Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felmondtam az albérletem ,X-...

Felmondtam az albérletem ,X- összeg kaukciót tettem le 1-2 ével ezelőtt . Viszont a tulajdonos bírósággal fenyeget ha nem teszek le neki egy nagyobb összeget mit tudok tenni??

Figyelt kérdés
lehetetlen megfizetni azt a pénzt amit kér ! nagyon kis kár van a lakásban hisz olyan állapotban nem lehet vissza adni egy házat mint amiben megkaptam .felmostam a padlót és szétcsúszot 2 helyen a parketta ,le esett egy kisebb darab a csempéből és a zsuhany kabin ajtaja már nem úgy nyílik ahogy kellene . de az az összeg amit ő követel rajtam lehetetlen kifizetni ráadásul a kaukció ezt mind fedezné! gyermek mellett van bőven kiadásom ! fel jelenthet ???

2022. nov. 11. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Ilyenek az emberek.

Parketta szétcsúszás, csempeleesés nem a te hibád, az anyag vagy a munkás hibája aki csinálta.

Bármiért feljelenthet, de ezekből bajod nem lehet.

Az albérletnek nem az a lényege, hogy ha új bútorok voltak, akkor kiköltözéskor venned kell új bútorokat neki.

Ha nem adja vissza a kauciót, jelentsd fel, kérdezd meg fizetett-e adót, lakd le, kitenni nem tehet gyereket.

2022. nov. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert még pénzt akar lehúzni . Csak fenyegetőzzön.
2022. nov. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
itt nem a kaukció a lényeg hanem hogy ő plusz pénzt szeretne
2022. nov. 11. 18:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A rossz kivitelezést, természetes elhasználódást nem kell kifizetned.

Hiába jelentget, nem készakarva rongáltál. Mond neki mehet bíróságra nyugodtan.

2022. nov. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem fog bíróságra menni, ne foglalkozz vele.
2022. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 qkker1 ***** válasza:
70%
KAUCIÓ, nem kauKció!
2022. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 És még csak nem is kaució, hanem óvadék, ez a hivatalos neve.

Az eredeti kérdésre térve: Természetes elhasználódásból adódó "kár" nem hajtható be a bérlőn. Sőt mi több, a természetes elhasználódás (amortizáció) a lakás karbantartásának a része, amely a tulajdonos/üzemeltető feladata. Miután a kérdező esetén pusztán bérleti jogviszony áll fent, nem terhelhető a fentebb említettek költségével.

2022. nov. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Röhögd ki. A bírósággal csak fenyeget, nem mer ő odamenni, hiszen akkor igazolnia kellene, hogy megfizette a lakás kiadásából származó jövedelme utáni adót. A lakás természetes állagromlását meg fedezi a bérleti díjnak az a százaléka, ami után nem kell jövedelemadót fizetnie.
2022. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem tudtok megegyezni, akkor indíthat pert, és bíróság által kirendelt szakértő majd megállapítja a tényleges kárt.
2022. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

"A bírósággal csak fenyeget, nem mer ő odamenni, hiszen akkor igazolnia kellene, hogy megfizette a lakás kiadásából származó jövedelme utáni adót."


Ilyet nem kell a bíróság előtt igazolni; baromira nem érdekli őket. Ők nem a NAV.


Azt kellene igazolnia, hogy a kár nem természetes amortizáció eredménye, hanem rendeltetésellenes használaté.

2022. nov. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!