Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szép napot, Covid kezdetén...

Szép napot, Covid kezdetén (lezárások alatt) volt olyan bérlő, aki engedte egyszeri esetként a bérleti díj csökkentését?

Figyelt kérdés

2023. febr. 2. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nagyon korrekt tulajunk volt természetesen az elején a nagy összevisszaságba megkérdezte, hogy megvan e még a munkánk minden rendben van?! Szerintem nem rakott volna ki ha hirtelen késtünk volna egy két havi lakbérrel, de szerencsére megmaradt a munkánk végig, és akkor már több mint egy éve rendszeresen fizető bérlője voltunk.
2023. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

A bérlő engedte a bérleti díj csökkentését?

Gondolom a tulajra gondolsz.

Én sajnos engedtem, de nem volt benne köszönet, az első adandó alkalommal lepattantak egy olcsóbb albérlet kedvéért .

Mert a sok birka tulajdonos egymás alá licitáltak akkor árban.

2023. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Én bérlőként megmondtam a tulajnak, hogy mivel mindent bezártak, nincs bevételem. Vagy fele árat tudok fizetni, vagy a felmondási időmet töltök a mai naptól kezdve. (A szerződésben volt egy hónapos felmondási időre lehetőség.) Tudtam, hogy bérlőt úgyse fog találni, mikor teljesen le van lőve a gazdaság, ami miatt "szemétség" volt a részemről. De nem hazudtam azzal, hogy nincs bevételem, és tényleg kész lettem volna hazaköltözni a szüleimhez, ahol van tető a fejem fölött és ennivaló a hűtőben.


Végül 2-3 hónapot fizettem féláron, majd visszatértünk a normál árra, és 2020 nyarán már nem is járt az emberek fejében a covid. Ennyit kibírtam volna a tartalékaimmal normál áron is, de nem tudtam előre, hogy meddig fog ez tartani. Aztán 2020 őszétől 2021 nyaráig megint kevés volt a bevételem, de az albérletet ki tudtam fizetni.

2023. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
15%

Én nem engedtem az albérlet árából.

Be próbálkozott a bérlő,hogy sok helyen engednek a bérleti díjból.

Éppen nem voltam akkor jó hangulatban, úgyhogy eléggé nyersen válaszoltam neki.


Mondtam neki,hogy 1 évre szerződésünk van,ha menni akar mehet ahová jónak látja, természetesen ebben az esetben mivel fix 1 évre szerződésünk van ugrik a kaució.


Persze maradt és többet nem,hivogatott hogy olcsóbb legyen az albérlet.

A következő évre pedig beépítettem a szerződésbe egy 10%-os áremelést.

Láss csodát maradt a bérlő.

2023. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A tulaj nem ajánlotta fel, nekünk nem volt pofánk kérni pusztán amiatt, hogy "mindenki ezt csinálja". Szerencsére anyagilag nem szorultunk rá, párom volt egy ideig négy órába átjelentve, de megoldottuk így is.

Cserébe a tulaj se szivat, 4,5 éve vagyunk itt, egyszer emelt a covid után 10ezer forintot összesen.

2023. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én engedtem az árból, rendes bérlő van, mindig fizetett/fizet, nekem sem volt ebből gondom, inkább segítek egy rendes bérlőnek, mint sem keresek újat.

2023. febr. 2. 16:11
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, elnézést természetesen a tulajra gondoltam bérlő helyett a kérdésben.
2023. febr. 2. 16:11
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

4*válaszoló voltam

Én úgy vagyok vele,hogy az ingatlanra amit kiadok,egy befektetésként gondolok.

Nekem a bérlő nem a rokonom,haverom,barátom

2023. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Nekem pont egy vállalkozásnak volt kiadva akkor, igazából irodának használták. Be kellett zárniuk a boltjukat kötelezően, mondták így a lakást sem tudják tovább fizetni. Mondtam nekik, mivel jó bérlők voltak, hogy maradjanak, és ne fizessenek addig amíg nem látjuk hogyan tovább. Mégis elmentek sajnos, azt mondták nincs ehhez pofájuk így, hogy ennyire bizonytalan a helyzet. Utánuk fél áron adtam ki a lakást, örültem, hogy valaki egyáltalán kivette. Ez a bérlőm pont most költözött ki, már kiadtam a lakást másnak, de már újra a dupla, covid előtti áron.
2023. febr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a Covid időszakában lett teljes albérletem. Korábban ketten béreltünk 120-ért. Nekem kiadták 110 ért és elengedték a közös költség fizetését ami még egy 10-es. Szóval átlag 20 ezret spóroltam.


Plusz volt 2-3 hónap átmenet, amikor nem volt mellettem lakó, így mondhatni enyém volt az albérlet ugyanúgy szoba áron. A fogyasztástól nem függő dolgokat akkor is csak felesben fizettem, másik felét a tulaj állta.

2023. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!