Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Magyarországon nincs olyan...

Magyarországon nincs olyan törvény vagy íratlan ingatlanos etikai szabály,hogy tájékoztatni kell az esetleges halálesetről a vevőt/bérlót?

Figyelt kérdés
Kivettünk egy lakást, ésa tulaj nem említette, de az anyja a lakásban halt meg. A szomszédok mondták el. Mivel bútorozott az albérlet, lehet pont azon a heverőn, amin időnként aludni is szoktam. Engem ez nagyon zavar, nem is érzem itt jól magam azóta. Ha letelik az egy év, biztos nem maradunk, mert így ki sem vettük volna. Emellett (ez mára netről tudom) az egész lakótelep egy temetőre épült. Persze ezt mondhatja, hogy nem tudta, és én is megnézhettem volna. De őszintén, kinek jut eszébe ilyesmire rákeresni? Hallottunk már eddig is zajokat, de betudtuk annak, hogy régi panel. Most viszont minden zajtól félek, rosszul érzem itt magam és úgy érzem valahol be is csaptak.

2023. jan. 10. 14:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
94%
"Íratlan ingatlanos etikai szabály" Ne röhögtess. Ő el akarja adni. De butaság amin problémázol. Sajnos minden házban húnyt már el valaki, ahol idősek laktak. Attól a lakás még nem lesz kevésbé értékes. Nem kísért ott szellem. Temetőre meg nem szoktak építkezni.
2023. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 nemaRendőrség ***** válasza:
98%

10 lakásos társasház, több mint 100 éves.

Az egyik szomszéd néni 70 éve itt lakik(20 éves kora óta), azt mondta ezidő alatt kb 100 ember halt meg itt. Nagyrésze nem a lakásokban, de ott is volt pár.

Ez van

2023. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
100%

Minél régebbi egy lakás/ház annál nagyobb az esély hogy meghaltak benne.


De képzeld el. Hogy sok faluhelyen ráadásul még a házban ravatalozták fel a halottat a 60-as évek végéig. (Felénk legalábbis!)


Én is emlékszem ilyen temetésre (talán 1972). Egyik szobában a koporsó. Másikban a rokonok és a közeli barátok gyülekeztek...

2023. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Nálunk a faluban az utcán összeesett egy ember tavajelőtt. Meghalt . Azóta nem mertem kimenni az utcára.
2023. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
98%
Amennyi ember élt-halt történelmünk során, szerintem esélyesen nincs olyan hely a föld, ahol ne nyugodna valaki alattunk valamilyen formában. Szerintem nem érdemes ezen pörögnöd, mert begolyózol.
2023. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy temetőre épült. Erről sok anyagot találtam. Persze már csak utólag.
2023. jan. 10. 15:01
 7/69 anonim ***** válasza:
85%
Rossz kategória, ez ezo baromság!
2023. jan. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
92%
És honnan tudod, hogy az őskorban hányan haltak meg ott, ahol nincs is temető feljegyezve? Az egyetlen, ami téged zavar az a tudat. Ha nem tudnád, nem zavarna.
2023. jan. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
85%
Kerdező, az eladót is kellene tajekoztatni, hogy pszichesen instabil a vevő
2023. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:
Meglehet. De épp ezért nem értem, hogy az ilyenről miért nem szólnak? Hogy akit zavar a tudat, annak legyen választása.
2023. jan. 10. 15:07
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!