Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy lehet többen bérelni egy...

Hogy lehet többen bérelni egy lakást ingatlant?

Figyelt kérdés

Anyámnál nem tudok lakni sajnos… Most ebbe nem mennék bele, hogy miért ez nem a “szülő-gyerek kapcsolat” rovat.


Egyedül nem tudok bérelni egy lakást és párom sincs.


Sok kérdésnél olvasom, hogy össze kell költözni másokkal (akár idegenekkel), de hogyan? Ezt melyik főbérlő vagy tulajdonos engedi?


Mert amiket eddig olvastam jópár hirdetést, de ott nem csak 2, 3 havi kauciót kértek, de számla kivonatot arról is, hogy mennyit keres a bérlőnek jelentkező… Illetve mindenhol nagyon szigorúak voltak a feltételek, többnyire csak pároknak adnak ki lakásokat, vagy ha nem, azok olyan nagyon hogy több felé osztva, másokkal megosztva sem tudnám fizetni a bérleti díjat.



2022. dec. 4. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Melyik város ?

A legtöbb ilyen lehetőség Budapesten van, tudsz szobát bérelni és többen laktok a lakásban

Pl egy 4 szobásban 4 en


Kisebb városokban is van ilyen lehetőség azért csak ritkább

Városi csoportba írd ki esetleg hogy szobát bérelnél!

2022. dec. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Szobát bérelsz vagy lakrészt.

Hirdetési oldalon be tudod ikszelni, hogy szobát vagy lakást mutasson.

2022. dec. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

"Ezt melyik főbérlő vagy tulajdonos engedi?"


Bármelyik, aki többszobás lakást ad ki. Van, aki eleve így hirdeti, és több emberrel tárgyal.

De van olyan is, hogy egyvalakivel köt szerződést, és az az egyvalaki szerez maga mellé bérlőtársakat.

2022. dec. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

A facebookon vannak külön szoba bérlős, szoba keresős csoportok is.


Szerinted a diákok, egyetemisták amikor 3-4-en összeköltöznek egy lakásba, ők hogy csinálják?

2022. dec. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4.


Nem tudom, arra gondoltam hogy esetleg Ők ismerőshöz mennek, attól bérelnek.


Én már húszas éveim második felében vagyok, amúgy.


Nem vagyok fent Facebookon, de akkor ha máshol nem találok, akkor csinálok egyet és szétnézek ott is.

2022. dec. 4. 18:17
 6/9 A kérdező kommentje:
Budapest lenne a jó egyébként
2022. dec. 4. 18:21
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

A korod mindegy. Én amikor egyetemista voltam, akkor néhány hónapig egy 35 éves elvált férfival is laktam együtt egy albérletben, ahol mindketten egy-egy szobát béreltünk.


De van két 25-30 közti ismerősöm Pesten, ahol az egyik fogtechnikus, a másik laborban dolgozik és ők is csak 1 szobát bérelnek egy több szobás lakásban és idegennel/idegenekkel laknak együtt lakótársként. Ahogy mondtam vannak külön olyan FB csoportok, ahol csak szobákat hirdetnek. Én ezeket nézném meg a helyedben.

2022. dec. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%
Hát nem tudom, melyik ingatlanportált nézed, mert mindegyiken, amit ismerek, be lehet állítani, hogy csak szoba.
2022. dec. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan.com is jó és a albérlet.hu is.
2022. dec. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!