Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet felmondása mivel jár?

Albérlet felmondása mivel jár?

Figyelt kérdés
A jelenlegi albérletemet nem szeretem, felelőtlen döntés volt kivenni és szeretnék költözni. 1 éves szerződést kötöttünk, még van hátra 8 hónap. Ha felmondom és nem tartok igény a kaucióra (bár ebben az estben gondolom mindenképp buknám) akkor eljöhetek gond nélkül vagy lehet belőle egyéb probléma? Nem vagyok problémás bérlő, a lakást rendben tartom, ebből nem lehet probléma.

2023. jan. 19. 10:14
 1/9 nemaRendőrség ***** válasza:
4%

Van valami konkrét baja, hangos szomszédok stb, vagy csak úgy?

Ha csak úgy akkor jelzed a tulajnak a kiköltözés dátumát.

Nyugi a maradék 8 hónapnyi bérleti díjat nem kell kifizetni

2023. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
2023. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Mi van a szerződésedben az idő előtti felmondásra? Van, ahol azt kötik ki, hogy akkor bukod a kauciót, és olyan is van, ahol azt, hogy végig ki kell fizetni (a törvényből ez utóbbi következik, ha mást nem kötöttetek ki).


Illetve kérdés, mi a gond a lakással, mert ha objektív is lakhatatlan, akkor erre hivatkozva bármikor fel lehet mondani. De csak akkor, ha tényleg gond van vele, nem pedig akkor, ha csak neked valamiért nem tetszik.

2023. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Ha kéred a kauciót(ki ne akarna vissza?? 🙄) ajánld fel hogy keritesz másik albérlőt, de cserébe adja vissza a kauciót.
2023. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Tudod ki menne ebbe bele, utolsó....

Tulajként nekem nyilvan nem kva mindegy, hogy kinek adom ki, én is tudnék találni bárkit egy nap alatt, aki olyan is. Ő elköltözik, ðn meg maradok a problémás berlővel akit az előző szervált, persze...


Jogszabály szerint azért határozott a szerződés, mert addig garantálod a lakbér kifizetését, ő meg a lakhatást cserébe. Ha ezt felmodod, akkor joggal követeli a fennmaradó 8 honapot a tulaj.

Más kérdés, hogy ezt nem szoktak megtenni, nyilván peres ügy kéne hozzá, ami nem sok embernek hiányzik, így elengedik a bérlőt a kauciót meg nem adják vissza. Még így is jobban jár a berlő mintha fizethetne a 8 honapot.

2023. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, utolsó, csak egy csomó dolog utólag derül ki. Mikor már beköltözött az ember. Nekem se szólt senki, hogy alig langyos a radiátor (igen, lett hozzá hívva szerelő, nincs vele gond), meg hogy az előző lakó is azért lépett le idő előtt, mert a szomszéd az egy év korkülömbséggel született három gyerekével fizette ki a lakása önerejét, aztán most szinkronban visítanak.

De pl. mi van abban az esetben, ha velem történik valami, munkaképtelenné válok, vagy kirúgnak, és emiatt képtelen leszek fizetni? Vagy, ha pl. osztott lakás esetén a tulaj által gondosan leinformált, tökéletes másik lakóról derül ki, hogy egy összeférhetetlen, másikra tekintettel nem lévő szociopata gyökér?

2023. jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"De pl. mi van abban az esetben, ha velem történik valami, munkaképtelenné válok, vagy kirúgnak, és emiatt képtelen leszek fizetni?"


Remélem nem gondolod, hogy emiatt járna neked az ingyen lakás amit a tulaj biztosítson...

2023. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, úgy értem, hogy akkor is nyilván kénytelen lennék idő előtt kiköltözni, hiszen a továbbiakban nem tudom fizetni a lakbért.
2023. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És? Ugyanaz vonatkozik rád, ami törvényesen másra is.
2023. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!