Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ennyire beképzelt bunkók az...

Ennyire beképzelt bunkók az emberek a pénz miatt? vagy mire jó ez?

Figyelt kérdés

Ma két tulajdonossal volt találkozónk. Én és a férjem illetve egy kiskutya keresi otthonát. A szitu a következő volt.


Igy is piaci ár felett volt mind a két ingatlan. Első számú lakásnál konkrétan még ott élnek az "előző albérlők", akik hétfőig költöznek ki, és mi már kedden mehetünk. A tulaj konkrétan egy éve nem volt a lakásban azt sem tudja, hogy néz ki. Említettem neki, hogy egy festést elbírna az ingatlan. Mondta, hogy a mostani bérlők kifestenek. (Amit nem hiszem, mert most született kisbabájuk.) Max, ha nem, akkor mi festés nélkül vesszük át és kifestünk mi. Mondom aha. Majd konkrétan - ugye mondtam, hogy munka miatt költözünk - hát, arról beszélt egy órát, hogy kár oda jönnöm, mert fluktuáció van, kevés a pénz, hogy miért, miért felvételi követelménnyel jutottam be, ki vitt be... Mondom okés. Majd rákérdeztem már harmadjára, hogy mikor lehet költözni, mert köt a határidő. Mondta valószínűleg elsején, ha addigra az előzők el tudnak menni. Nekik 28ig szól a szerződésük. Szóval nem biztos, de körülbelül semmire nem tudott válaszolni csak arra, hogy fizettek ok, ha nem akkor szankció. Határozottat akar, és ő szerinte mind a két félnek biztosított jogokkal. Hát, elolvastam a szerződést, konkrétan minden javítást mi fizetünk, meg levonja a kaucióból még azt is ha levegőt veszünk. (golyóscsapokon át, a nyilászárókig, mindent amit használunk.)Konkrétan majd egy havi fizetésért a 4 falat béreljük. Full üres ingatlan. A mostani bérlők egy év után nem hosszabbítottak. Valószínűleg azért mert beledumált mindenbe. Nekünk is elmondta, hogy merre mennek, miért.. Konkértan még a gáztűzhelyet is vinnünk kell. Szerződésben benne van, hogy csak ő mondhat fel, ha szerződést szegünk vagy értékesít. Ekkor nekünk nem jár semmi, de ő ellenben megtarthatja a kauciót.


A másiknál telefonáltam, és rákérdeztem, hogy akkor kutyus jöhet-e. Ez volt a második kérdésem, mert volt már olyan, hogy "ja, véletlenül maradt úgy". Már ezzel kezdte, hogy amennyiben tud viselkedni a kutya igen, ha nem akkor megválunk egymástól, nem fogunk szórakozni egymással" Mondta előtte egy nívós igazgató lakott ott. Lakás üres teljesen, nagyon drága, nem szimpatikus a tulaj. 5 perc után eljöttünk, mert kb úgy nézett mint ha nem tudom mik lettünk volna. (és nincs bennünk több vonó)


Most mi is kiadjuk a sajátunkat. Én normálisan elmondtam, hogy ennyi a díj, (megtudják fizetni nem ezen nyerészkedek, mert tudom mennyit ér a környék és megbízható embert keresek...) jöhet kutya (meg is ismertük), benne van a szerziben, ha kárt tesz fizetnek a gazdik. Ha valami nem teljesük (fizetés, rongálás) szerződésszegés, és mehetnek. Nem kell ezt ragozni.


Konkértan úgy éreztem, hogy tegyem össze a kezem, hogy bérelhetem az ő szarjukat. (rá lennék szorulva és úgy kellene mint egy falat kenyér) Nagyon drágán. Van másik lehetőség, és amúgy ez üzlet. Előre elítélnek, lenéznek, pedig szerintem nem kellene, mert nem tudhatják a másik hátterét. Üzlet pedig nem személyeskedés. (Volt aki konkrétan képet kért a rólunk a kutyával hogy egyáltalán megadja-e a számát. Természetesen, köszönni se tudott és egy kérdésemre sem válaszolt.)


Mire jó ez? Kölcsönös szükségnek gondolnám. Nekik fontos a pénz ill. hogy ne álljon kihasználatlanul az ingatlan , nekünk meg tetőre a fejünk fölé.


2023. febr. 21. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Csesszél ki velük! Ne bérelj egyet sem, vegyél egyet.
2023. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

O valogathat a lakok kozott, te meg nem valogathatsz mert most azonnal kell a lakas es ez nyilvan messzirol leri rolatok, ennyire egyszeru a megoldas.


A kutya kulon rossz pont, a tulajdonosok altalaban nem hiszik el hogy jaaaaj, hat Morzsika rendes kiskutya, nem fog mindent osszesarozni-ragni-pisilni, mert mar sok-sok Morzsikat lattak amelyik de.

2023. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2023. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiírtad magadból. Oké. De mi a kérdés?
2023. febr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

"megtudják fizetni nem ezen nyerészkedek, mert tudom mennyit ér a környék és megbízható embert keresek.."


Pont ezért magas nálunk a bérleti díj, mert ha 100ért hirdetem, minden alja putris ember odajön hogy neki csak 80 van, adjam mar ki neki, nem talál a 150es környéken 3 éve lakást. A magas berleti díj szűrő is. Kutyás hozzánk sem jöhet, az első év is egyértelmű, hogy határozozt szerződés.

Ezen kívül nem kell szimpatikusnak lenni egymásnak, szrom le hogy kedvesek-e a lakók, fizessenek időben.

2023. febr. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
A kutyával egyébként sokszor a társasházi házirend is foglalkozik, ahol a szomszédoknak is bele kell egyezni. Így ezt is figyelembe kell venned, vennie a tulajnak.
2023. febr. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
36%
Mivel sokan akarnak ott lakni, megtehetik.
2023. febr. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A szerződés egy alapvetően kétoldalú dolog. Oké, megmutatja, nyugodtan ki lehet nyitni a szád, hogy ez és ez nem tetszik, lehet-e módosítani, és X dolog még belekerülhetne-e.

Két kimenete van a dolognak: megbeszélitek, és lesz egy olyan szerződés, ami mindenkinek vállalható, vagy befeszül a tulaj, és nem egyeztek - de akkor jobban is jártok, ha nem veszitek ki, hiszen ez előreirányozza, hogy mennyire tudtok megbeszélni bármit.

2023. febr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!