Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hallottatok már olyanról,...

Hallottatok már olyanról, hogy a tulaj a kauciótokból akarná berenedzni a lakást?

Figyelt kérdés
2023. febr. 9. 10:41
1 2
 1/14 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Én még nem
2023. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Illetve mit szólnátok hozzá? Bele mennétek?

Számomra nem túl bizalomgerjesztõ

2023. febr. 9. 10:48
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem mennék bele.

Elvileg a kauciónak mindig rendelkezésre kell állnia, hogy vissza tudja adni kiköltözéskor.

2023. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tök mindegy mit csinál a kaucióval, akár qrvákra is költheti, ha amikor szükség lesz rá pontos elszámolás után vissza tudja adni.

Ugyanis engem csak ez érint, mivel előzetes bejelentés nélkül is arra használják fel amire akarják, nem áll a kaució mellett egy évig pénzügyőr.

2023. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelenti be neked előre, akkor mi van? Mert nem szokták a bérbeadók a bérlő orrára kötni, hogy mit csinálnak a kaucióval, a lényeg az, hogy a szerződésben foglaltak szerint visszaadják kiköltözéskor!
2023. febr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én azt értem,hogy nem kell bejelentenie, hogy mit csinál vele, de ha egyszer a bérbeadónak nincs arra kerete, hogy berendezze a kiadni kívánt lakást és csak a kaucióból tudna alap bútorokat oda venni, akkor valahogy kevés esélyét látom annak, hogy azt a kauciót vissza is tudná adni majd ha eljön annak az ideje🤔
2023. febr. 9. 11:18
 7/14 Lilluci27 ***** válasza:
84%
Én sem mennék bele
2023. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Oké, azt csinál a kaúcióval amit akar, nem kell elszámolnia vele. De ha ebből bútorozza be a lakást (mert egyébként nincs rá pénze) akkor hogyan fogja majd visszaadni? Mondhtjuk hogy az ő dolga, majd megoldja, de ha ilyen az anyagi helyzete akkor valószínűleg nem fogja tudni megoldani. Nyilván előbb-utóbb majd kénytelen lesz visszafizetni, de én nem akarok akár egy peres eljárást végigkínlódni, még ha vissza is kapom a végén a pénzt.


Az meg a másik, hogy ha a bérbeadónak ilyen az anyagi helyzete, akkor valószínűleg az ingatlanra sem akar (tud) majd költeni, és minden apró javítást hónapokig fog halasztani. Inkább kerüld el az ilyet.

2023. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, mert lehet valaki momentán megszorulva, azért is adja ki a lakást. Ez nem jelenti azt, hogy 1 év múlva nem fogja tudni visszaadni a kauciót, a befolyó bérleti díjakból összegyűjtve.

Sajnos a kaució visszaadása minden esetben zsákbamacska, de 95%-ban nem szokott gond lenni.

Itt is csak az a gond jelenleg, hogy megmondta, ha nem mondta volna, akkor gond nélkül szerződnél vele.

Ezért kell közjegyző előtt szerződni és a kaució bebiztosítására részletesen fogalmazni, mert akkor per nélkül is végrehajtható.


De ha bizalmat vesztettél, akkor keress másik albit!

2023. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
két havi kaució 250-300 ezer forint, abból vesz maximum egy kanapét.
2023. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!