Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen indokkal mondhatja fel...

Milyen indokkal mondhatja fel a bérbeadó megbízottja azonnali hatállyal a bérleti szerződést?

Figyelt kérdés
Évek óta bérlünk egy házat, a tulajnak nagyon leromlott az egészségi állapota és a megbízottja egy közeli rokona lett. A megbízott egy nap kora reggel felhívott hogy, két percen belül legyek a ház előtt, amikor találkoztunk alpári stílusban elhordott mindennek és azt mondta hogy nagyon hamar keressünk másik albérletet. Minden számlát időben fizettünk és jó viszonyban vagyunk a tulajjal, a megbízottal ezelőtt mindössze egyszer beszéltem, soha nem adtam rá okot hogy ilyen stílusban beszéljen velem. A napokban többször hívott és a személyes találkozáskor tapasztalt hangnemnél jóval trágárabbul beszélt és nem hajlandó magát a felmondási határidőhöz tartani, hazudozik össze-vissza (amire van is bizonyíték), ügyvéddel és azonnali kilakoltatással fenyegetőzik. Nem okoztunk kárt a házban, nem szegtünk szerződést, ugyanúgy élünk itt mint amiben a tulajjal a bérleti szerződés megírásakor megegyeztünk. Felbonthatja a bérleti szerződést valami mondvacsinált indokkal?

2023. jan. 13. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyomós indok esetén is minimum 30 napot kell adnia arra hogy költözni tudjatok. Nyilván azért ment át alpáriba mert így akar hatni rátok hogy mielőbb elmenjetek, meg fenyegetőzni is fenyegetőzhet de ha tenni is akar tényleg akkor nem fog neki menni csak így.
2023. jan. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak fenyeget, ha ügyvédhez megy úgy is azt fogja neki mondani, hogy tartsa be a szerződést.

Szándékos károkozással azonnal felmondhatják de akkor is 30 nap a határidő.

2023. jan. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ügyvéddel semmit sem ér önmagában, és jogi úton (bírósági végrehajtás) sokkal hosszabb mint a 30 napos felmondási idő. Ha van szerződésed, akkor meg amúgy sincsen értelme ügyvéddel, sem jogi úton.

Kérd az írásbeli megbízást, hogy eljárhat a tulaj helyett, mert anélkül mit sem ér az egész.

2023. jan. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amilyennek megismertem most már inkább attól félek hogy a felmondási idő alatt folyamatosan zaklatni fog. Ha megteszi feljelenthetem?
2023. jan. 13. 10:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze. Az albérlet a magán szférád, nincs joga zaklatni. A telefonhívásokat a mobillal tudod rögzíteni. Ha hív, ezt mindig jelezd neki, hogy tudja, így felhasználható.
2023. jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!