Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Maradnátok az albérletben,...

Maradnátok az albérletben, vagy buknátok inkább a kauciót?

Figyelt kérdés

A párom megkérdezte hogy volna-e kedvem hozzá költözni.

(Volna. Persze.)

Viszont még van 7 hónapom az albérletem szerződéséből. Beszéltük, hogy ezt megvárjuk. De említette hogy bármikor jó lenne ja odaköltöznék. Gondolom nem szeretné hogy elbukjam a kauciót.

Most februárban, így négy hónap után lesz egy 20-26e Ft-os áremelés a bérletidíj kapcsán. Így már drága nekem az a lakás. A régi ára optimális volt.


Számolgattam, ha az új árat veszem alapul, akkor 1.2M fogok kifizetni míg lejár a szerződés. Amúgy meg 260e kaucióm van bent. Eszembe ötlött a kósza gondololat, hogy hagyni kellene azt a kaució. Mit gondoltok?

Jó lenne minden nap hozzá hazamenni. Nyilván nem ingyen szeretnék ott sem lakni. Mindenbe szeretnék beszállni. De így sem lenne annyi az összeg mint most. Plussz nem két háztartásra kellene főzni, kevesebbet kellene utazni.

Ki mit tenne ha a helyemben lenne?



2023. jan. 25. 12:58
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
59%

Itt nem a kaució a kérdés, hanem a 7 havi lakbér. Ha több lakást is kiad (én is), ezzel nyilván tisztában van, hogy azért fix, hogy azt kifizeted.

Nem úgy mint a kommentelők itt.

2023. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
95%

Ha komoly a kapcsolat én költöznék.


Más: Nekem határozatlan a szeződésem abban van ez az inflációs dolog, határozott estben ilyet nem írnék alá. Beköltözöm decemberben aztán egy hónap mulva már emelés? Elég nonsenese. Én mondjuk 3 éve lakom a lakásban, de amikor beköltöztem nem gondoltam, hogy így el fog szállni az infláció, ezért is írtam simán alá, de ha tényleg lesz megint inflációkövető emelés én költözni fogok, mert nem fogom már tudni kifizetni úgy, h minden másnak is emelkedik az ára a csillagos egekig, csak a fizetésem nem :(

2023. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:

Adtam neki egy havi foglalót, azelőtti nap, hogy ezt a szerződést elém tette. Nekem sem tetszett ez a pont. Kicsit össze is zördültünk rajta. Aztán mégis aláírtam, golndolván nem lesz ennyire magas az infláció. Tévedtem.

Utólag viszont mondta is, hogy nem adta volna vissza a foglalót.

2023. jan. 25. 16:05
 14/53 anonim ***** válasza:
92%

Az normális, hogy évente az infláció mértékével emelhet, ez a vonatkozó jogban is így van, hogyha nem köttök ki erre vonatkozóan mást.

Csakhogy az évente nem a januárt jelenti. A határozott szerződés azért határozott, mert nem csak őt, hanem téged is véd, az egy év letelte után jöhet az inflációkövető emelés.


Nyilvánvaló, hogy költöznék, de nem hagynám ennyire átverni magam, mint te teszed. Mivel látja, hogy nem értesz hozzá, simán be fogja játszani azt is, amit fentebb írtak, hogy nem mondhatod fel, és fizesd ki a maradék hónapokat.

Kicsit merülj bele jobban a jogaidba, mielőtt megemlíted neki a költözést, különben piszkosul le leszel húzva...

2023. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
14%

Ember, pont, hogy jogosan kifizettetheti vele a tulaj a 7 honapot...


Merüljön el a jogaiban, ja. Tán szerződés előtt kellett volna, de most sem keső. Többieknek is ajánlom...

2023. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem szedd elő a szerződést, vagy akár a személyes részleteket kicenzúrázva töltsed fel képként és osszad meg itt, mert nekem ez zavaros és bűzlik is.


Nincs ilyen, hogy kötsz egy határozott idejű szerződést, aztán csak úgy hipp-hopp hasracsapásra árat emelsz.

2023. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
35%

Az a baj, hogy nem a kauciót kérheti (illetve kérheti azt is, ha kárt okoztál ugye...), de határozott idejű szerződés felmondása esetén a határozott idő végéig járó bérleti díjat követelheti. Persze lehet vitatkozni, ha közben ténylegesen kiadja, de kell egy hosszas pereskedés emiatt?

A legjobb, ha megbeszélitek, hogy közös megegyezéssel mész pl. két hónap múlva, addig meg mutogatod a lakást bárkinek vagy keresel te bérlőt. Aztán hátha belemegy.

(Plusz ha a párod szívesen megvárná a 7 hónapot, az elgondolkodtató azért. Akkor lehet ő nem azonnal ugrana bele amúgy se ebbe az összeköltözősdibe.)

2023. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
88%
A szerződés hatarozott idejű, amibe külön belevették közös megegyezés alapján a januári emelést. Mivel a kerdező ebbe belement, aláírta, ez nem tamadható. Még azzal sem ervelhet, hogy nem értette meg, amit aláírt, mivel ő is mondta, hogy tudja, hogy ez neki marhára nem lesz előnyös. Mégis aláírta.
2023. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
74%

Két dolog játszik itt. Az első, hogy a szerződés határozott, így a 7havi díjat követelheti, ez egyértelmű. Jogosan járna is neki.


A másik egy kérdésesebb pont, hogy lehet-e emelni hatarozott szerződésnél. Alapjában veve nem lehetne, de mivel ezt külön beleírtátok, így természetesen lehet, közös megállapodás.

De ez már tényleg csak egy részletkérdés.


A lényeg: a szerződés végéig fennmaradó díjat kérheti a tulaj.

2023. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
85%

"Két dolog játszik itt. Az első, hogy a szerződés határozott, így a 7havi díjat követelheti, ez egyértelmű. Jogosan járna is neki."


Csak hogy ezt tisztázzuk: egy nagyon nagy jóindulattal is csak féligazság.

Ilyen esetben a bérbeadó követelheti a kára megtérítését, ami valóban 7 havi lakbér, AZONBAN a törvény kötelezi rá, hogy törekedjen a vesztesége mérséklésére. Mit jelent ez? Azt, hogy köteles helyetted másik bérlőt keresni (ebben nyilván a saját jól felfogott érdekedben neked is segíteni kellene). Ha talál helyetted bérlőt, aki legalább akkora összegért kiveszi az albérletet, mint te és azonnal be is költözik a helyedre, akkor NEM ÉRTE VESZTESÉG. A kaució is visszajár neked, és semmit sem kell fizetned.

2023. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!