Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ez így korrekt ár?

Szerintetek ez így korrekt ár?

Figyelt kérdés

Van a szüleimnek egy 2 szobás 50m2 lakásuk 11.kerület vahot utcában(sima panel)

Több mint húsz éve vették meg befektetési célból

( azóta folyamatosan ki volt adva albérletbe)


23 éves vagyok tavaly nyár óta lakok benne

Azzal a feltétellel,hogy havi 60 ezret fizetek nekik albérleti díjként+ fizetem a rezsit.


Tudom,hogy egy piaci albérlet többe kerülne,de egy picit sokallom az összeget.



2022. dec. 26. 13:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Ez a piaci ár kevesebb, mint fele.
2022. dec. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Elmondtad, hogy a szüleid befektetési céllal vásárolták, tehát pénzt akarnak belőle látni. Nagyvonalúan tőled csak ennyit kérnek, ez a lakás már vidéken is minimum a duplája. Mit szeretnél még? Felnőtt vagy, van munkád gondolom és emellett szerencsés is, hogy ennyivel megúszod a lakhatást.
2022. dec. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

Korrekt.


És még azt is el tudom képzelni, hogy a szüleid összegyűjtik neked ezt a havi 60 ezret, és amikor szükséged lesz rá, visszaadjak.

2022. dec. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Már bocs, de családon belüli anyagi dolgoknál ezt így nem lehet másoknak megmondani, hogy mi a "korrekt" és mi nem. Minden családnak saját magának kell megbeszélnie ezt maguk között, hogy az anyagiakat hogyan kezelik egymással, mások ebbe meg ne szóljanak bele. Én laktam már apukám lakásában néhány évet, de semmilyen bérleti díjat nem kért tőlem. Van olyan barátom, aki 21 évesen saját lakást kapott a szüleitől és nem vártak el tőle cserébe semmit, mástól meg nemhogy másik lakásban, de otthon a szüleinél lakva is még a te 60+rezsidnél többet kérnek el a szülei, hogy felnőttként ott lakhasson. Az élet nem fair, a családok nem egyformák. Lehetnének a mostaninál nagylelkűbbek is a szüleid, de lehetnének ennél kegyetlenebbek is. Ők épp ilyenek amilyenek, ez van, ezt dobta neked a gép.
2022. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem kérnének érte semmit, csak max a rezsit, akkor kellemetlen meglepetés érne később, amikor igazi albérletbe kéne menned, mert itt több mint dupláját fizetned.


Próbálnak életre nevelni. Én csak gratulálni tudok nekik, mert jól csináljak.


Nekünk annak idején sajnos semmivel sem tudtak a szülők segíteni.


De meg is becsüljük amiért megdolgoztunk.


Ha valami ingyen van, akkor azt veszed természetesnek és később nagy arcraesesek is jönnének ebből adódóan.

2022. dec. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Az egyik ember 23 évesen saját lakást kap a szüleitől, a másik meg 23 évesen hajléktalan lesz. Te a kettő között vagy, se nem a legjobb, se nem a legrosszabb a helyzeted.
2022. dec. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerinted mennyit kéne elkérjenek?

Az így megspórolt pénzzel mit kezdenél?


Amúgy meg tök mindegy, hogy korrekt vagy sem, ennyit kérnek. Ha te tudsz jobbat akkor mehetsz oda. Ha nem tudsz jobbat akkor meg kezdhetsz alkudozni a szüleiddel de van egy olyan sejtésem hogy ha befektetési céllal vették a lakást akkor eléggé ésszerűen bánnak a pénzükkel és nem verik el, ergo csak felhúzod őket és arról vitázol velük, hogy majd mennyivel kevesebbet örökölj tőlük amikor feldobják a talpukat.


Ha már ennyire nincs pénzed a lakhatásra akkor én a helyedben inkább megbeszélném a szüleiddel hogy szerzel egy lakótársat és őt megvágod annyival hogy neked a lakhatás ingyen legyen, esetleg +10-20 ezret fizetsz a szüleidnek, hogy a plusz amortizáción ne bukjanak.

2022. dec. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom ha nem kérnének el semmit, akkor belekényelmesednél a helyzetbe, ott maradnál, ott alapítanál családot, miközben ők jövedelemforráskent tekintenek a lakásra, hiszen ők sem lesznek már fiatalabbak, a nyugdíj kevés lesz, ha egyáltalán lesz.

Nem mindenki alkalmas arra, hogy alátoljanak egy lakást, mert elveszti a realitásérzékét. Szerimtem az a legjobb, ha a szülők összegyűjtenek egy önerőnyi pénzt a gyereknek, és a gyerek maga fizeti a hitelt. De ez sem rossz, amit a szüleid csinálnak, mert talán egy kis realitásérzéket nevel beléd. Igaz, hogy nem dobnak ki, de nem is kapatnak el teljesen. Én is azon a véleményen voltam.egy ideig, hogy a szülő, ha tud, adjon egy lakást a gyerekének, de láttam, hogy sokan nem tudják igazán megbecsülni, értékelni, amit csak úgy kapnak.

2022. dec. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Jelenleg Budán egy 2 szobás lakásért simán elkérnek 160 ezer Ft-ot.

A szüleid havi 100.000 Ft-al támogatnak még 23 évesen korodra is, hogy tudjad játszani a felnőttesdit.

Ráadásul még sokallod is a nevetséges 60ezret.

Hálás kölyök vagy.

Ja nem!

2022. dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
A szüleimnek családi háza és 3 lakása volt, mire mi a testvéremmel fiatal felnőttek lettünk. Nem örökölték, hanem úgy rakták össze ezeket maguknak. A nevünkre írattak a 3-ból 1-1 lakást, nekem kb. 25 éves koromban. Majd én is így akarom támogatni a gyereke(i)m. De tudom nem minden szülő egyforma ezekben a dolgokban, nálunk is a barátaimnál különböző dolgokat látok nagyon, hogy kit mennyire támogatnak a lehetőségekhez mérten nézve is.
2022. dec. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!