Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Maradnátok az albérletben,...

Maradnátok az albérletben, vagy buknátok inkább a kauciót?

Figyelt kérdés

A párom megkérdezte hogy volna-e kedvem hozzá költözni.

(Volna. Persze.)

Viszont még van 7 hónapom az albérletem szerződéséből. Beszéltük, hogy ezt megvárjuk. De említette hogy bármikor jó lenne ja odaköltöznék. Gondolom nem szeretné hogy elbukjam a kauciót.

Most februárban, így négy hónap után lesz egy 20-26e Ft-os áremelés a bérletidíj kapcsán. Így már drága nekem az a lakás. A régi ára optimális volt.


Számolgattam, ha az új árat veszem alapul, akkor 1.2M fogok kifizetni míg lejár a szerződés. Amúgy meg 260e kaucióm van bent. Eszembe ötlött a kósza gondololat, hogy hagyni kellene azt a kaució. Mit gondoltok?

Jó lenne minden nap hozzá hazamenni. Nyilván nem ingyen szeretnék ott sem lakni. Mindenbe szeretnék beszállni. De így sem lenne annyi az összeg mint most. Plussz nem két háztartásra kellene főzni, kevesebbet kellene utazni.

Ki mit tenne ha a helyemben lenne?



2023. jan. 25. 12:58
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk alapból elég értelmetlen 7 havi pénzt elkölteni azért, hogy vissza kapj 2 havit.


Amúgy meg biztos, hogy bukod és nem adja vissza a tulaj?

Beszéltél vele? Lehet simán visszaadja ha akad helyetted másik bérlő.

2023. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ahogy 19-es írja, onnantól, hogy van új bérlő a tulajdonosnak nem keletkezik kára. Szerintem legjobb ha megbeszélik és közös megegyezéssel megszüntetik a szerződést. Közben keresnek új bérlőt és mindenki örül.
2023. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele. Buknám. (Ráadásul ennyiért, amit most akar kérni, nem hinném hogy hamar találnánk új bérlőt.)
2023. jan. 25. 17:13
 24/53 NTBS ***** válasza:
29%
Akkor maradj. Mi lesz, ha 2 hónap múlva szétmentek?
2023. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:

És akkor mi van, ha azt mondanám, hogy nekem nem fér bele a költségvetésbe ez a mértékű hyper inflációs emelés? Függetlenül attól hogy el szeretnék-e költözni vagy sem. Hisz mikor aláírtuk a papírt nem lehett tudni a pontos összeget.

Pont ezért van az ilyesmi a szerződések évfordulóján, hogy az ember eldönthesse, tudja-e fizetni, vagy sem.

2023. jan. 25. 17:58
 26/53 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom akkor is ugyanaz a helyzet, mivel aláírtad, hogy neked igenis belefér az emelés, az meg, hogy ennyi az infláció, nem a tulaj hibája.


Ha nem mész bele, ugyanugy bukod a kauciót, és szerzodesbontas szegés miatt.

2023. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
Nem 26e Ft-os emelésre számítottam 4 hónap után. És mint mondtam, a foglalót sem adta volna vissza ha akkor úgy döntök nem írom alá. Az itt levő 3 oldal után már úgy tűnik egyébként sem a kaució a legnagyobb problémám
2023. jan. 25. 18:34
 28/53 anonim ***** válasza:
57%
A foglalót senki nem adja vissza, azért foglaló... 🙄🙄 megsúgom, ha lakásra adsz foglalót, akkor így milliókat is bukhatsz. Ismét csakis a te hülyeséged.
2023. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
66%
A legnagyobb problémád az, hogy semmivel nem vagy képben. Foglaló jelentése, kaució, lakbér, szerződéstipusok.. így azért nem csoda, hogy belefutsz egy szopóágba.
2023. jan. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:

#28-as

A foglalót azért adtam, hogy míg nem írjuk alá a papírokat ne adja ki senkinek. Illetve azért, hogy biztosítsam, megjelenek szerződéskötéskor.

Szerinted az rendben van, hogy ezek után elém tesz egy inkorrekt szerződést? Előtte szóbeli megegyezésnél szó sem volt róla hogy évi 2x-i áremelés lesz.

Illy módon ki sem kell adni a lakást. Csak iorni valami nagyobb kitételt amit nem vállal be senki. Hisz havi két foglalós palimadárral jobban jár.

2023. jan. 25. 21:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!