Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha eltört a wc-ülőke, nem...

Ha eltört a wc-ülőke, nem ciki szólni a tulajnak, ha én nem tudom kicserélni?

Figyelt kérdés

Műanyag, nem túl jó minőségű wc-ülőke amúgy, de sajnos az én hibámból tört el. Egyik oldalára helyeztem a testsúlyomat, ami amúgy 50 kg, de elég volt hogy eltörjön.


Viszont nincs férfi kéz a háznál, én nőként nem tudom kicserélni, és egyedül lakom az albiban. (24/n)



2022. aug. 17. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképp illene.Ő majd szerez férfi embert hozzá.
2022. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem ciki szólni, de te is megpróbálhatod, ha van egy fogód (vízpumpafogó, de akár kombinált fogó is jó).


Az ülőke zsanérját két csavar tartja, az anya a WC-csésze alatt van. Kitapogatod, hol (ha nem látod), ráfogsz a fogóval és lecsavarod. Lehet, hogy kell hozzá egy kis erő, ha oda van szervülve, de szakértelem nem szükséges. Ha nem megy, akkor nyugodtan hívd a főbérlőt vagy egy barátodat!

2022. aug. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

A wc ülökék 99.9% kompatibilisek,azaz szinte mindegyik felszerelhető a hazai csészékre. A csere nem 1 nagy ördöngösség, a legnagyobb "nehézség" ami szokott lenni az a régi csavarjának leoldása okoz(hat)-ja,hiszen van hogy 1 sima vas csavar fogja át és az bizony berozsdásodik,és szimplán kézzel nem tekeredik le az anyája. Ehhez bizony valamilyen fogó szükséges.

Valszeg neked egy olcsó wc ülőkéd van ilyen műanyag zsanéros,,mely nagyon könnyen törik. Ez esetben törd le a másikat is,és simán kiemeled a porcelánból.


Az új felszerelése nem igényel szaktudást,1 kis odafigyeléssel játszi könnyedséggel felrakhatóak.


Ajánlom a rozsdamentes fém(!!) zsanéros kiviteleket,melyet szerelvényboltban kapsz leginkább,és ezek tartósak jó minőségűek. Kb 4-5Eft egy egyszerű ,de (!!)minőségi wc ülőke.

2022. aug. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy szimpi ülőkét valahol (ilyen aldi/lidl is szokott néha lenni, de bármelyik barkácsbolt vagy hipermarket), és utána szólj a tulajnak, hogy ez történt, pótoltad, de segítséget kérnél a cserében.

Sokkal korrektebb.

2022. aug. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Hát, én is nő vagyok, de azért egy vacak wc ülőkét csak ki tudok cserélni
2022. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és semmiféle fogó nem kell hozzá

[link]

2022. aug. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!