Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fizetünk vagy megyünk?

Fizetünk vagy megyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg albérletben lakunk (kis család 2 felnőtt 1db 4 éves kisgyerek) majdnem 1 éve jöttünk ide (márciusban lesz 1 év) nappalikonyha ami egyben van és egy szoba 40nm. Ezért fizetünk 140.000ft+18ktg+ rezsit. Eddig rendben van, természetesen mindig mindent időben fizetünk 1x sem volt késés se itt sem máshol. Viszont a főbérő most hívott hogy az árak nagyon elszabadultak és emelni szeretne most, mondtam hogy értem és mennyit? erre ő: Minimum 40.000ft al Itt hangsúly a "Minimum".


A lakás jelenlegi árak mellet rendben volt de mondhatjuk hogy nem egy olcsó de ez nekünk most nagyon nem korrekt.


Pontosan tudom hogy a tulaj azt tesz amit akar csak ez nekem nagyon unkorrekt vagy extrém. Fiam idén kezdte az ovodát és megint költözni máshova... Ugye jól tudom hogy azt mondhatom neki hogy az egy évig ami a szerződésben van nem emelhet árat? legalább ennyi időnk legyen kitalálni mi legyen...



2023. jan. 18. 14:32
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
83%

"ez nagyon unkorrekt vagy extrém."


Miért is lenne az?

2023. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
86%

Albiba gyereket... na épp ezért nem. Először gondolkodunk, mérlegelünk, hogy jó lesz-e a kiszámíthatatlan albérletpiacra egy nehezítő tényezővel (nehezebben kapsz lakást) beszállni.


Nem kötelező alanyi jogon gyereket vállalni, ha nem adottak a feltételek.

2023. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
16%
Most magyarban nagy munkanélküliség lesz, nem akartok Németországba jönni? Itt nagy a munkaerőhiány, és jól meglehet élni! Nem is értem aki igy bukdácsol abban az országban miért van még ott...de mindegy a ti életetek, meg pénzetek bánja.
2023. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:

Utolsó ezt moből gondolod?


Szakmunkás vagyok /unk? Abból hogy nincs saját ingatlanunk?

2023. jan. 18. 16:00
 15/59 anonim ***** válasza:
62%
Tökmindegy, hogy mit dolgozol, albérletbe gyereket szr ötlet vállalni.
2023. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem azért mondta mert itt a szakmunkások főleg csórók (pár vállalkozót leszámitva) és ha nem örökölnek vagy mennek ki külföldre akkor itthon soha nem lesz saját lakásuk.

Teszem hozzá külföldön a "hanyatló nyugaton" sem elérhetetlen egy saját lakás, én Ausztriában vettem 2 éve.

2023. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
93%
Szia, 1.5 szobás, 35 nmes nem lepukkant lakást bérlek a 10.ben 110ért. Nem fognak emelni. Hasonló kaliberű lakást szintén a 10.ben szintén 110 + rezsiért vett ki egy ismerős. Szerintem nézz körül.
2023. jan. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 mindentudó99 ***** válasza:
69%
#13. Milyen munkanélküliség? Munkaerö hiàny van. Van itt már ukrán vietnámi lazák .
2023. jan. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
91%

6: Hol van és mik a jellemzőik?

Nálunk 1 szobás lakások vannak kiadva 130-ért is meg 180-ért is, 1 meg 2 főnek is, meg van, aki 1 milliós bevételt csinál belőle havonta airbnb-vel.

Külföldinek hosszútávra 350-400 000-ért lehet kiadni 1 max. 2 főnek.

Tök reális az ár, ha ugyanazon a környéken van ugyanolyan adottságokkal, mint amikről én beszélek.

3 főről van szó, fejenként az szerintem plusz 30 000. Egy ilyen lakást simán kivesz 1 ember is és akkor sokkal kisebb az amortizáció, ti hárman vagytok.

Meg mi van az árban?

Ha van teljes géppark és annak minden kori karbantartása, pótlása, és a lakás adottságai is azok, amikről beszélek, akkor nem kérdés az emelés.

2023. jan. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
85%

13: Pontosan hol? Bajorország? Milyen munkaerő kell?:)

Magyart kell tanítani például?:)

Ingatlanokat hol lehet nézni?

2023. jan. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!