Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Beköltözzek egy ilyen lakásba?

Beköltözzek egy ilyen lakásba?

Figyelt kérdés

A lenyeg hogy feketen adna ki egy no nekem a lakasat, mert onkormanyzati lakas es nem lehetne amugy kiadni.

Szep, tiszta haz, a lakas is felujitott es jo aron van. Mindennek megfelel ami nekem fontos es orulnek ha ott lakhatnek viszont felek hogy ez hogy fu alatt kell csinalni ezt az egeszet abbol bajom lehet.. nem tudom.. meglatjak a szomszedok hogy en kezdtem el ott lakni felnyomjak a foberlot es kilakoltatnak..

Nem tudom hogy dontsek, mekkora kockazata van ennek stb..

Mert egyebkent meg nagyon rendben van maga a lakas/kornyek/a lakber stb..

Szoval ha esetleg valaki tud errol valamit mondani azt megkoszonnem mert kicsit tanacstalan vagyok.

A lakberrol es a kauciorol irnank papirt de egybkent szerzodest nem magyon akar a holgy irni…gondolom hogy ne legyen nyoma

Egyebkent tok szimpatikus a foberlo ugy erzem hogy lehetne ra szamitani ( ezt csak most igy mellekesen megemlitettem, hiszen ugy sem ismerem nem tudom igazabol milyen ember) csak ez is mellette szol.

Koszi elore a valaszokat



2023. márc. 1. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak, hogy semmi veszteni valód nincsen!

Itt egyedül a bérbeadód kockáztat, az viszont kizárólag az ő dolga.

Szóval költözz, mielőtt más lecsap rá.

2023. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
ha olcsón adja akkor persze. Ha lebukik akkor ő szívja meg, azonnal felbontják a szerződését.
2023. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gondolom ha febontjak a szerzodeset akkor en annyibol szivom meg hogy nekem is rogton ki kel koltoznom
2023. márc. 1. 17:08
 4/11 A kérdező kommentje:

Es szerintetek az problema ha nem irunk szerzodest?

Marmint en ugy vagyok hogy ha irunk is de ne adjisten lebukik a no es le kell lepnem akkor meg tok mindegy lesz hogy van szerzodes

2023. márc. 1. 17:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem olyan valakit, aki 20 éve ugyanezt csinálta, a saját lakhatását meg valahogyan másképp oldotta meg.
2023. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szoval igazabol nekem mas rizikom nincs benne? Csak az hogy nekem is mennem kell ha gaz van?
2023. márc. 1. 17:11
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

#6


Így van. De nem szokott ilyen előfordulni. (Te vagy az "unokaöccse/húga".)

2023. márc. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Én második albérletek ami feketén van kiadva, és ez ráadásul Londonban. Azért jó mert olyan őrült árak vannak, hogy elviszi a vízum felét az albérlet.

Avval a tudattal vettem ki, hogy ha jön egy ellenörzés, pakolás van aztán költözés.

Elég mobilisnak kell lenned, ha vállalod ezt a rizikót, magyarországon is ellenörzik ezt, főleg mivel önkormányzati, ráadásul a szomszédok rokonainak lehet pont jól jönne az a lakás...

2023. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Neked nincs benne semmi rizikó, maximum el kell majd költöznöd ha bukta van. Önkormányzati lakást egyébként ha a bérlője kiadja és lebukik akkor felbontják a szerződést. Már csak az a kérdés, hogy mennyi irigy ember lakik abban a házban.
2023. márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha le is csapnak akkor is csak a kiadóra és te azt mondod hogy semmit sem tudtál róla.
2023. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!