Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Csóró vidékiként mennyivel...

Csóró vidékiként mennyivel érdemes elindulni Budapestre?

Figyelt kérdés
Gondolom, kauciót kérnek. Meg aztán amíg nem kapok fizetést, egy hónapig valamiből enni is kell. Merre vannak kevésbé balhés részek? Várom a budapestiek kommentjeit!

2023. jan. 11. 17:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Vagy bárkiét, akinek van ebben tapasztalata.
2023. jan. 11. 17:24
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Most erre mit lehet írni?


Azt neked kell tudnod, mik az igényeid, havi kiadásaid. Az albérlet árakat meg meg tudod nézni saját magad is.


A "kevésbé balhés" részekre megint mit lehet írni? Nem igazán vannak "balhés" részek, de tény hogy vannak gazdagabb és szegényebb kerületek az elittől a proli szintig. Nagyban függ attól mit is dolgoznál, mit csinálnál, mi célból mennél egyáltalán Budapestre...

2023. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igényem annyi, hogy ne haljak éhen és legyen tető a fejem felett. Nem, nem gúnyolódás. Ketten mennénk egyébként, két kereső ember. Nekem van felsőfokú - de kevésbé piacképes - végzettségem van, a családtagomnak középfokú. Van pár munkahely, ahogy néztem, az nem gázos. Akkor ezeknek az ismeretében tudtok valamit ajánlani?
2023. jan. 11. 17:47
 4/18 A kérdező kommentje:
*-van
2023. jan. 11. 17:47
 5/18 A kérdező kommentje:
Lehetőleg ne "svédek" környékén legyen az az albi.
2023. jan. 11. 17:50
 6/18 A kérdező kommentje:
De hogy ne legyen etnikai felhangja, eleve a "partinegyedeket" kerülnénk. Csendesek, befordulóak vagyunk.
2023. jan. 11. 17:51
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Összegekben nézve:


Alapból nem centizném ki, hogy 1 havi megélhetés, mert bármi közbejön akkor ciki azzal indítani a lakás tulajánál, hogy már 1 hónap után nem tudsz fizetni.


Összességében az mondanám 2 havi albérlet + rezsi + megélhetés.

Plusz ugye a kaució ami megint 1-2 havi.


Átlag 150 ezres albérlettel számolva 300 a kaució.

2x150 a 2 havi bérleti díj.

2x40 a rezsi

2x100 a havi megélhetés.


Összességében én kalkulálnék egy bő 8-900 ezerrel. de inkább 1+ millió.

Olcsóbb albérlet és 1 hónap megélhetés mellett ez 5-600 ezerre csökkenthető.

Szoba bérléssel, 1 hónap megélhetéssel talán 350-400 körülre szorítható ez az összeg.

2023. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. jan. 11. 17:53
 9/18 anonim ***** válasza:
27%

z állások felével nem tudsz annyit keresni, hoyg albérletre és élelemre is fussa. Ezért nem is célszerű úgy lakást kivenni, hogy még nem tudod, mennyi a fizetésed.

Egy évre vennéd ki gondolom, amit akkor is fizetni kell, ha nincsen állásod. a legtöbb szerződéshez közjegyzői kötelezettséget is kell vállalni és sok bérbeadó még a munkahelyedet is leellenőrzi.

Enélkül csak napidíjas szállást tudsz kivenni.

2023. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
A 7-es elég jól leírta. Nekem az a véleményem hogy pesten annyival nem jobbak a fizetések hogy megérje odaköltözni. Amennyivel többet keresnél, azt az albérlet kb. el is viszi. Jónéhány évet éltem pesten, mérnökként dolgoztam ott, meg ott is tanultam, de a pesti lét egy agyrém...
2023. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!