Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyiket választanátok?

Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Most fogok költözni mert szétmentünk a párommal. A kérdés a következő: inkább egy minigarzon egyedül, de akkor kevesebbet tudnék spórolni, vagy egy szoba, amivel jobban járnék anyagilag, de alkalmazkodni kellene vadidegen emberekhez?

2023. febr. 22. 20:29
A kérdező szavazást indított:
Minigarzon
Kiadó szoba
22 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Szívesen fogadom a tapsztalatokat aki már vett ki csak szobát.
2023. febr. 22. 20:29
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2023. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Mindenképpen függ attól, hogy kikkel lennél együtt.

Ha szeretnél pénzt spórolni és emiatt fontolgatod hogy másokkal lakj együtt, akkor miért nem keresel társakat egy közös lakás bérléséhez? Ahol nem te leszel aki szobát bérel egy tulajdonos lakásában, hanem te leszel az egyik bérlő a lakásban a többi között. Akkor megválogathatod kikkel laknál együtt és egyformán bérlők lennétek, nem lenne a bérlő-tulaj viszony állandóan.

Ettől még nézegethetsz más lehetőségeket, de megpróbálhatnál lakótársakat keresni valamelyik közösségi médián, olyanokat akikkel jól éreznéd magad egy közös lakásban.

A fiamék fontolgatták ezt a barátnőjével, amikor drágának találták a kis bérlakásokat. Kivettek volna egy 3 szobás lakást még 2-3 másik emberrel közösen. Mindenkinek (pároknak együtt) lett volna saját szobája, de közös konyha, fűrdő és így kisebb költség, mint sajátot bérelni. Ők akkor találtak egy rendkívül kedvező lakást, így a barátaik másokkal vettek ki közösen lakást.

2023. febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezer dologtól függ. Mennyi pénzed van, meddig akarsz így élni, milyen idős vagy. Nyilván nem ugyanaz a helyzet 25 évesen meg 55 évesen.


Szobabérlésre azt tudom mondani, hogy felnőttként sok konfliktussal, lemondással, áldozattal jár. 30+ éves koromig csináltam, hát nem kezdeném újra semmi pénzért. Még akkor sem, ha ez kellett ahhoz, hogy most lakásom legyen.

2023. febr. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mini garzon külön. Szerintem is sokkal nyugodtabb mint lakótársakkal együtt...
2023. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
25 vagyok, és köszi a válaszokat!
2023. febr. 23. 12:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én laktam úgy is közös házban hogy tök jól éreztem magam.
2023. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!