Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Belgiumban könnyebb albérletet...

Belgiumban könnyebb albérletet találni, mint Hollandiában?

Figyelt kérdés

Régóta vágyom arra, hogy Hollandiába költözzek és már évek óta tanulom is a nyelvet, viszont egyelőre még nem áll módomban kimenni, 1-2 évig biztosan nem és már pár éve nagyon komoly lakhatási válság van.. Nagybátyámék kint laknak tíz éve és elmondásuk szerint lassan már ki lehetne rakni az országra a “betelt” táblát és ez nyilván megrémít, hogy ha már most ez van, akkor mi lesz még pár év múlva.. Mivel szeretnék mindenképp egy életszakaszt amikor kipróbálom magam külföldön és nem szeretném, hogy kárba vesszen az elsajátított nyelvtudás, így azt fontolgatom, hogy esetleg Flandriát próbálnám ki. Van esetleg köztetek olyan akinek van ezzel kapcsolatosan tapasztalata? Esetleg élt mindkét országban?


Persze nyilván Hollandia az elsődleges cél de azért úgy érzem érdemes nyitott szemmel járni.



2023. jan. 7. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

ezt most így reggel? Nemááá...itt trollkodsz?


Az álomvilágból előbb ébresztő...ott csak aljamunkát kapsz, pláne, ha nem is beszéled egyik nyelvet sem.

2023. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

#1 írta, hogy beszélni fogja a nyelvet, mire kiköltözik.


Kérdező, nem úgy kell elképzelni ezt a betelt táblát, hogy tényleg betelik, hanem, hogy magasak az albérletárak. Majd eleinte nem egyedül bérelsz lakást, hanem szobát keresel magadnak vagy nem a belvárosban, hanem valami külvárosi részen.


Ha Hollandiába akarsz kijutni és ez a vágyad, akkor ennyi ne ijesszen meg. Persze jó, ha van B meg C terv, de nyugi. Mire oda jutsz, lehet, hogy meg is oldódik.

2023. jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerinte beszélgessünk erről az általad jelölt 1-2 év múlva!

Olyan gyorsan változik a világ képe, hogy csak kapkodjuk a fejünket és csupán azért, hogy jóízűen álmodozzunk itt veled, az nagyon messze van a 2 éves realitásoktól.

2023. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Csatlakozz Facebookon a belga magyarok csoporthoz!

Tesóm kint él.

Több albérlete is volt már, közel sem lehetetlen, de nem is olyan egyszerű a dolog, mint itthon, más a rendszer.

Olyan fél évet szánj rá a keresésre.

Sokkal-sokkal jobban védik a tulajdonost.

Nem megyek bele, mert biztos kihagynék valamit, de például ha fel akarod mondani az albérletet, neked kell magad helyett másik bérlőt keresni, mutogatni a lakást, és ha nem költözik be rögtön utánad valaki, fizetned kell azokat a hónapokat, amíg üresen áll a kecó.


A te esetedben talán a legjobb, ha találsz valakit, aki (teszem azt) fél évre elutazik valamiért, mondjuk külföldre tanulni, és bútorral, mindennel kiadja a lakást feketén. Nem tudom pontosan hogy működik ez,(meg hát a fekete bérlés nincs is szabályozva) de hébe-hóba van ilyen.

A buktató, hogy ott lesznek más ember cuccai, ruhái, neked meg kerülgetned kell.

De akkor már ott vagy az országban, tudsz keresni sajátot.

2023. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Na, ezért érdemes kiköltözni, hogy ott albérletezzen az ember!!!
2023. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

#5

Lehet, hogy itthon is albérletben lakna.

Ezzel a résszel pont nincs baj.

Egyébként nyugaton ez általános.

A franciák, belgák, hollandok, és még sorolhatnám..kB. fele él élete végéig saját tulajdon nélkül.

A fizetés másképp aránylik az albérletárakhoz, így is marad bőven étteremre, mozira, meg minden évben egy hónapos tengeren túli nyaralásra.

Még a boltosnak is.



Nekik ez a normális.

2023. jan. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

5-ös: mert szerinted aki kiköltözik az mind egyből készpénzre lakást vesz? Amit magyar fizetésből spórolt össze? Nem is értem mit akartál ezzel mondani...


Kérdező:

A nagyvárosokban Nyugat-Európában kb mindenhol nehéz a lakhatás. Hollandiában tényleg nagyon durva már a válság, viszont ha Belgiumba mész pl Brüsszelbe (mondjuk ott nem nagyon szeretnek hollandul beszélni, inkább francia a város) vagy Antwerpenbe, hasonló problémákkal fogsz találkozni. Kisvárosokban vidéken viszont Hollandiában sem annyira durva albérletet találni.

Arról nem is beszélve, hogy feltételezem ABN-t tanulsz (algemeen beschaafd Nederlands), ami a standard holland nyelv amit kb a Randstadban beszélnek. Ha nem vagy hozzászokva a flamand kiejtéshez és szóhasználathoz, vagy nem vagy a nyelvből már nagyon magas szinten, nehezen fogod megérteni a flamandokat.


Source: Hollandiában éltem 6 évet, Belgiumban is voltam jópárszor, felsőfokon beszélek hollandul.

2023. jan. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én Belgiumban voltam mesterképzésen ( Brüsszel) és Hollandiában élek. Hiába szomszédos országok szerintem elég más a kettő. Először is, igaz, hogy Belgiumban könnyebb megfizethetőbb árú lakást találni, de a fizetés is kevesebb, mint Hollandiában( Belgiumban kb 2600-2800€, Hollandiában 3100-3500€ az átlag nettó fizetés), szerintem ezekbe az országokba akkor érdemes menni ha diplomás vagy, akárki akármit mond, így lehet jól keresni és így tudsz kivenni saját lakást. Persze a nem diplomások is jobban élnek, mint otthon viszont ne várj saját lakást, szobát kell bérelned és osztozni a lakáson. Ez sem rossz, főleg, ha jó lakótársat találsz ( én így laktam Belgiumban és nagyon jól éreztem magam). Szerintem a lakhatás ne tartson vissza, sok sikert :)
2023. febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszadóknak!
2023. febr. 20. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!