Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért van az, hogy a tulajok...

Miért van az, hogy a tulajok azt hiszik, hogy nincs pénzem albérletre?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a tulajok azt hiszik, hogy nincs pénzem albérletre, miközben jól keresek?

Pár évvel ezelőtt sokkal rosszabb helyzetben voltam anyagilag, akkor persze akármilyen lakást kiadtak volna, szó nélkül. Most, hogy megtehetném, hogy kicsit igényesebb, felújított lakásba költözzek, most mindig belekötnek abba, hogy van-e rá pénzem. Volt olyan is, aki jövedelem igazoló lapot kért. A másik tulaj akivel beszéltem, mondta hogy szimpatikus vagyok neki, de nem tudja mennyire stabil az anyagi helyzetem. Én meg olyan vagyok, hogy nem szeretem görcsösen bizonygatni másoknak mennyit keresek. Nem jellemző rám a magamutogatás sem pl.drága ruhák. De azért zavar, hogy egy olyan dologgal vádolnak, ami nem igaz, és ezáltal nem jutok nekem megfelelő lakáshoz. Közepes árkategóriás lakásokat néztem meg(200e/hó alattiak) Ti mit tennétek a helyemben?



2023. jan. 5. 02:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%
Megmutatnám a bankszámlaegyenlegemet. Sajnos annyira tele van sírva az internet, hogy mindenki szegény, hogy már nem hiszik el, ha valaki nem az.
2023. jan. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Kérj a cégtől kereseti igazolást, azt vidd magaddal.
2023. jan. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%
Mert valószínűleg csövesnek nézel ki.
2023. jan. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Azt azért nem mondanám, mert igényes vagyok, bár tény, hogy nem a legmárkásabbak a ruháim.
2023. jan. 5. 04:41
 5/31 anonim ***** válasza:
78%

Számomra érthetetlen, erre való a kaució.

Semmi közük a jövedelmedhez, egyenlegedhez, amint nem fizetsz megtehetik a jogi lépéseket.

2023. jan. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
47%
Ezzel én is találkoztam. Jön nekem az összes, hogy jövedelemigazolás, jövedelemigazolás. Mondom itt van, baszki, fél év előre, készpénzben. Nem a gyárban gürizek mint a majmok, tőzsdézek, kriptózok. De, de, jövedelemigazolás... Eszem megáll ezeken. Sok buta proli, el sem tudják képzelni, hogy valaki nem bérrabszolga.
2023. jan. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
72%
Ha valaki olyan gazdag, az lakást vesz és nem albérletet keres.
2023. jan. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
77%

7. Nekem pl. van egy lakásom a szülővárosomban, de Budapesten élek albérletben. Sokan nem ragasztózzák oda a seggüket egyetlen városhoz egész életükre. Vagy akkor legyen egy lakásom minden városban, ahol valaha éltem, élek és élni fogok?


Meg amúgy is van olyan viszonylag fiatal és gyorsan meggazdagodott ismerősöm, akinek 100 millió ft körüli vagyona van és ő sem vett még semmilyen ingatlant magának így pár év alatt, mióta gazdag lett. Miért nem tudod elképzelni, hogyha valaki gazdag, akkor nem az az első, hogy drága lakást, kocsit, ruhákat, stb kezd el venni, hanem esetleg nem látszik rajta a gazdagság ilyen dolgokban?

2023. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
65%
Ez tényleg gyakori probléma, hogy dúsgazdag befektetők albérletért kuncsorognak, és senki nem ad ki nekik lakást. Nagyon sajnálatos :(
2023. jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Revolúcióbiológus ***** válasza:
63%
Lehet, hogy nem melegítőben kéne menni lakásmegtekintésre.
2023. jan. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!