Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ilyen nehéz férfiként...

Miért ilyen nehéz férfiként szobát találni Budapesten?

Figyelt kérdés
Napok óta próbálok Pesten valami normális, élhető szobát keresni elérhető áron, de a hirdetések 80%-ában kizárólag lányokat/nőket keresnek. Ami marad meg egy íróasztal meg egy kanabé bedobva a sarokba szintű galériás lyukak matraccal 100 ezerért + rezsi, vagy 7-8 szobás giga apartmanok minden fölösleges extrával egy garzon lakbéréért. Kezdem elveszíteni a reményt...

2023. febr. 16. 02:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, jó lesz az 90%-nak is.
2023. febr. 16. 02:51
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

sokan azért keresnek nő lakótársat, mert azt hiszik az "rendesebb".

De a gyakorlat márt mutat ;)

2023. febr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár nálunk most nem aktuális, mert van bérlőnk, de megnyugtatlak, hogy van aki kizárólag férfinek adja ki. Ahogy mi is.
2023. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy mi az oka, mi is csak férfinek adjuk ki. 25 év bérbeadás után az a tapasztalatunk (és ezt nőként írom!) hogy

- a nők valamiért nem tudnak békességben élni egymással

- mindig van amelyik fázik, vagy melege van

- cirkuszolnak a rezsin, mert valamelyikük 2x használja a hajszárítót egy héten, ő meg csak 1x

- ugyanez megy a mosással, főzéssel

- takarítás örökös gond, egyik mániás, a másik trehány

- alapvető dolgokat (rezsi) képtelenek értelmezni, de ha ketten meg is értik, a harmadik biztos, hogy nem

- ha kilazul valahol egy csavar azt egy férfi visszacsavarja, a nőknél szerelőbrigádnak kell rendelkezésre állnia, de azonnal!

Ennek nagy része szobakiadás esetén van jelen, de komplett lakásnál is kellemesebb a férfi bérlő. Azoknál szinte észre sem venni, hogy vannak.

A takarítással kapcsolatban: Nagyobb rendet és tisztaságot tartanak mint a nők, rendszerint nem főznek, csak általában melegítenek, nem szalad a konyha az örökös pancsolás miatt.


Persze adódhatnak kivételek, de mi ezt szűrtük le a 25 év alatt.

2023. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Én kizárólag férfibérlőnek adom ki a lakásom. Nem feltétlenül rendetlenebb, mint egy nő, ellenben képes becsavarni egy villanykörtét, légteleníteni a radiátort vagy megerősíteni egy kilazuló csavart.

De a fő ok az, hogy nála nem fordulhat elő, hogy "véletlenül" teherbe esik a néha odalátogató pasijától, aztán évekig nem hajlandó elköltözni a gyerekkel, mint történt ez az egyik tulajdonossal a házunkban.

2023. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt én is tanúsítom, hogy a nők is tudnak olyan koszt és rumlit csinálni, hogy az már félelmetes. Bár a mostani bérlőnk fiú, ő sem ismeri a WC kefét, a szivacsot és a tisztítószert sajnos :D Ha elköltözik, egy napom tuti arra fog menni, hogy szart pucolok utána...
2023. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

#6

Már egyszer leírtam itt, de most megismétlem:

3 szobás lakást adok ki szobánként, mindenkivel egyénileg szerződöm.

DE!

A kiadott lakást a 10 éve hozzám járó takarítónő takarítja heti egyszer, az ő bére benne van a bérleti díjban. Ez nagyjából 10 ezer Ft/fő havonta.

Ebben benne van a havi egyszeri folyosó takarítás-felmosás is, mivel a lakók így egyeztek meg és ezt takarítónő hiányában a bérlő(k)nek kellene intézniük.

Ezzel mindnyájan jól járunk, a bérlőnek nem kell takarítania, nekem meg nem pusztul le a lakásom.

Természetesen akinek ez nem felel meg, az nem velem szerződik.

2023. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
A nők természetben is fizethetnek, te úgy nem tudsz.
2023. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én férfiként 30+ éves koromig csak és kizárólag szobákat béreltem más férfiak, fiatalok mellett.
2023. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ingatlan.com-on van egy csomó hirdetés, ahol férfi lakók kifejezetten férfi lakót keresnek...
2023. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!