Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyen estben kifizettethetem...

Ilyen estben kifizettethetem a tulajdonossal az állatorvosi költségeket?

Figyelt kérdés
A tulajdonos tudtával tartok cicát, a szerződésben szerepel is. Amikor nem voltam otthon bement a lakásba, nem figyelt a macskára az meg kiszökött a bejárati ajtón. A tudtommal ment be (szerelni kellet valamit és nem tudtunk olyan időpontot találni amikor az a szerelő ráér akihez ő ragaszkodik, és én is ott tudok lenni, ezért mentem ebbe bele) és direkt többször felhívtam a figyelmét a macskára. Szerintem az állatorvosi költségeket illene megtérítenie, jól gondolom ? Szerinte nem, mert véletlen volt. Nem is szólt a dologról (azt állítja neki nem tűnt fel, és különben is sietett nem ért rá macskát keresgélni megvan-e, szóval még kvázi neki állt feljebb), egy szomszéd találta meg a cicát egy bokorban, kiposztolta a lakóközösség fb csoportjába onnan tudtam meg, mielőtt még hazaértem volna...Az állatorvos mondta a sérülések alapján, hogy valami elütötte, műteni is kellet, és valószínűleg egy életre sánta marad.
2022. okt. 11. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Miért, szerinted ki fogja fizetni?
2022. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Jézusom, micsoda emberek vannak...Én nem is tudnám mit mondjak a bérlőmnek ilyen esetben, túl azon, hogy természetesen kifizetem. Szerintem keress ha teheted egy olyan lakást ahol a tulajdonos maga is állattartó, vagy legalábbis állatszerető, és nem csak a nagyobb bérleti díj miatt engedi meg a kisállatot. Lepukkantabb lakásoknál gyakori hogy ennek a lakásnak úgyis mindegy, nemigen lehet rontani az állapotokon, akkor felárért cserébe megengedik nagy kegyesen az állatartást...
2022. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Lakásban nem tartunk macskát és kutyát. Nemcsoda hogy megszökött azonnal, nem természetes élőhelye.
2022. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Meg kellene, bár ha amúgy is maradandó a sérülés, akkor igazából kárpótolni úgysem tud. Ne haragudj, te is hibás vagy, miért hagytad szabadon a macskát, ha idegent engedtél a távollétedben a lakásban? Gondolom, a szerelő nem járta végig az összes helyiséget, de ha mégis, max. bezárod egy hordozóba, bár kellemetlenség, az is jobb, mint ez.

Amikor szerelő jön hozzánk, én is vagy mögötte járok és kulcsra zárom az ajtót vagy elzárom a macskákat.

2022. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja kifizetni.
2022. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Ne haragudj de ha ajtót nyitsz a futárnak és ő kér valami igazolást, amíg visszafordulsz kifut a cicád a lépcsőházba. Olyankor a futárral fizetteted meg a károdat?

A tulaj kiadott neked egy ingatlant, a te érdekedben megjavíttatott valamit hogy rendeltetés szerűen tudd használni a lakást, feltételezem a szakira figyelt és az értékeidre is amíg bent voltak. Huszadrangú kérdés számára a cica főleg ha nem is látta amikor érkeztek. Nem könnyű ma összehozni hogy a szakember a bérlő és ő is ott tudjon lenni egy időben.

Ezzel azt éritek el hogy a következő hirdetést ez a tulaj is kisállat kizárva szöveggel fogja feladni.

2022. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk, ha nem tűnt volna fel írta, hogy szólt, hogy figyeljenek oda a macskára! Akkor mondta volna előre a tulajdonos, hogy bocs én ezzel nem foglalkozom, akkor nem lesz megcsinálva az "akármi" és csak akkor megyek be ha a bérlő is jelen van, és ebben az esetben a bérlő baja ha kimegy a macska. A futár sem tartozik ide mert az állat tulajdonosa jelen van.
2022. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Na itt egy nagyon jó példa miért nem engedünk be tulajdonost, ha nem vagyunk otthon. Én sose egyeztem bele, hogy bejöjjönnek, csak ha jelen vagyok. A legtöbben ezt meg is értették (pedig még csak állatom sincs), de amíg bérlem a lakást addig az az én otthonom, akkor is ha nem az én tulajdonom, ott meg ne mászkáljon senki, pláne egy kvázi idegen.
2022. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Szted mennyire fog hallgatni a cicád másra, mennyire ismeri a tulaj, a macskád szokásait, vagy egyeltalán mennyire ért az állatokhoz.

Sztem minimum, hogy mindent megteszel, mert te se tudod/ ismered a macska és tulaj egymáshoz viszonyulását. Ráadásul senkit sem ismert a cicád, talán a cicád veszélyt érzett ennyi idegen között, így nagy az esélye, hogy elsunnyog óvatosan. Neked gondolnod kellett volna erre, és nem lett volna belőle baj.

A te macskadér te felelsz, te ismered, neked kell megelőznöd ennek ismeretében a problémákat.

2022. okt. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lenne akkor egy elméleti kérdésem. Sokan hívnak cicaszittert amikor elutaznak, vagy kérnek meg ismerőst/szomszédot, hogy etesse. Ha a macska annak is kimegy a lába között, az is rángathatja a vállát, hogy ja, hát a te macskád én nem ismerem, honnan tudjam, hogy fog reagálni? Kirohant, elütotték,hát bocs így jártál.
2022. okt. 11. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!