Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Üdvözlet! Mennyire normális...

Üdvözlet! Mennyire normális 200.000 sőt annál feljebb áron kiadni egy lakást? Az ország fizetéséhez mérten..+ még az albérlő fizeti a közjegyzői szerződést is

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 09:10
 51/101 anonim ***** válasza:
100%

Itt felénk 35 millió egy 48 m2-es panel, ami 36,75 milliómba került. Ha ezt 150000-ért adom ki havonta legálisan, akkor abból marad nekem 127500 Ft/hó. Ha eltekintek az inflációtól, és csak osztom a számokat 288,23 hónap, ~24 év mire megtérül! De közben azért újítsam fel, vegyek hűtőt, tűzhelyet, cseréljem a szanitereket csapokat, ha szükséges.

Ha esetleg ez a befektetés hiteles, akkor annak a kamatait is fizetni kell, persze idővel hasznot hoz.

Ha pedig inflációt is nézzük valószínűleg 15 év körül megtérülne, de 15 év múlva az akkori piaci áron lehet csak még egy lakást venni!


Akinek nem tetszik, vegyen sajátot... 3-5 év ausztriai betanított vagy szakmunka (ha itthon keveset keres) és lesz elegendő önerő a vásárláshoz.

2023. febr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/101 anonim ***** válasza:
100%

+55


Ha valaki 150-200000-es albérletet tud fizetni, akkor a 20 milliós hitelt is tudnia kell, mert az is kb ennyi!

2023. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/101 anonim ***** válasza:
100%

39-es vagyok.

Kérdező, értem a problémát, de nem tudok vele sajnos mit kezdeni. Mint az 55-ös is írta, ma egy ingatlan megvétele és felújítása többtízmilliós kiadás.

Akinek nincs sok pénze, annak nem az ország legdrágább településén kell lakást keresni, hanem olcsóbb helyen, és nem lakást kell bérelni, hanem szobát, vagy meg kell próbálni szociális bérlakást igényelni.

Mint írtam, a piaci alapú lakáskiadás egy szolgáltatás, amit az vesz igénybe, akinek telik rá. Ahogy a fodrász, a kozmetikus, a műkörmös és a masszőr is.

2023. febr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/101 A kérdező kommentje:

Kedves 55,


Ahogy én tudom, többnyire bérlő-kiadó osztozik fele-fele arányban, ha valami cserére szorul.

2023. febr. 1. 16:37
 55/101 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy akármit mondasz, egyetlen dolgot kell elfogadni:


A lakáskiadás nem személyes ügy, nem jótékonyság, hanem sima üzlet.


Nem kötelező lakást kivenni, nem kötelező bérelni, meg lehet oldani máshogy is. Nem kötelező rossz lakást kivenni, lehet válogatni is.


Alapból gondolkozzunk logikusan. Átengedem egy alsó hangon 30-40 milliós ingatlan használatát másnak. Mondhatjátok, hogy "szar gonosz" ember vagyok, de pont leszarom, hogy ő hogyan fizeti ki a bérleti díjat.


A díj annyi amennyi, ha nem tudja fizetni, ne vegye ki a lakást. Nem az ingatlan tulajdonosának kell életvezetési és pénzügyi tanácsokkal ellátni a bérlőt. A bérlőnek kell felmérni a saját helyzetét és annak megfelelően fejlődni.


Amúgy le leszek pontozva, mert ilyenkor mindenki minimálbért keres, de 200 ezer a mai világba egy normális ingatlanért nem nagy összeg. Értem én, hogy sokan ennyit sem keresnek, de a kérdező által lebegtetett 400 ezer Forint sem az elérhetetlen "dúsgazdag vállalkozó" kategória.


Ráadásul a magas ár sajnos egy viszonylag jó értelmi szűrő is. Magas áron nagyobb az esély rá, hogy értelmes, tanult ember lesz a bérlő, akkor meg inkább olyan vegye ki, mint valami borsodi C típusú.


Én már csak azért sem adnám áron alul, mert látom FB csoportokban mi megy a jó árú lakásoknál. Baromi igényesen felújított, de mellette valamivel ár alatt adott ingatlanok alatt csupa csóró proli, meg cickány "jelentkezik". Akik olyanokat írnak, hogy tetszik az ingatlan, kérnek egy visszahívást, mert ahhoz csórók, hogy felhívják a tulajdonost akinek ott a száma. Vagy oda írják, hogy feléért most rögtön kiveszik.

Vagy csak simán megkérdezik, hogy jöhet-e az egész pereputty.

2023. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/101 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod.

Ennyire nincs közöd a dologhoz.

2023. febr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/101 A kérdező kommentje:

Azért elszomorító a mai világban, hogy leírnak embereket.

Példának az én ismerősömék 150 ezer forintért bérlik a lakást már évek óta, az ön értelmességi szűrőjén gondolom nem mennének át, és nem profik ahogy ön mondaná és nem is Borsodi c, normális dolgozó emberek.

2023. febr. 1. 17:02
 58/101 anonim ***** válasza:
94%

Semmi elszomorító nincs ebben, csak a Te vagy egy kicsit egyszerű.

Senki nem mondta, hogy mindenki aki 200 alatt bérel az cigányputriból jött proli. Az lett leírva, hogy a magasabb ár egy nagyon jó szűrő, mert a kevésbé igényes emberek egyszerűen nem engedhetik meg maguknak.

Ez pontosan ugyanaz a jelenség, hogy elmehetsz a falusi sarki kocsmába is sörözni, ahol 200 forint a sör, csak lehet egy rossz nézés miatt megkéselnek, vagy elmehetsz egy pubba is, ahol 2200 egy korsó sör, de cserébe kúltúráltan tudod jól érezni magad. Lehet választani mindenkinek az igényei meg a pénztárcája szerint.

2023. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/101 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy látom tök mindegy ki mit mond. A kérdezőnek valamiért beragadt ez a "kéccázezer". Aztán bárki bármit érvel, akkor is neki van igaza.
2023. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/101 anonim ***** válasza:
100%

Többek között ezért is ennyire sikertelenek ezek az emberek.

Mert azt gondolják, hogy nekik járna a magasabb fizetés, csak ez Magyarország. Nekik járna az olcsó albérlet, csak a lakástulajdonosok gonoszok és "nyerészkedni" akarnak.

Ahelyett, hogy mondjuk tennének is érte, hogy ezeket elérjék. Mert tudom, hogy el lehet, én vagyok az egyik élő példa rá.

2023. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!