Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kutyásoknak kiszoktátok adni...

Kutyásoknak kiszoktátok adni a lakásotokat?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom Miskolcon

Most fejeztem be a felújítását.

Illetve már egy ideje készen van


Csak át álltam arra,hogy a lakásban minden előre fizetős legyen.

Villany,gáz,víz


Annyi a lényege a kártyás előre fizetésnek,hogy csak annyi villanyt,gázt,vizet tudsz használni amit elötte megvásároltál.


Szóval van most egy lakó aki 1 évre ki venné szerződést is írna,csak hát kutyával jönne,ami nálam eléggé tabu.



2022. szept. 16. 09:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Lesz kiadó házam, de nem adnám ki. Lehet lehurrogni, de szabad döntésed van ebben. Gyerekesnek se szívesen adnám ki.
2022. szept. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha bútorozott, akkor nem adnám ki kutyásnak, macskásnak. Ha a saját bútorait hozza, akkor igen.

Szerintem a kutya életkora is számít. A kutyák nem olyanok, mint a macskák, hogy egész életükben szeretnek kaparni. Egy felnőtt kutya már nem teszik tönkre a bútort, stb.

2022. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindegy, hogy milyen kutya: kor, méret, nevelés.

A mi kutyánk semmit nem tett tönkre.


De amúgy ha jogilag lefektetítek, hogy a kutya által okozott károkat ő fizeti, akkor szerintem jó vagy.

2022. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Én igen. Albérletbe nem rakok olyan bútort, amit annyira sajnálnék, ha tönkre megy, nyilván a szerződésbe beleírnám, hogyha kárt tesz, akkor mi a helyzet. Festeni mindig ki szoktunk, ha elmegy egy albérlő.

Egyedül a bejárati ajtó, amit nem szeretnék cserélgetni.

2022. szept. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
51%

Szigorúan nem.

Szinte órák alatt lehet új bérlőt találni kutya nélkül. (Debrecen)

Akkor minek bajlódni a kutyával?

Egyszer engedtem macskást, de soha többet!

2022. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Én részben bútorozott, teljesen gépesített lakást adtam ki kisállatosnak.

Ha kárt tesz valamiben, ott a kaució, ha nem fedezi (akkor vagy rosszul állapítottad meg a kaució mértékét vagy komoly a kár), akkor úgyis a károkozó fizeti, de nálunk 4 év alatt nem volt probléma belőle, pedig 3 évig macskával laktak (és azért az tudná kaparni a kanapét).

Ha aggódsz, hogy nem lesz elég a kaució egy felújításra, kérj többet, ne 2 havit, hanem mondjuk 3-4-et (és akkor a plusz havi kaucióra adj részletfizetési lehetőséget, természetesen minden szerződésbe foglalva, lepapírozva).

Ha meg nagyon aggódsz, hát ne add ki. Ez mindenkinek egyéni döntése, mint ahogy a gyerekkel költözés vagy a benti dohányzás engedélyezése. Nekem világ életemben volt kisállatom, most kutyám és macskám is van, nem okoztak kárt, épp ezért rugalmasan álltam a témához.

2022. szept. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
31%

Nem.

Az a tapasztalat, hogy az ilyen kutyás/macskás emberkék 99%-a egy elmebeteg, szal szerintük teljesen jogos, ha az állat tönkreteszi a bútort, ő meg nem fizeti ki.

Inkább várj még, ne siess!

2022. szept. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%
Miért lenne elmebeteg az, aki állatot tart? A legtöbb állat, amelyik lakásban van, meg van nevelve, nem kapar vagy rongál. Én speciel dohányosnak nem adnám ki, ótvar büdös mind
2022. szept. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen berendezett lakást adtam ki, kisállat kizárva.

Korábban családi házba sem engedtem, nagytestű kutyákkal költöztek volna. A szép kertet meg a frissen színezett házfalat nem szerettem volna beáldozni a kutyáknak.

2022. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
40%
8: Sajnos az emberek nagy része nem neveli a háziállatát. Mint ahogy ő maga sem tud viselkedni.
2022. szept. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!