Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen méretű a legkisebb...

Milyen méretű a legkisebb szoba, ahol hosszabb távon élni lehet számottevő egészségi kockázat nélkül?

Figyelt kérdés

Ha az ott lakó napjainak jó részét ott tölti, a szoba jól be van rendezve és a méretét leszámítva minden oké vele.


Csak szoba, nem lakás és csak egy ember számára.


2022. szept. 22. 10:45
A kérdező szavazást indított:
2 m2 vagy kevesebb
3-4 m2
5-6 m2
7-8 m2
9-10 m2
11-12 m2
13-14 m2
15-16 m2
17-18 m2
19-20 m2 vagy fölött
16 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2022. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nagyon szubjektív....

Ki mit szokott meg előtte...


Nekünk pl. csak a hálószobánk 16 m2, és ha pl. nyaraláskor egy apartmanban pici hálószoba van (pedig ott csak alszunk) nekem már bezártság-érzetem van...

2022. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Évekig egy 6 nm-es szobarészben laktam, amíg a húgom el nem költözött a szülőktől. Én remekül megvagyok egyedül, de baromi szűk volt azért az a szoba.
2022. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Börtönökben, az egyszemélyes zárkákban min 6 m2+szaniter helyiség a minimum, ez uniós előírás. Gondolom azért ekkora, mert ennél kisebben kezdenek megbolondulni az emberek, ha sok évet kell ott tölteni.
2022. szept. 22. 11:32
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ki mit szokott meg, kinek mik az igényei.


Nekem egy panel félszobám volt, 7-8 m2. Összességében teljesen megfelelt egyetlen személy számára. Igaz ehhez kellett az, hogy jól berendezzem.


Volt bent egy 5x5 kallax, dobozokkal, amiben sok cucc elfért. Egy sima IKEA asztal. Egy Breim gardrób, ami baromi jó és sok cuccot elnyel. Plusz egy sima ágy ami az albérlethez tartozott.


Tekintve, hogy az otthoni időm nagy részét a gép előtt töltöm, gyakorlatilag elég volt ennyi hely.


A lakótársamnak 15+ m2 szobája volt, de konkrétan az ágyon döglött egész nap, azon evett, azon gépezett, azon dolgozott. A szoba 2/3-ad része csak lomtár volt.

2022. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

De például most a saját lakásomban van egy-egy 22+12 m2 szoba. simán elvoltam eddig a kis szobában. A másik állt üresen.


Igaz nekem gyerekként is 5-6 m2 kis szobám volt, és abban elfért minden, még egy fotel is ha vendég jött. Plusz sokáig éltem kollégiumban, ahol egy főre alig jut helyed.


De például ha lesz biciklim, el kell férjen valahol, ha vendég jön akkor kényelmesebb a két külön szoba és nem egymás nyakán aludni. Vagy a nagyobb szobában már kényelmesen lehet mozogni, sportolni is akár.

2022. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6 négyzetméter biztosan, az egyszemélyes börtöncellákban minimum ekkorra szobát kell biztosítani, az elítéltek jól elvannak ebben, így 6 négyzetméteren több évtizedet is el lehet lenni. Ezt én levinném 2-re, túl jó dolguk van, legalább lenne hely.
2022. szept. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mit értesz eü. kockázat alatt konkrétan?
2022. szept. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

11:57

A túl kicsi alapterület szerintem nem tesz jót a mentális egészségnek, a még kisebb pedig a fizikainak sem. Ha valaki évtizedeket kell leéljen 2m2 területen, annak szerintem fizikai bajai lesznek. Még akkor is ha napi néhány órát nem ott tölt. Egy 3-4 m2-es szoba kissé nyomasztó, ez hosszú évek alatt akár mentális bajokat is okozhat.

2022. szept. 22. 12:24
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9: Ja, akkor jó, én is így értettem...

Ezért írtam hogy elég szubjektív, ki mit szokott meg, mennyi "térélményre" van szüksége.


De igazat adok neked, hogy 3-4 nm. valóban nyomasztó, még akkor is ha csak aludni kéne ott...

2022. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!