Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehet menni úgy albérletbe,...

Lehet menni úgy albérletbe, ha nincs munkám? Tehát úgy hogy félretett pénzből fizetném?

Figyelt kérdés

Vagy be kell mutatni bérpapírt?


Hallottam ilyesmiről is.



2022. dec. 5. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Van, aki ker valamifele munkaltatoi igazolast. 7 evig eltem albiban, tobben is, tolem soha semmit nem kertek. Igazabol az volna a lenyeg, hogy tudj fizetni idoben, de az, hogy a penz honnan van, senkit nem erdekel.

Sok egyetemista is lakik albiban, akiknek meg a szulei fizetik pl.

2022. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Én mindig kértem. Min. 1 éves jogviszonnyal.
2022. dec. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha félretett pénzből fizetnéd, megbeszélheted a tulajjal, hogy pl. előre kifizeted a teljes időtartamra a lakbért egész addig, ameddig a szerződésed tart. De nem mindenki hajlandó ebbe belemenni.
2022. dec. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Ez a tulajtól függ, hogy kér-e. Tőlem még nem kértek.
2022. dec. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

3-as, de miert fizessen elore? Hogyha valami miatt nem tetszik neki a lakas vagy nem talal munkat es koltozni akar, akkor veletlenul se tudjon elmenni, mert nem lesz neki mibol?


Amugy ertheto az aggodas a tulajok reszerol, mert en se szivesen adnam ki csak ugy olyannak a lakasomat, aki felretett penzbol fizet, mert aztan mi van, ha nem fizet. Dee lehet kotni kozjegyzo elott kikoltozesi ( vagy valami ilyesmi nevu) szerzodest, annak ertelmeben ha nem fizet; kb 15 nap alatt hivatalosan ki lehet rakni az illetot.

Bar ahogy irtam az elso valaszomban, ugyan en dolgoztam, de a 7 ev alatt tolem a kutya nem kert semmit ennek bizonyitasara. Oke, azt megkerdeztek, hogy nagyjabol milyen teruleten dolgozom, de hazudhattam is volna, konkret munkahelyet sose mondtam.

2022. dec. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én amúgy ki tudnám előre fizetni a teljes összeget, amíg a szerződés tart.


Csak ez sem feltétlenül bizalomgerjesztő ajánlat szerintem.

2022. dec. 5. 18:24
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Nem, de akkor inkább előre kell fizetni.
2022. dec. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!