Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megéri olyan házat bérelni,...

Megéri olyan házat bérelni, ahol semmilyen közmű nincs?

Figyelt kérdés

Egész konkrétan semmi nincs bevezetve, csak net és kábeltévé. Gáz sincs, a fűtésről nekem kellene gondoskodni, mert csak fatüzelésű központi fűtés van. Ráadásul mindezért ugyanannyi lakbért kérnek, mint egy összkomfortos házért.

Viszont fullba van a tető napelemekkel, még a melléképületek és a garázs is, és rengeteg akkuja van. Telefonon lehet vezérelni mindent, és tulaj állítja, hogy annyit termelnek a napelemek, hogy nem is tudnám elhasználni, ő az autóját is otthon töltötte. Valamilyen telefonos applikációban mutatta a termelést, és például januárban mikor alig sütött a nap, 660kwh-t termelt, és azt mondja, hogy nyáron ennek a sokszorosa is kijön.

Egyébként a ház nagyon szép és teljesen berendezett, csak a közmű hiánya zavar, és hogy nekem kellene fát vágnom és tüzet raknom.



2023. febr. 16. 13:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Ha ez téged zavar, akkor ne vedd ki.

Gondolom máshol ugyan ennyiért egy sötét lyukat kínálnak, különben nem gondolkodnál rajta. Ez tőled függ, hogy a fatüzelés neked belefér, vagy nem. Egyébként ha később saját házad lenne lehet ugyanúgy ilyen fűtéssel kéne dolgoznod, vidéken sincs mindenütt gáz.

Egyébként ha jól muzsikál a napelem, nem tudom a tulaj miért nem gondolkodik el egy elektromos radiátor rendszeren.

2023. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Te tudod, megéri-e neked. Én biztos nem venném ki.
2023. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Mondta is a radiátort, de azzal csak egyetlen helyiséget tudnék fűteni, vagy ha többet szeretnék akkor nagyon spórolni kellene az árammal és autót sem lehetne tölteni télen. Meg a radiátort nekem kellene megvegyem, mert neki nincs, csak egy darab légkondija, ami kevés a fűtéshez.
2023. febr. 16. 13:29
 4/26 anonim ***** válasza:
0%

Pár tízezret spórolhatsz a számlákon...nagy ügy. Nekem biztos nem érné meg ennyiért a tüzrakással kinlódni. Gondolom vezetéskes víz sincs, csak fúrott kút és hidrofor. Ha neked megéri szennyezet vizet inni is mérgezést kockáztatni akkor hajrá.


Ilyen lepra háznak nincs helye az ingatlanpiacon, vagy ha mégis akkor minimum féláron.

2023. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Ha van bevizsgált vizű kút hidroforral, akkor nyáron talán megéri, mikor sok áramot termelnek a napelemek. Bár nekem az is számítana, hogy ne a világ végén legyen.
2023. febr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%

A fafűtés az napi 25-30 perc igénybevétel. 10 perc faaprítás, 5 perc begyújtás, kétszer 5 perc újabb tömés. Az aztán rohadt nagy igénybevétel.

A jó magyaros rosszindulattal információ nélkül is szennyezettnek tekintett kútvíz az sem probléma, ha valaki munkahelyre jár dolgozni. Napközben ügyel rá, hogy eleget igyon, este meg két pohár ásványvizet fogyaszt. Érden, ahol lakom, a nyolcvanas években volt, hogy főleg nyáron, hetekig csak éjszaka jött víz a csapból. Volt egy Trabantom, meg 2 db 20 literes és 3 db 10 literes kannám, a mélyebben fekvő városrész közkútjáról hoztam a vizet. Az is volt napi negyed óra igénybevétel... Ha a kérdező villanyautóval jár dolgozni, hol lehet probléma? Zuhanyozni, mosni meg kakát lehúzni jó a nitrátos kútvíz a hidroforral.

2023. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont fullba van a tető napelemekkel, még a melléképületek és a garázs is, és rengeteg akkuja van. Telefonon lehet vezérelni mindent"


Akkor mond neki, hogy vezérelje a fafűtést is, ha "mindent" lehet vezérelni.


Amúgy -komolyra fordítva- mit érsz egy olyan házzal, amire ész nélkül felszereltek egy csomó napelemet csak azért mert a szomszédoknál is van, de eközben fával kell fűteni, mert szart sem ér az egész.

Az meg kit érdekel, hogy nyáron mennyit termel feleslegesen?!

2023. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%

Egy olyen rendszer, ami a borongós januárban 660kwht termel, sok tízmilliós befektetés, nyílván nem kínálhatja a házat olyan árban, mint amelyik egyszerüen csak közmüves.

Számoljatok már! 660kwh bőven a rezsikökkentett fogyasztási kvóta fölött van, ha egy kicsit osztol-szorzol, akkor könnyen kijön, hogy mennyit spórolhatsz villanyszámlán!

Én lecsapnék rá.

2023. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Nyolcadik vagyok, folytatom: Fával fűteni még mindig olcsóbb, mint gázzal, amit megspórolsz pedig költheted napszámosra, aki fölvágja és behordja neked a fát, neked már csak meg kell gyújtanod, és néhány naponta kivinni a hamut.

Ha elektromos autód van, azt is vedd számításba, hogy mennyit spórolhatsz a tankoláson. 660kwh nem kevés!

2023. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
60%

"ahol semmilyen közmű nincs"


Az nem lakás céljára szolgáló épület.

Azért 2023-ban már van annyi alapvető igénye az embereknek, legyenek közművek, fűtés, fürdőszoba és normális wc.

Nem csak az udvar végén egy gödör.

Ezek nélkül ez csak egy wifis istálló maximum.

2023. febr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!