Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik albérletben laktok, hogy...

Akik albérletben laktok, hogy jöttök ki? Mit dolgoztok?

Figyelt kérdés

Nekem van egy szakmám, 310.000 nettót keresek havonta és 30.000 forintot kapok még SZÉP kártyára.

120 ezer forintért bérlek egy 29 (!) négyzetméteres szoba-fürdőszobát Budapesten, de a külvárosban és nem valami menő helyen… Egy kerülettel arrébb van a munkahelyem, máshol mondjuk Budapesten kívül, nem keresnék ennyit.

15 ezer forint a közösköltség és 25-30 között vannak a közüzemi számlák…

Havi 9.500 a bérlet.


Tehát havi szinten 175.000 forintom arra megy el, hogy lakom (főleg alszom) valahol meg hogy bejárok munkába, stb.


Ebben nincs még benne kaja, tisztálkodásiszerek, ruha, stb.


A szépkártyámmal tudom fedezni egy heti kajám általában…


Én speciel alig jövök ki és félretenni nem nagyon tudok.


Ti hogy csináljátok?


Olyan rossz érzés tudni, hogyha lenne egy bármilyen ingatlanom, akkor a fizetésem felét legalább el tudnám tenni ugyanilyen életszínvonal mellett…


Pedig ez kicsivel átlagfeletti fizetésnek számít.


Majd el akarok menni egyetemre egy piacképes szakra, de most ez lényegtelen…



2023. febr. 13. 22:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
8%

Ha lenne egy párod, akkor az egyikőtök fizetését félre tudnátok tenni.

De egyszerűbb siránkozni.

2023. febr. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Szóval anyagi megfontolásból legyen párom?
2023. febr. 13. 23:43
 3/35 anonim ***** válasza:
17%

Nem csak anyagi megfontolásból, hanem mert az ember társaslény.

De például egy házasság is egy vagyonközösség.

2023. febr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%
Az eddigi kommentelők nem is a kérdésre válaszoltak, nem is értem az ilyen minek szól hozzá. Na most, hogy érdemben én hozzátegyek valamit, én úgy jövök ki, hogy kb. 320 a nettóm, és kb. 50 a jatt, tehát ilyen 360-370 nettó körül jövök ki egy hónapban, értékesítő-eladóként, egyéb cafeteria nincs. Egyedül lakom albérletben, amióta az exem elköltözött tőlem, így nem túl költséghatékony, de eszembe nem jutna visszaköltözni a szülőkhöz. 125 ezer forintért bérlek egy 42 négyzetméteres lakást, ebben benne van már a rezsi és a közös költség, kukadíj, minden igazából, csak a TV-Internet szolgáltató, amit még külön kell fizetni, ez havi 8 ezer forint. Autót és motort is tartok fenn, ezeknek is van költsége, meg a többi hóbort, amik apróságok, de félretenni jelenleg sokat nem tudok. Étkezni próbálok költséghatékonyan, nem rendelgetek magamnak sokszor, inkább főzök, vagy van hogy anyum is ad 1-1 adagot, amikor többet csinál maguknak. Győr-Sopron megye, 28/F
2023. febr. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Béreljetek többen egy lakást.Nekem van egy lakásom, egy plusz két fél, és azt adom ki, általában diákok veszik ki.
2023. febr. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
En a parommal lakom alberletben, osszesen a havi netto bevetelunk 750 ezer forint, az berleti dij, rezsi, kocsi, berletekkel egyutt elvisz kb. havi 260 ezer forintot (kocsit csak hetvegen hasznaljuk, vonattal nem tudnank menni a szulokhoz mert kb. 1 vonat indul es az is 6 oras menetidovel - ha nem kesik), emellett en havi 45 ezer szep kartyat kapok, a parom 38 ezret, amibol mindketten a foetkezesunket intezzuk. Nekem meg szokott is maradni havi 10 ezrem belole, de nem vagyok viszonyitasi alap, mert gyerekkori betegsegem miatt nem tudok egyszerre sokat enni es amugy sem vagyok valami nagy etvagyu, a rendelt ebedeimet altalaban lefelezem. Ezen felul meg olyan havi 80 ezret koltunk kajara, de van hogy tobb, heti 1 bevasarlast csinalunk, multkor peldaul 24 ezerre jottunk ki. Nem eszunk junk foodot, egeszseges etrendet kovetunk, kenyeret is csak nagy ritkan fogyasztunk. Szamunkra ugy kenyelmes, hogy a maradekbol 200 ezer forintot teszunk felre onerore a maradek 130-140 ezerbol pedig finnanszirozzuk a hobbijainkat, szorakozast, esetleg aprankent utazasra teszunk belole felre.
2023. febr. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%
Nyilvan ez egy kozelitoleges szamolay, van hogy olcsobban kijovunk, van hogy nem. Ez fugg attol, hogy mennyi szulinap van peldaul az adott honapban (mindkettonknek eleg nagy a csaladja) vagy hogy eppen milyen akciokat fogunk ki, kell e valamilyen ruhanemu, plusz van egy kutyank, akira meg olyan havi 20-30-at felreteszunk, ha barmi tortenne akkor ne vagjon minket haza egy mutet es ne kelljen a lakas megtakaritasba belenyulni.
2023. febr. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
61%
Csináltam egy fodrász képzést azóta nettó 1M fölött keresek havonta. Válassz más szakmát
2023. febr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
35%
Rokon lányka 20 éves, 2 éve dolgozik a madaras áruházban, nettó 500-at visz haza. Sima érettségije van. Szerintem is nézelődj munka után, mert nem jó ez a fizu.
2023. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
78%
9- azt a q* abban az áruházban én is szeretnék dolgozni! :D
2023. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!