Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan javítsam meg a szobámba...

Hogyan javítsam meg a szobámban a hideg radiátort?

Figyelt kérdés

Szóval, már tavaly télen is feltűnt, hogy nincs fűtés a szobámban, de most konkrétan annyira fagyott le a seggem, mikor hazaértem, hogy elmentem egy éjjelnappali tescoba hősugárzót venni, mert ezt az egy éjszakát se bírtam volna ki (becsuktam a szoba ajtaját, vacogtam, mikor hazaértem). Nyilván nem tudok örökké hősugárzóval fűteni, szóval meg kéne oldani a problémát.

Amit tudok:

- A csó langyos, néha meleg, de a radiátor egésze jéghideg.

- Újabbnak tűnő radiátor, van rajta egy digitális izé, ami mindig ugyanazt a hat számot mutatja, majd átvált 000000-ra, majd az adott dátumra

- Alul meg van nyitva (csővel párhuzamos a piros csap), de csavarral van rögzítve szóval nem tudom tekergetni, nincs csavarhúzóm, majd holnap megpróbálom kicsavarni kiskéssel.


Próbáljam légteleníteni, vagy mit csináljak vele? A légtelenítés hogy néz ki? Látom azt, amit el kéne tekernem, bedugok oda egy lapos kicsi tárgyat, amivel el tudom forgatni, alatta van egy kis lyuk is, ott fog kifolyni a víz? A radiátor tetején van. Baj az, hogy alul a csap be van csavarozva, ki kéne szednem onnan a csavart, hogy tudjam nyitni, meg zárni?

Légyszi valaki magyarázza el, eddig csak gázkonvektoros, meg kályhás lakásokban laktam, ami ismerős és egyszerű, meg olyan panelekben, ahol tök jól működött a fűtés :D



2022. nov. 21. 01:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy ezt az egeszet olvasom, olyan erzesem van, mintha vakbelmutetet szeretnel vegezni valakin netes segitseggel, de meg azt sem tudod, hol talalhato az emberben a vakbel. Szerintem jobban jarsz, ha odahivsz valakit, aki ert hozza, meg mielott leaztatod a szomszedokat.
2022. nov. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne késekkel tekergess mert lepercenhet, kicsorbítod, egyszer elhatjtod és vége, vissza nemcsavarod be a csavart, szerezz be hozzá való célszerszámot.

Szerintem elég légteleníteni, csavarhúzóval ne késsel.

2022. nov. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet esetén, ha én nem értek hozzá, az első gondolatom az lenne, hogy szólok a tulajnak. Nálad ez nem opció?
2022. nov. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Sokminden megegyezés kérdése, de ez egészen biztosan a bérbeadó reszortja.

Csak szólnod kell.

Persze részt azt vállalhatsz benne, hogy az ügy mielőbb megoldódjon, fogadhatod a szerelőt, stb.

2022. nov. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Légtelenítéshez adnak egy külön erre a célra kitalált eszközt. Minden radiátorhoz jár. Egyébként lehet nyomás probléma is.
2022. nov. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a tulajnak. Ha tavhős lakásban laksz, a távhőnek is vannak szakemberei, akik kimennek légteleníteni. Az én tavhős lakásomba evente egyszer jönnek ingyenesen légteleníteni. Ilyen a távhővel kötött szerződese a háznak.
2022. nov. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
76%
Jéhzusom.
2022. nov. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
82%
Hívj szerelőt. Nem játék, ha elrontod.
2022. nov. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Ha a radiátor egésze jéghideg akkor az nem levegős, hanem el van zárva.
2022. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tegyel fel ide kepet a radiator minden oldalarol!!



Nyisd meg a radiatort

Felul legtelenitsd.


Ha van kep,konkret tanacsokat tudunk adni mit hova fordits mivel.


Legtelenitesre kis muanyag spec kutyu van. De latnunk kell!!!

2022. nov. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!