Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehet kezdeni az albérlőve...

Mit lehet kezdeni az albérlővel, aki nehezteli a saját fogyasztási költségeit?

Figyelt kérdés

Eddig a harmadik albérlőm és a probléma ugyanaz:

Az amúgy jóval piacon aluli albérleti díj mellett sokkalja a fogyasztása után felszámolt költségeket.


Én elküldöm a számlákat, amit az MVM, Vízművek, Díjbeszedőtől kapok fogyasztás alapján. Majd a végösszeget sokklakja, és napokkal később fizeti, nagy-nagy nehezen.



Eddig három albérlőm volt, mind a háromnál ez volt a probléma.

Az első ezért ment is el. (Nála én fizettem ki pluszba 150e plusz díjat a fogyasztási tartozása miatt.)


Nem akarok bunkó lenni vele, mert féltem a lakásom, - és így nem tudom kezelni a szituációt. Véleményed?


2022. nov. 2. 18:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Legalább rossz nyílás zárók és 100w-os izzók vannak beépítve?

Energiahatékonyság mennyire jó?

2022. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az a baj hogy alacsony az albérleti díj, és emiatt csórók veszik ki.
2022. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Egyik sem igaz.


Elit környék, újépítésű Budapest belváros, ahhoz képest alacsony díj, de a bérlő kifejezetten jól szituált.


Minden modern, újépítésű, minden LED, központi klíma, házközpontú fűtés, mérés alapján víz stb.

2022. nov. 2. 18:48
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A jól szituált bérlő is lehet fillérbaszó.
2022. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Havi osszesen mennyi a rezsikoltseg, amit sokallt?
2022. nov. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Havi 30e mindennel együtt
2022. nov. 2. 19:03
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hat, az pedig nem sok, nekem berelt panelben ilyen 25-26 e, de internet nelkul, tehat meg azt is mondhatnam ez a 30 e alacsony. Passzolom a kerdest h miert sokalljak..
2022. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Mint volt ingatlanos mondom, tapasztalatból!


- HA megteheted, feltöltős órákat rakass be! Ott vagy fizet, vagy belefagy a X@R télen.

- Már az első pofázásnál vágd ki! A lakást ne féltsd, mert akkor lesz aki kiveri belőlük a pénzed!

- A jól szituáltakkal volt a legtöbb bajom, azok sipítoztak folyton, a legjobb bérlőm meg egy meleg, roma srác volt.

- Mindent, KÖZJEGYZŐ ELŐTT lepapírozni!!!

2022. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
A mostanival bonts szerződést, vagy beleegyezik a szerződésmódosításba (ha nem lenne benne), hogy az általad bemutatott számlákat elismeri és ezt a számlán aláírásával igazolja ("Jelen számla összegét elismerem és megfizetem a feltüntetett időpontig. Keltezés, aláírás"). Egy havi nem fizetés, legyen ok a felmondásra, kaucióból levonandó a tartozása.
2022. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 nemaRendőrség ***** válasza:
76%

Csak bemondod a végösszeget vagy látja ő is a számlákat?


Mi magunknak fizettünk mindent, és a lefotózott csekket/iCsekk appot küldtük el a tulajnak.

Sokkal tisztább a bérlő szempontjából, mert tudja követni a számokat, látja hogy mire mennyi megy és miért.


A másik a feltöltős óra, az is jó ötlet

2022. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!