Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak, ha felmondtâk...

Mit csináljak, ha felmondtâk az albérletem?

Figyelt kérdés

Ki mit csinàlna ebbe a helyzetben?

Szóval albérletben élek ès a főberlőm pár napja jelentette be hogy eladja a lakás és február végéig költözzek ki. Szóval durván 30 napom van erre h hogy találjak, illetve kifizessem a kauciót. Probléma itt adódik. Sajnos nincs ennyi megtakarításom. Minden hónapban épp hogy kijövök a pénzből. Januári lakbért február 10.ig kellene kifizetnem. De ha kifizetem nem tudok kauciót fizetni egy új albérletbe, de közbe a főberlő csak akkor adja vissza állítólag a kauciót, ha mindent rendezek. De ugye februárban is ott fogok lakni mèg, így februári lakbért is kikell fizetnem február végén amíg kaptam a határidőt. Magyarul jobb esetben február végén vissza adja a kauciót talán, ha nem talál ki valamit hogy ezt meg azt megkell javítani stb stb. De közbe nekem februárban találni kell alberlet, azaz 2havi kauciót+1 havi lakbért kellene a leendő főerlőnek fizetnem. Ki mit csinálna ebbe a helyzetben? Én arra gondoltam, hogy mar nem fizetek ki februárban, nyugodtan vonja le kaucióból, így talán bebiztositom magam. De nemtudom ez mennyire lenne jó ötlet?!?! Szóval mit csináljak? Köszönöm.


2023. jan. 30. 06:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
71%

A főbérlő nem adhatja el a lakást, hiszem ő nem tulajdonos

Ennek a lakásnak a kaucióját visszakapod, abból le tudod tenni a másik lakás kaucióját

Legyen kis megtakarításod, hogy az ilyen dolgokat meg tudd oldani, ne verj a seggére a pénznek minden hónapban, a hó elején tedd el a fizud 10%-át, mintha nem is lenne

Ha ezt nem tudod megtenni, akkor túl drága albérletben vagy, keress olcsóbbat, most itt a jó alkalom

Kérj kölcsön a családból erre a két hónapra, amit majd visszaadsz, ha Te is visszakapod a kauciót

Ha otthonról nem tudsz kölcsön kérni, vegyél fel folyószámlahitelt vagy személyi kölcsönt, de ezt azonnal végtörleszd, amikor összejött a havi 10%-os eltevésből a megfelelő összeg

Próbálj meg pénzügyileg tudatosabban élni, írd a költéseidet, nézd meg hol folyik ki a pénz a kezedből, hogy többet ne kerülj ilyen helyzetbe

Sok sikert

2023. jan. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:

1. Igen, bocsánat tulaj adja el a lakás

2,igen vissza kapom, és jobb esetben a legutolsó napon, de közbe nekem már kikellene fizetni az új lakás kauciójàt.

3, nem bírom eltenni a 10%, pláne a mostani árakhoz képest

4, nincs úgymond olcsó alberlet, minimum 2 szobás kellene, 2 kisgyerek van azaz 120 körül van plusz rezsi.

5. Nincs kitől kölcsön kérni

6 hitel elbiralat stb stb se 2 nap.

220ezerbol nehéz mesélni ha elmegy albérletre a 60%.

2023. jan. 30. 08:19
 3/79 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi a kérdés? Tök lehetetlen helyzetre nem lehet segíteni, menj anyádékhoz.

Nyilvánvalóan tudtad, hogy ez így működik, albérletnél így van, semmi előrelátásod nem volt erre?

2023. jan. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonosnak igaza van, a kaució akkor jár vissza, ha minden rezsiköltség rendezve van, és a lakás állapota miatt sincsenek extraköltségei.

A 30 napos felmondási idö teljesen normális, gondolom, a szerzödésben is benne van.

Az, hogy hogyan találsz másik lakást és hogy fizeted ki, a te magánügyed, éppen ezért kellett volna elöre félretenni annyit, amiböl legalább a következö kauciót vagy nagy részét ki tudod fizetni.

Az, hogy neked mennyi a jövedelmed, hány gyereked van a semmire, stb kizárólag rád tartozik, ha nem gondolkodsz elöre, akkor így jársz.

2023. jan. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 A kérdező kommentje:
Igen, de ha èn már nem fizetek lakbért akkor igazából ott a kauciót nála abból bőven kijön. Mit tudd csinálni ha esetleg így döntök?
2023. jan. 30. 08:46
 6/79 anonim ***** válasza:
97%

Januári lakbért február 10.ig kellene kifizetnem.


Amúgy ebben sem vagyok biztos, ha 10e a fizetési időpont, az mindig előre vonatkozik, a következő hónapra. Feb 10-ig fizeted a feb1-feb30as időszakot.

2023. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
74%
Azonnali szerződésbontással kitehet, nem 30 nap múlva hanem holnap, mivel a kaució nem erre van. Bírom, amikor az ilyen proli embereknél jön ilyenkor az hogy hogyan tudnak minel féregebb módon jól kijönni a helyzetből.
2023. jan. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 A kérdező kommentje:
Azonnal nem tehet ha 2 kisgyerekkel lakom :) pláne fűtési szezonba. És igen a kaució nem erre van, de más megoldás nincs. Senki se bukik ezzel.
2023. jan. 30. 08:49
 9/79 anonim ***** válasza:
96%

Dehogynem, mivel ha kiköltözöl akkor utana azért is nem kapod vissza a kauciót aznap, mivel a fennmaradó számlákat is abból kell még fizetni, amik meg jó esetben kövi hónap 10éig érkeznek.


De ugyan oszd már meg velem, hogy ha eddig koppra kijöttél, akkor most hogyan fogsz egy hónap alatt 3 havi lakbért összeszedni?


Ugye a kauciót lelakod, oké.

2023. jan. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csinálnék, nyilván 2 havi kauciód bennvan, abból egy havi levonódik a lakbérre amit nem fizetsz, a többit meg simán nem adom vissza mert szerződést szegtél.
2023. jan. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!