Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Üdvözlet! Mennyire normális...

Üdvözlet! Mennyire normális 200.000 sőt annál feljebb áron kiadni egy lakást? Az ország fizetéséhez mérten..+ még az albérlő fizeti a közjegyzői szerződést is

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 09:10
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/101 anonim ***** válasza:
100%

"El kell szomorítanom, nem valószínű hogy bárki is a híd alá fog szorulni"

:) :) :)

Álmodik a nyomor.

2023. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/101 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, csak okulásul:

Ha bekövetkezne az, hogy felülről fixálják az árakat, akkor ön fog a legrosszabbul járni, együtt a legkisebb keresetű bérlőkkel.

Ebben az esetben ugyanis a bérbeadók egy része azonnal kivonul a piacról. Vagy hagyja a lakást üresen állni (mert akkor legalább nem amortizálódik), vagy kezd vele valami mást. Ez azonnali kínálatcsökkenést fog okozni, ami az árak emelkedéséhez vezet.

Igen, így van: áremelkedéshez.

Az, hogy a papíron mi áll, a lőtéri kutyát sem érdekli. A jóval kevesebb kibérelhető lakás annak fog jutni, aki többet ad érte. Majd beírnak a szerződésbe egy olyan számot, ami megfelel a törvényeknek, aztán a bérlő fizet annyit, amennyiben megállapodnak.

Kétsége se legyen, hogy ez fog történni. És ezzel pontosan azok fognak teljesen kiszorulni a bérleti piacról, akik az ily módon felvert bérleti díjat végképp nem fogják tudni megfizetni, és minden lakást el fognak happolni előlük, kivéve a legócskább, legélhetetlenebb környéken elérhetőeket.

Ez persze maga után hozhatja majd a lakásárak csökkenését is hosszú távon, feltéve, hogy az infláció mérséklődik. A 40 milliós panel jó esetben lesz 36 millió. Ez a mostani hitelkamatok és a megkövetelt 30 százalékos önerő mellett pont azokon nem fog segíteni, akik a magas bérleti díjakat sem tudják kifizetni.

És ha nem hiszi, hogy az állami beavatkozás ide vezethet, akkor emlékezzen, hova lökte a csok az ingatlanárakat, vagy hogy hova vezetett az árstopok bevezetése. Mind az élelmiszerárak, mint az üzemanyagárak tekintetében.

2023. febr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/101 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Teljesen normális, sok lakás van ezen az áron vagy drágábban kiadva.
2023. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/101 anonim ***** válasza:
Normális aki kiad egy 40m-et érő lakást évi 2.4M -15%-ért,amikor állampapírban évi 6M-et kap érte?
2023. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/101 anonim ***** válasza:

71 "A lakhatási szegénységet nem a piaci alapon lakást kiadók kell megoldják, hanem az állam"

kacc-kacc.

Az állam jelenleg 15% körül tud forint forrást szerezni. Abból tudna venni-építeni kiadó ingatlant. pl. 50M-ért egy kis lakást, amit ha havi 600-ért adna neked bérbe, bukna az üzleten. Ha ársapkát, húz... Abba bele se gondolj. Persze végső esetben elkobozhatja és újra oszthatja, de azt is megszívná a tényleges bérlő.

2023. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/101 anonim ***** válasza:
0%
45 n.m. esetén 4 ember számára normális, de családtól már nem reális ennyit kérni. Függ a lakástól, hogy kinek akarjuk kiadni. Nem szabadna beleszámítani azt, hogy mennyit ér a lakás és mennyit keres a kiadó. Nem azért kell kiadni, hogy abból meggazdagodjon. Kéne lennie tisztességes munkájának. Bár sokan ezt csinálják sajnos.
márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/101 Grizesteszta válasza:

