Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Külön bejáratú és zárható...

Külön bejáratú és zárható kiadó szoba reális lehet?

Figyelt kérdés
Heti néhány napra lenne szükségem egy szobára Budapesten. Évekig ott éltem, de mivel szobát sosem béreltem, csak teljes lakásokat, az ismerőseim pedig nem ilyen szobát, nem tudom, lehetséges-e.

#szoba #kiadó #zárható #különbejáratú
2022. nov. 9. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Airbnb
2022. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Magánember heti néhány napra nem ad ki szobát, kivéve az, aki pároknak szobáztat.

Hotel, motel, panzió és airbnb ami elérhető esetedben.

2022. nov. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Szépen kiveszel egy szobát albérletbe. Tiszta vicc vagy. Ezzel az erővel én is mondhattam volna anno, hogy dehát hétvégére úgyis hazautazom, azokra a napokra ne számoljanak fel díjat.
2022. nov. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Ja, megteheted... ötszörös áron talán találsz is valakit. :)
2022. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Kifizeted a teljes havi bérleti díjat és onnantól akár csak heti egy alkalommal is ott alhatsz..
2022. nov. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Félreértitek!

Természetesen egész hónapokat fizetnék, a hangsúly azon van hogy lehet-e full külön bejáratú és normálisan zárható-e egy ilyen hely?

Lelki szemeim előtt egy nagy, polgári lakás van, 20-30 m²-es szobákkal, óriási fa ajtókkal és zárakkal.

Viszont köszi, airbnb-n is szétnézek szobaügyben, mindig csak lakásokat vettünk ki nyaraláshoz.

2022. nov. 9. 18:27
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Parasztházak némelyike különbejáratú. :) Sajna Budapesten kicsit kevés parasztház van. :D


Amúgy szerintem biztos akad, csak aranyárban, és kevés. Na meg mit értesz külön bejárat alatt? A szobának legyen külön fürdőszobája, konyhája is esetleg? Vagy lehet közös is, csak mert nagyon nem mindegy. Akkor viszont meg már lehet egy bejáratos, csak komolyan zárható ajtó.

2022. nov. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

#6

Természetesen vehetsz ki szobát Budapesten, ha kifizeted a havi bérleti díját. Az, hogy mennyire zárható, azt a bérbeadóval kell SZERZŐDÉSBEN rögzítened.

De ha belegondolsz, akkor 50-70 ezer manapság egy szoba, amire jön a rezsi, máris 80-100-110-nél tartasz. Ráadásul a rezsiből te viszonylag keveset használsz el, mégis ugyanannyit kell majd fizessél, mint a többi ott lakó.

2022. nov. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7: Újpesten láttam ilyet :)


De ha egy közös előszobából nyílik minden, az sem gond.


Konyha, fürdő is lehet közös, persze.


8: én is úgy látom ott vagyok ahol a "part szakad", majdnem annyira jönne ki mint egy mini lakás és még osztoznom is kéne helyiségeken.


Köszönöm az építő válaszokat!

2022. nov. 10. 08:07
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor átgondoltad az igényeidet, és kiderült, hogy most már nincs is irreálisan extra igényed, csak egy zárható szobát szeretnél.


Ez azért egészen más! Ilyet sokkal könnyebben kaphatsz.

Viszont meg kell egyezni előre néhány dologban. Pl. a zárható akkor tekinthető zárhatónak, ha te beköltözéskor kicserélheted a zárat, a sajátjukat meg szerződésbontáskor visszaszereled. (Hogy biztosítva legyen, hogy nekik ne legyen hozzá kulcsuk - gondolom, az a cél hogy ne tudjanak bemenni távollétedben se, bár ezek a szobaajtó zárak sazrt se érnek kb.)


Hogy felvihetsz-e barátnőt, ha azért bérled ki... ill. mindenben meg kell egyezni, hogy mit szeretnél, viselkedésben, mit nem milyen vagy... hogy ne legyenek súrlódások. Pl. ha te úgy szeretnél ott lenni, hogy minél kevesebbet kelljen a másikhoz szólni, és minél kevesebbet szóljanak hozzád, akkor ezt is jó tisztázni, hogy a "házinéni" ne igyekezzen kényszeres kedveskedni neked.


Amúgy meg baromira nem ugyanaz egy lakás ára és egy szoba ára, de nézz körül az ingatlanpiacon!

2022. nov. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!