Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szobát vagy lakást keressek...

Szobát vagy lakást keressek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

300e Ftból tudok gazdálkodni havonta. Eddig volt párommal, korábban koliban és szüleimmel laktam, így havonta a fizetésem felét félre tudtam tenni. Januárban fel kell költöznöm Budapestre de nem tudom, hogy egyedül vagy lakótárssal lakjak.

Szoba előnye: Olcsóbb, kb 80ezret szánnék rá. Nem lennék mindig egyedül. Mivel még nem béreltem nem tudom pontosan mire kellene figyelni, ha gond van a lakással vagy a tulajjal nem egyedül kellene intéznem. Hátránya, hogy előre nem lehet tudni milyen lakótársat fogok ki.

Garzon/kis lakás előnye: nem kell alkalmazkodnom, biztosan nyugi van, bárkit vendégül láthatok ameddig akarom. Hátránya: drágább, fizetésem kb felét el is vinné, nem tudnék jelentősebb összeget félretenni. Ha gond van a tulajjal csak magamra számíthatok. Sosem laktam egyedül, kicsit félek tőle. 26/L



2022. nov. 5. 16:14
A kérdező szavazást indított:
Szoba
Lakás
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Szia ugyan ebben vagyok

Én 22 vagyok

Én Márciusban akarok költözni

Én szobát bérelek, más nem is jöhet szóba


Gondolj bele hogyha bármilyen hirtelen nagy kiadásod van hogy fizetsz egy egész lakást? :/


Szerintem a szoba jobb, főleg eleinte, van aki segit, nem vagy egyedül :)

Aztán ha lesz párod vagy barátaid velük össze tudsz költözni

Nálam is ez a terv :)

2022. nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A hirtelen nagy kiadástól nem félek mert egész jó tartalékot szedtem össze az elmúlt 2 évben, a felsorolt dolgok zavarnak igazán, emiatt vacilálok.
2022. nov. 5. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Én azt tudom mondani, hogy én magam 300 de még 400 ezres fizetésből is csak szobát béreltem, abból is igyekeztem olcsóbbakat, mert másképp nem nagyon tudtam volna félre tenni. Azt is hozzátenném akkoriban a havi bevásárlás-kaja kiadásom megvolt 70-80 ezer Forintból úgy, hogy meghívtam a kollégákat kajálni, vagy beültünk haverokkal inni. Most ilyenek nincsenek az ilyen jellegű kiadásom meg 130-150 körül van havonta...
2022. nov. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos minden brutálisan drágul és nem reménykedem, hogy januárban lesz az ideivel megegyező mértékű emelés (ha lesz egyáltalán). Szerencsére nem eszek sokat, főzni valószínűleg nem fogok, inkább keresek egy jó éttermet és szépkártyával befizetek menüre. Szerintem azon felül a többi kaja 40-50ből kijön. Viszont van egy állandó havi 50-60ezres kiadásom is, így lakással max 50 körül tudnék félretenni.
2022. nov. 5. 16:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok:

Így meg végképp. Ha nem tudsz félretenni felesleges egy egész lakás.

Nekem is van megtakaritásom de akkor is csak a szobánál maradnék :)

2022. nov. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én évek óta bérlek egyedül lakást.

Havi nettó 360-400 ezer a fizum.

A lakás 150 ezer körül van.


Képtelen lennék 27 évesen szobát bérelni….. másokkal együtt lakni.


És minden ismerősöm (lány) egyedül bérel inkább lakást. Ők is 400 ezer körül keresnek és neki 200 ezer környéken jön ki az albérlet.


Plusz egyéb számlák nekem még 25 ezer

Kaja 50-55 ezer.

Szórakozás havi 60 körül van.

1-2 ruha rendelés…


Engem az sem zavar ha havonta csak 20 ezer vagy semmi megy félre, mert pont ez az, hogy képtelen lennék egy lyuk szobában alkalmazkodni (havi pl 80 ezerert) egy idegennel, vagy többel.

Igy meg egy teljesen új lakásban lakom, ahol minden full modern…. :)


27N

2022. nov. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!