Kérdező! Szerintem teljesen normális 200E feletti áron kiadni lakást. Az enyém panel Bp egy jó környékén, jól felújítva-170E, normál ár, még ki se költözött belőle a gyerekem, már jelentkeztek az ismerősök ismerősei, hogy ők kivennék. A szomszédom háza 350E-ért van kiadva, az is jó ár, Rózsadomb, a 3. megtekintő azonnal kivette. A barátnőm 60E-ért adja ki a lakását: az is normális, mert borsodi zsákfalu. Minden lakásnak annyi a normális ára, amennyiért talál rá az igényeinek megfelelő bérlőt a tulaj. Tehát nem az árakkal van gond, hanem azzal, ha valaki 'kisebb presztizsű' munkát végez, kisebb pénzért, de 'magasabb presztizsű' lakást akar bérelni- mert erre vélhetően nem fog telni.Az én bérlőm kezdő mérnök, rendezett panelra telik neki. A rózsadombi házban egy diplomata család él, a zsákfalu 60 nm-ében meg egy helyi család 4 gyerekkel. Ők mindannyian a fizetésükhöz/jövedelmükhöz igazították az igényeiket.:)


Kérdező, a 200E sok lehet az Ön fizetéséhez képest, de nem biztos, hogy sok a lakás lehetőségeihez képest.... Ebben az esetben egyszerűen nem Önnek kell azt a lakást kivennie. Már nem merem tegezni,pedig ez a neten általános... szóval magázva...:)


Az 'ársapka' valóban a rosszabb anyagi helyzetben lévő bérlőkkel lenne kitolás... De nem is kell ársapka, már most is vannak sokan, akik a mostani áron eladják a lakásukat és államkötvénybe teszik a pénzt-egyszerűen, mert az többet hoz. Jelenleg az ad ki bérbe, aki belátható időn belül saját maga akarja hasznosítani( ő vagy a gyerek, rokon költözik bele hamarosan) vagy aki azt mondja, hogy nem lehet tudni, hogyan változnak a kamatok, az infláció, a lakás árak, de a lakás- bármennyit is ér éppen- beköltözhető, tutibb a most ovis gyereknek is, mint a kamatozó pénz...


És mindez, amit leírtam, nem az 'anyagiasság'/'zsugoriság' jele, hanem egyszerűen közgazdasági tények érthetően megfogalmazva. Szép napot Önnek!

márc. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/101 anonim válasza:
Abban igaza van a Kérdezőnek, hogy a lakhatási szegénységnek vannak olyan következményei, amik mindenkit egyetemlegesen hátrányosan érintenek. Ebben az értelemben a lakhatási szegénység nem egyéni probléma és nem magánügy. Viszont azzal együtt, hogy általános rossz érzésem van, szakmai hozzáértésem nincsen. Személyesen nincs lakhatási gondom, de érzem az országon, hogy törékeny az embrek általános boldogsága. És ez igenis számít olyan fontos dolgokban, mint az iskolai erőszak visszaszorulása, a közélet átláthatósága, a természetvédelem. A napi félelmet rendszeresen átélő tömegekre a politika is jobban rá tud repülni, de ettől függetlenül is megnő olyan társadalmi csapdahelyzetek esélye, - akár spontánul is - amelyek mindenekinek a személyes jóétére rosszul hatnak. Családon belüli erőszak, iskolai erőszak, járványveszély, vagy ami a legnehezebben számszerűsíthetö: az általános közérzet.
márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/101 anonim ***** válasza:
98-as, èn is ùgy gondolom, hogy ezt meg kellene oldani. De az àllamnak kène bèrlakàsokat èpíteni a ràszorulòk szàmàra. Nem azèrt adòzom èn sem, hogy abbòl stadion meg hasonlò haszontalan dolog lètesüljön. Mellesleg èn a kiadott ingatlanjaim bevètelèböl is sokat befizetek adòkènt a közösbe. A kèrdezö mègis velem akar kibabràlni, pedig megdolgoztam a pènzèrt, amiböl a lakàsokat vettem. Buta dolog azèrt haragudni, mert màs tett èrte, ès többre vitte. Èn intèzetben nöttem fel, onnan indultam nullàròl, tehàt mindenkinek adott a lehetösèg.
márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/101 anonim válasza:

Kösöznöm szépen válaszodat.


