Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért hideg a padlófűtés...

Miért hideg a padlófűtés mellett a járólap?

Figyelt kérdés

Új albérletbe költöztem, és itt padlófűtés van. Korábban radiátor fűtéses lakásokban laktam, így semmilyen tapasztalatom nincs a padlófűtéssel.

Az egész lakás (szobák is) taposócsempével van burkolva. Úgy tudom, hogy ha működik a fűtés, akkor melegnek kéne lennie a padlónak mindegy hogy milyen a burkolat. De itt teljessen hideg mindenhol. Megnéztem a gázkazánt, elvileg működik nem jelez hibát. Néztem a benti csöveket a szerelő dobozban, és azok sem melegek. Lehetséges, hogy így is fűt csak a taposó nem melegszik át? Vagy a padlónak egyáltalán mindig melegnek kell lenni ha padlófűtés van?

Hűvös van a lakásban, nem olyan hideg mint kint, de azért annyira igen, hogy fázom bent. Valószínűleg a szigetelés és a műanyag ablakok miatt sem hűl ki teljesen. 2016-os építésű emeletes fél házról van szó.

Természetesen jelezem a tulajnak a problémát, de szeretném ha nem lenne annyival elintézve, hogy “pedig ez megy, semmi baja, jó idő van bent”, csak azért mert nem akarja megjavíttatni.



2023. febr. 6. 00:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Tévedés, ha jól van megcsinálva a padlófűtés és elég nagy a felülete akkor nem is szabad, hogy meleg legyen.

A levegőt 20-22-24 fokosra szokták melegíteni, nálunk 20°C szokott lenni. Ehhez a padlónak nem kell 30-32°C-nál melegebbnek lennie.

Gondolj bele, hogy a tested hőmérséklete kb. 37°C-os! Minden ami ennél alacsonyabb hőmérsékletű azt hidegnek fogod érezni.

Ha most kilépek a papucsomból akkor hidegnek érzem a padlót, de nem fázik a talpam annyira, hogy ne tudnék akár mezitláb is sétálgatni. Ha nem padlófűtés lenne akkor jegesnek érezném, hiszen alattunk nincs másik lakó aki fűtene és melegítené a mi padlónkat. Szüleimnél nem padlófűtés van hanem radiátoros és ott vastag zokniban is érezni a hideget ami árad a padlóból hiába melegebb a levegő 1-2 fokkal, mint nálunk.

Barátainknak kicsi házuk van a mienkhez képest. Náluk is padlófűtés van és mielőtt mi építkeztünk volna, ott többször is éreztem milyen meleg a padló. szinte kellemes volt leülni a földre, mintha egy melegítő párnára ülne az ember. Amikor építkeztünk és utána a mi padlónkat nem éreztem olyan melegnek akkor én is azt hittem, hogy valamit elrontottak. Egy másik szakembert kérdeztem meg, nem azt aki tervezte, kivitelezte a padlófűtésünket - és ő magyarázta el, hogy ha olyan meleg a padló, mint barátoméknál akkor ott valami el van rontva. Vagy maga a padlófűtés vagy a használata.

2023. febr. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Itt teljesen hideg a padló, mezítláb nem tudok sétálgatni mert lefagy a talpam.😃 Tehát a járólap még csak nem is langyos.


Ha például ülsz a kanapén és nézed a tv-t, tehát nulla mozgás mellett melegnek érzed a lakást? Mert én ma hosszú pulcsiban, hosszú nadrágban voltam, de még be is takaróztam.

2023. febr. 6. 00:31
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

#2 Ennek semmi köze ahhoz hogy padlófűtés van vagy másmilyen. Hány fok van a lakásban?

20°C-ban ha ülsz a kanapén akkor fázni fogsz. Ezért kell betakarózni nálunk is tévézés közben, ezért van rajtam most is pulóver és ezért hord a gyerekem is egész nap vastag köntöst.

Meg kell szokni. Az első tél nekünk is fura volt, mert a lakótelepi lakásunkból lett házunk és hozzá voltunk szokva a 25-26 fokos meleghez télen. Pólóban, rövidnadrágban rohangáltunk a lakásban és állandóan szellőztetni kellett. Ezt a nagy házban már nem tudtuk volna megfizetni, hatalmas a különbség akár 1-2 fok meleg miatt is a fűtés költségében.

Mostanra már az a természetes, hogy nincsen melegünk télen. Bizony mindenhol plédek vannak és mindenki vastag zoknit vesz fel ha egész nap itthon van. De nem a padlófűtés a rossz, hanem ennyire van beállítva a fűtésünk, hogy a levegő 20°C legyen. Ha radiátoros fűtés lenne akkor a 20 fokot még hidegebbnek éreznénk, mivel alulról hidegebb levegő jönne a padlótól.

2023. febr. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom hány fok van, még nincs hőmérőm, de szerintem 20 fok sincs.

Unokatesoméknál is padlófűtés van, viszont náluk jó idő van, és a padlón egyértelműen lehet érezni, hogy működik.

És ha jönnek vendégek/rokonok mindenkinek adjak pokrócot hogy ne fázzanak? Vagy szóljak nekik, hogy a kabátot ne vegyék le?😅

2023. febr. 6. 01:36
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Valami biztos nem kóser. Ha nem is melegnek, de legalább langyosnak kellene érezned a burkolatot, illetve az osztó-gyűjtő bejövő és kimenő részét is. A gázkazán normál esetben 45-52 fok közé melegíti fel a vizet, ami a hőcserélő után 35-37 fok köré fog lecsökkenni, ezt a vízhőmérsékletet kellene érezned az osztó bemenő részén. Ha ott nem érzel meleget, akkor nem megy a fűtés, ilyen egyszerű.
2023. febr. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy nincs hőmérőd, de a termosztát mit mutat? Azon tudod beállítani a lakásban a szobahőmérsékletet, azon látod az aktuális hőmérsékletet, illetve hogy hány fokra van beállítva a fűtés bekapcsolása.
2023. febr. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#5 Én is így gondolom. Valami biztosan nem stimmel, ha már a csövek sem melegek.


#6 Egyszerű tekerős termosztát van minden helyiségben. És az összeset fel tekertem első nap 25 fokra majd 2 nap múlva 30 fokra. De nem változik semmi.

2023. febr. 6. 01:54
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
És a gázkazán mit mutat? Be van egyáltalán kapcsolva?:D
2023. febr. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Illetve az osztó-gyűjtőn meg vannak nyitva a csapok?
2023. febr. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Be van kapcsolva igen.

Az összes csap függőlegesen van.

A gázkazán először 24 fokot mutatott, fel tekertem 29 fokig. 3 óra múlva rá néztem és ugyan úgy 24-re visszaesett.

2023. febr. 6. 02:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!