Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 3an lakunk egy albérletben....

3an lakunk egy albérletben. 2en "dolgozók" 3ik meg egy egyetemista. Nembírom már idegekkel fent vannak vagy hajnal 4ig az ilyen meg tiszta ideg mert áthallatszik ahogy dumálnak. Azon gondolkozzak hazaköltözzek e vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nembírom lakótársakkal, rájöttem annyira örülök mikor magam vagyok az albérletben. A másik dolog meg hogy nem dolgozok még és már kezdem feladni.
2022. nov. 17. 03:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Úr isten hát koltozz el másokkal ennyire egyszerű.
2022. nov. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ne lakj lakótársakkal vagy lakj olyanokkal, akikkel azonos az életritmusod.
2022. nov. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Azért merész húzás úgy albérletbe költözni, hogy munkanélküli vagy.

Amit nem bírok felfogni, hogy jobb 2 ismeretlennel összezárva lenni kb 55-60 m2-en, mint a szüleiddel? Költözz haza, ennek így nem sok értelme van... Ha a külön akarsz élni lakjál egyedül vagy a pároddal!


Az egyetemisták is kényszerből laknak így, kevés szülő engedheti meg magának, hogy a gyerekének egy komplett lakás béreljen, fizesse a rezsit meg a kaját.

2022. nov. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Füldugó.
2022. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Ha teheted, akkor keressél másik albérletet olyan társakkal, akik tekintettel vannak rád.
2022. nov. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

"Amit nem bírok felfogni, hogy jobb 2 ismeretlennel összezárva lenni kb 55-60 m2-en, mint a szüleiddel?"


Bizony, sokak számára felfoghatatlan, hogy az emberi lét azzal jár, hogy a gyerekkornak egyszer vége szakad és jobbára ez 18 évesen megtörténik. Az ilyenek 50 évesen is anyucikával élnek, hiszen minek elköltözni? Minek felnőni? Amikor anyádék gyereket vállaltak, azt hitték, hogy 18-24 évre lesznek lekötve, amíg fel nem nősz/diplomát nem szerzel és a lábadra nem állsz, de nem, életfogytiglanra vették nyakukba a terhet, mert Pistike minek is költözne el, amikor otthon is lehet lakni, minek is keresne pénzt, amikor anyuék már úgyis megszokták, hogy dolgoznak és eltartanak. Jó Pistikének otthon. Ismertem én is ilyen Pistikét, amikor anyucika meghalt, kicsivel később felakasztotta magát. Ez ám az egészséges felfogás.


Kérdező: nem minden lakótárs ilyen f@sz, de egyébként mi lenne, ha elmondanátok neki, hogy zavaró, amit csinál?

2022. nov. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A kornyeken semmi kikapcsolodas nincs a fiataloknak ahol szuleimmel laktam egyszer mar hazamentem mert akkor is igy jartam de nem akarjak hogy megegyszer hazamenjek mert azzal vannak megaldva hogy mit fog megint pletykálni a falu.
2022. nov. 17. 09:55
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
Vegyél egy partihangszórót
2022. nov. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

3+

"Bizony, sokak számára felfoghatatlan, hogy az emberi lét azzal jár, hogy a gyerekkornak egyszer vége szakad és jobbára ez 18 évesen megtörténik. Az ilyenek 50 évesen is anyucikával élnek, hiszen minek elköltözni? Minek felnőni? "


Nekem saját házam van, szóval ez engem nem érint amit állítasz.

Csak ezzel a külön éléssel csupán annyi a probléma, hogy nem tud 1-ről 2-re jutni. 4-5 évig félre kéne tennie a fizetése kb felét, azért, hogy el tudjon indulni az életben, akár egyedülállóként akár párjával.

Az, hogy otthon lakik, az nem azt jelenti, hogy el kell tartani...


Én jóval átlag felett keresek, anyám egyedül álló szülőként nevelt fel. 26 évesen végeztem az egyetemmel. Kifizettem a diákhitelemet, utána a szülői ház hitelét, lecseréltem az összes háztartási gépet, és ezután kezdtem házra gyűjteni. Így lettem 33 mire építkezni tudtam. Persze sokak szemébe szálka, hogy eddig otthon laktam, de ha albérletbe költözök, anyám élet végéig fizetné a lakáshitelt, és lehet még mindig forgótárcsás géppel mosna. Annak idején minden szombaton dolgozott, amióta nincs lakáshitel nem kell hétvégén is dolgoznia, és elég csak 1 műszakba járnia.

2022. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
100%
Költözz el onnan. Nem muszáj, haza.
2022. nov. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!