Igazából az eredeti kérdést kicsit általaam önkényesen kibővítve, szerintem talán nem is az a lényeg,hogy éppen a bérbeadókat okolja-e valaki, vagy nem őket, mert a legnagyobb baj az, hogy magát a rendszer egészét fenyegeti valami nagy hiba, még ha annak mibenléte, forrása még nem világos számomra sem.


Attól félek, a lehetőség a nyomor ellen mindenki számára csak annyira adott, ahogy elvileg egy kád víz fele is képes magától gőzzéválni, a másik fele meg jéggé fagyni, és ezáltal ,,ingyen'' gőzépet hajtani. A termodinamika törvényei nem zárják ki, de nagyon pici rá az esély. előbb lepereg a teljes Univerzum élettörténete, minthogy ilyen valóban előfordulhasson statisztikailag.


Hasonlóképpen egyénileg talán egy-egy cigányember is kitörhet a telepről, de a telepek egészének a világa nagyjából mindig is újratermeli magát. Le lehet bontani az a dolgot egyes ember felelősségére, de ez egy bizonyos méret és összetettségi szint fölött ez már szerintem illúzió. A cigánytelepek egészének mélységes szegénysége valószínűleg rendszerhiba, nem a cigányok sara. A XX. század elejéig a cigányok kezében irtózatos nagy néprajzi tudás volt, sőt, az addigra már felbomlott magyar paraszti társadalom hagyományainak utolsó maradványait is a cigányok őrizték meg (például a népi mesemondő öregek, és az ő szakmájukat később továbbvivő hallgatóközösség tényleges működéséről Nagy Olga néprajzkutató még a 70-es években is tudott gyűjtéseket végezni, dőleg Erdély elszigeteltebb cigány falvaiban). A cigányok valójában nagy hasznot tudtak volna hajtani Magyarország számára tudományos vagy kuturális, néprajzi értelemben, és nem igazán rajtuk múlt, hogy a magyar közélet ezt képtelen volt hasznosítani. Ma persze már a néprajzi tudás nagy része elveszett, de a tudás elvesztegetése mégis azt az érzést kelti szemben, hogy elvileg lehetett volna jobb is, és valami a rendszer egészéből hiányzik.


A világjárvány volt a másik olyan ügy, ami eszembe juttatta, hogy valójában itt egész rendszer szinten lehet valami óriási hiba. A Covid talán éppen nem a világméretű szegénysgnek köszönheti létét, de általában a nagy világjárványokat jellemzően a szegénység hívja életre. A harmadik világ országaiban nyomorgó milliós tömegeket sokszor erdőirtások, szűzföldfeltörések formájában használják föl, a frissen feltört vadonban viszont az ember újfajta, addig az ameberi civilizációval soha kapcsolatba nem került vírusfajtákkal fertőződik meg. Így jönnek létre a zoonózisok, vagyis az állati eredetű vírusok emberre való átugrásai, mutánsai. Egyes kutatások szerint minden ismertebb nagy vírusos betegség (kanyaró, pestis, himlő stb) történelmileg mind valami ősrégi zoonózisból származik. Ma a világjárvány veszélyét főleg az emberiség nagy mérete, a közlekedés, továbbá a nyomorgó tömegek megléte és az őserdőirtások tartják fenn. A Covid alatt meg kiderült, hogy az emberiség kollektív értelemben annyira vak, hogy inkább kiszór nagyságrendekkel több pénzt egy-egy világjárvány kezelésére, semmint hogy a mélyszegénység világméretű felszámolásával azt megelőzze. A baj, hogy a XXI. században a régi sémák nyilvánvalóan nem lesznek használhatóak. A kommunizmus elméleti modelljét viszont meg még senki sem tudta kidolgozni, elméletben,vagy páne gyakorlatban, leszámítva a kisebb ősi társadalmakat talán, amelyek kis léptékben jól működhetnek, de felskálázásukat tetszőleges nagy volumenre azonban ma még nem tudjuk pontosan hogy lehetne megcsinálni.

márc. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!