Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki kell költöznünk idő előtt,...

Ki kell költöznünk idő előtt, várhatunk valami kompenzációt?

Figyelt kérdés

Szokásos 1 éves szerződés és benne van hogy ha idő előtt távozunk akkor a kaució nem jár vissza.


Fél éve lakunk itt és részünkről nem volt semmi gond, vigyáztunk a berendezésekre, semmit sem kellet javítani mert minden működik és természetesen fizetünk minden időben.


Tulajdonos viszont azt mondta hogy családi okok miatt el kellene mennünk és vissza adja a kauciót feltéve ha minden rendben megy.


Na most a kérdés hogy mit tehetünk? Érzékeny pont hogy kisgyerekkel vagyunk és így nem annyira egyszerű főleg hogy derült égből villámcsapásként jött ez most.


Szerződésben az 1 év 1 hónapos felmondási idővel mind 2 félre vonatkozik, szóval ha úgy döntünk hogy megyünk akkor valami kompenzációt kell fizetnie mint ahogy mi fizetünk ha nem töltjük ki az 1 évet pl?


Ha úgy döntünk hogy nem megyünk hanem le lakjuk az 1 évet azt megtehetjük? A baj az hogy ez az infó nagyon kellemetlenül jött most és még az 1 év sem sok és évente sem szívesen költözik az ember mert részünkről hosszú távra vettük ki ami évek és persze szóban ígérgetet mindent de a szerződésben 1 év van és jelenleg fél év után el akar küldeni mert így jött neki össze.


2023. febr. 2. 00:32
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
21%

A sok birka bérlő fizethetne rengeteget, akik aláírják az egy éves szerződést, és 2 hónap után fel akarja mondani.

Sok ilyen bérlőm volt, és én sem fizetettem ki velük a fennmaradó hónapokat, holott járt volna.

Azért emberség is van a világon.

De ez visszafelé nem mindig működik, lásd kérdező..

2023. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
83%

"Épeszű bérbeadó gondol az ilyen helyzetre, és beleírja a határozott idejű szerződésbe, hogy a szerződés 1 hónapos felmondási idővel felmondható mindkét fél részéről."


Remek, csak ez így nem határozott idejű szerződés.

2023. febr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
0%

De az, amiről nem tudsz, az nem is létezik.

Ugye?

2023. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
78%
Legalább annyi kompenzációt illene adni, mint ammenyit ti adnátok ha idő előtt felmondanátok. Mondjuk ha 2 havi bérleti díj volt a kaúció, akkor én minimum ennyit követelnék (nyilván pluszba kártérítésként, a kaúció visszafizetésén felül).
2023. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

31/


Erre mondhatom azt hogy 34 évem alatt jópár albérletem volt és ahol volt szerződés (90%) ott az első pontok között volt az amit számszerüsíteni is tudok mert az 1 év az a szerződések 99.9% ban benne van, tehát előfordult párszor hogy mi mentünk el idő előtt és pontosan tudtam hogy a kauciót el fogom bukni, persze megprobáltam visszakérni de mindenki a szerződésben foglaltakra fogta hogy nem adja vissza (Angliában is volt 3 szobabérlésem természetesen deposital és itt is 2 helyen elbuktam mert idő előtt mentem el ami az én hibám volt persze).

Na most ebben az esetben tételezzük fel én valóban mindig így jártam és amikor én mentem el előbb mindig el is buktam, na megkérdezném tőled hogy mégis mit vársz? Amikor én felmondom bármilyen probléma miatt akkor szerződésre fogva elkészítem a kauciót de életemben először a szerződés mint bérlőt engem véd én legyek ebben a helyzetben emberséges úgy hogy fogják meg a családom és mert valakinek valami baja van (ami persze nem rám tartozik) ezért szóljak a nem egész 4 éves fiamnak hogy "figyelj költöznünk kell" mert a random xyz nek valami baja van? És persze manageljem le az egésszet saját költségen + dolgozunk is így idobeosztásilag is megkavarja rendesen, de se baj mert az anonim 31 és hozzászoló nem fizetette ki a fenmaradó hónapokat? Jár a taps komolyan!


Majd holnap bemegyek a boltba és emberiségből bevásárolok és legközelebb albérletet is kiveszek a maradékbol.

2023. febr. 8. 22:30
 36/36 A kérdező kommentje:
Nem ment bele a 2+2be így még 6 hónapig kb biztosan itt fogunk maradni. Amennyire a lakbérért szokott csápolni a fizetési határidő előtt úgy eléggé nagy esélye van hogy ennyi pénze nincs, legalábbis erre a célra hogy kifizessen. Mind 1 lelkének jó volt nekem mert annyit biztosan tanultam belőle hogy a következő alberlet ahova megyünk be fogjuk magunkat biztosítani ilyen esetre hogy ha a tulaj mondja fel (és itt hozzá teszem hogy csak abban az esetben ha velünk nincs baj és rendesen fizetunk és a hatarozott időn belül teszi) abban az esetben benne lesz a szerződésben egy "lelépési díj" ami azonos a kaucióval ingatlanos ismerősöm mondta hogy ezt eléggé sokan beleirattatják direkt ilyen esetekre ha a tulaj akarja hogy idő előtt elkoltozzenek azok a lakók akikkel amúgy nincs baj csak valami közbejött a tulajdonosnak. Nyilván a tulaj ezzel nem veszít semmit mert ha nincs benne akkor nem rakhatja ki úgy sem 1 éven belül de ha benne van a szerződésben akkor még legalább mind 2 fél tisztában van hogy mint lehetőség ez is opció vagyis ha ilyet akar akkor azt neki kompenzálnia kell.
2023. febr. 9. 00:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!