hűségidővel kötöttek szerződést. Ez magánügy.

Nincs joga a kaucióból sem visszatartani. Ez nem károkozás és nem is a fizetés nélkül távozna története.


Én is adok ki ingatlant. Pontosan hasonló okok miatt nem kötök hűségidővel szerződést alapból.


Volt olyan bérlő, akinek gyorsabb/szebb/jobb/nagyobb stb. TV-adás, internet kellett, mint ami alapból volt. Kedvező díja hűségidővel volt csak. Hajlandó volt érte a plusz költségeket is megfizetni, ha előtte távozna. Nyilván ezt írásban előre rögzítettük, mindent pontosan, alaposan leírva. Majd hűségidő lejárta előtt valóban távozott. Szó nélkül kifizette a havi díjakat még 5 hónapra, ahogy írásban megállapodtunk.

2022. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!