Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fizetünk vagy megyünk?

Fizetünk vagy megyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg albérletben lakunk (kis család 2 felnőtt 1db 4 éves kisgyerek) majdnem 1 éve jöttünk ide (márciusban lesz 1 év) nappalikonyha ami egyben van és egy szoba 40nm. Ezért fizetünk 140.000ft+18ktg+ rezsit. Eddig rendben van, természetesen mindig mindent időben fizetünk 1x sem volt késés se itt sem máshol. Viszont a főbérő most hívott hogy az árak nagyon elszabadultak és emelni szeretne most, mondtam hogy értem és mennyit? erre ő: Minimum 40.000ft al Itt hangsúly a "Minimum".


A lakás jelenlegi árak mellet rendben volt de mondhatjuk hogy nem egy olcsó de ez nekünk most nagyon nem korrekt.


Pontosan tudom hogy a tulaj azt tesz amit akar csak ez nekem nagyon unkorrekt vagy extrém. Fiam idén kezdte az ovodát és megint költözni máshova... Ugye jól tudom hogy azt mondhatom neki hogy az egy évig ami a szerződésben van nem emelhet árat? legalább ennyi időnk legyen kitalálni mi legyen...



2023. jan. 18. 14:32
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként ez alku tárgya.

Mondhatod, hogy egyezzetek meg 170-ben annyit még éppen tudtok vállalni.

De mondhatod, hogy ne biztosítson ezt meg azt, legyen a ti költségetek, ha javítani kell, de ne emeljen... valami.

De ezzel is csak időt nyersz, mert hiperinfláció van lassan egy éve már, és még 1,5 év... Tehát a 300 000 reális lesz 1,5 év múlva. Ha nem ti, más ki fogja fizetni.

2023. jan. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye jól tudom hogy azt mondhatom neki hogy az egy évig ami a szerződésben van nem emelhet árat?"

Egyértelműen a következő évi áralkuról van most szó, 2023. márc-2024. februárig.

2023. jan. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 NTBS ***** válasza:
100%
Lényegében igen. Nekem vidéken a szolgálati lakást 26 % emelték január 1.
2023. jan. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
89%
Albérletben még mindig ugyanaz a szitu: a tulaj dönt, ti meg elfogadjátok vagy léptek. Mi ezen a meglepő?
2023. jan. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
32%
Nem egészen, ha van normális szerződés. Az enyén határozatlan és a tulajdonos évente inflációkövető mértékkel emelhet (ok, hogy most az is szívás). De szó sincs arról, hogy csak úgy a hasára csap és annyival emel amennyivel kedve szottyan. Arról nem is beszélve, hogy az emberek nagy részének nem emlekedik a fizetése inflációkövető mértékben, szóval előbb-utóbb drasztikusan csökkenni fog szerintem a kereslet. Egy átlag ember/pár nem tud 300K + rezsit kifizetni egy átlagos lakásra.
2023. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
88%

Amíg van rá piac, addig kiadhatja 300+ rezsiért is. Azért nem adja ki most ennyiért, mert jelenleg nem venné ki senki ennyiért.

Én inkább azon gondolkoznék el, hogy megéri-e kvázi 40 nm-en "nyomorogni" hármótoknak ennyi pénzért. Megteheti, hogy márciustól emel, ti megpróbálhattok alkudni, vagy elköltözhettek. Ha találtok jobbat, jó áron, ahova gyerekkel is mehettek, menjetek. Ha nem és alkudozni sem tudtok, akkor meg maradtok és fizettek.

2023. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
67%
#25 miért lett így lepontozva? A dolog első fele teljesen jogos, max a másodikat lehet vitatni.
2023. jan. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy világos.


"De szó sincs arról, hogy csak úgy a hasára csap és annyival emel amennyivel kedve szottyan. "


Határozatlan szerződést bármikor felmondhat, így ha enelni akar, akkor azt mondja, hogy innentől +30%, vagy elfogadják, vagy mennek. Mit tesz a bérlő a szerződés alapján? Max felmondhat, ha nem tartja jogosnak az emelést. Szerinted valaki tényleg maradhat egy albérletben, ha a tulaj emelni akar, ő meg az inflációs szerződésre hivatkozik?

2023. jan. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
21%
#28 Akkor mi a francnak a szerződés, és sok helyen miért van ez rögzítve benne, ha a tulajdonos úgyis azt csinál amit akar...?
2023. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
77%

A tulajdonos nem csinál azt, amit akar, egy szerződés van, amiben megegyeztetek.

Az emelés benne van a szerződésben, ehhez joga van a határozatlan szerződésben, és természetesen kirakni is joga van a bérlőket, akár indok nélkül, betartva a 2 hónapos felmondási időt.


Bírom az ilyen bérlőket, akik azt gondolják, hogy nekik alanyi jogon jár a lakás, bármeddig, emelés nelkül, a tulaj meg kussoljon hogy legalább kiadhatja nekik a lakását. Nonszensz.

2023. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!