Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fizetnemkell lakásbiztositásér...

Fizetnemkell lakásbiztositásért albérlőként?

Figyelt kérdés

Ez a 2. Év hogy itt lakunk (kb hétre pontosan 1 éve költözünk ide) és ez lesz az első havi lakbér a megemlkedett összeggel.


A problémám viszont az hogy amikor kértem a számlákat hogy azt is utalnám volt közte egy Generali lakásbiztositás is (5600ft kb) eddig nekünk nem kellet ilyet fizetni.


Ez kinek a terhe?

Velünk nem volt egyeztetve semmi plusz költség azon felül hogy a lakbér összege megemelkedett.


Értem a lakásbiztositás értelmét de speciel bejelentés nélkül miért nekem kellene ezt fizetni?


2023. márc. 16. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, a tulaj annyival emel, amennyivel akar. Hogy ezt mire költi, az az ő dolga. Mondhatna, hogy +5 a bérleti díj és ha ő fizetne a csekket nem is tudnád, miért ennyivel több.

Szóval bár egyrészről igazad van, másrészről kár ezen rugózni.

2023. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem , a tulaj annyival emel amennyit megbeszelunk és ha ez nem így van akkor a bérlő elmehet.


A tulaj ebben az esetben 20ezer Ft al emelt a lakbéren.


Itt a kérdés hogy a tulaj kikuldott egy olyan számlát amiről velünk nem egyeztetett azaz egy lakásbiztositási számla 5600ft rol.


A kérdés hogy itt mi van ennél.

2023. márc. 16. 22:35
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Jó. Akkor nem fizeted ki, jogod van hozza. Neki még joga van legközelebb ezt is hozzátenni az emeléshez vagy akár felmondani a bérletet. Szóval az, hogy mihez van jogod és mibe érdemes beleállni, az 2 különböző dolog.

Én nem állnék le ezen vitatkozni. De persze a te dolgod.

2023. márc. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen ez így van , pont most hosszabbitottunk szóval akkor legközelebb 1 év múlva emelhet, ezzel nincs is gond.


Amúgy szerintem paraszti logika alapján a tulajnak joga van a szerződésben leirtakhoz ragaszkodni, azaz lakbér + ktg + rezsi .


A szerződésben semmilyen lakasbiztositás nincs benne ami a berlot terhelné, ha ő önkényesen kötni akar egyet akkor minimum hogy értesít minket hogy hé felesbe fizessuk oke? Vagy hulyegyerek kötök ég, biztosítást és ti fizetitek , erre mi: bocsi de nem fogjuk.


De az hogy csak megköti és utána a számlát küldi minden infó nélkül az nekem kicsit sok :)


Amiről egyezség született az az hogy ha hosszabbítani akarunk akkor +20 a lakbér és ebbe mi belementunk, és ahogy mondod nem a haverom hogy ne álljak le vitatkozni ezen, kb annyi közöm van az ő lakasbiztositasahoz mint neked az én telefonszerzodesemhez.

2023. márc. 16. 22:49
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Azt ugye tudod, hogyha nincs biztosítás, akkor mondjuk, egy tűz esetén a te cuccaidat nem fizeti senki ki?
2023. márc. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Salx Narval ***** válasza:
78%
Azt kellene tudni, hogy lakásbiztosítás a kialkudott +20E Ft fölött lenne, v benne foglaltatik abban? Ez utóbbi esetben nincs alapja a felháborodásodnak. Ha viszont az első verzió igaz akkor köteles lett volna a +20E Ft helyett +25600Ft-os emelésről tájékoztatni. Azt nem köteles elmondani, hogy mire fordítja a pénzt de a pontos összeget illett volna előre közölnie, ezt én is szóvá tenném ill megfontolnám, hogy így is megéri e maradnom.
2023. márc. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Eddig 2x írtam le de miattad le írom 3. alkalommal is.

"Nem kérdőjelezem meg a biztosítás értelmét" amúgy mellékesen le is sz.rom :)


Maga a kérdés megint: mi a telibeb.szott k..v. életért kell nekem fizetni egy olyan összeget/szolgáltatást amit én nem kértem mint albérlő és mi a tetves p.csáért kell nekem kifizetni ezt? Csak elméletben mert ugye a tulaj ugyan így megkapta ezt és ugyan így megmondtam hogy nem fizetem ki.


Csak kíváncsiságbol azért megkérdezem itt is hátha én nem értem és hátha én vagyok a hülye mert eddig én nem hallottam olyanról hogy valaki kérhet szerződésen kívüli szolgáltatásért + pénzt a berlötől olyan dologért aminek nyilván van haszna értelme de én ezt nem kértem.


Ha elkoltozok egy albérletbe de egy nomád f.sz vagyok aki nem tv zik és nem internetezik de a tulaj fel év után mondjuk beköti nekem a tv+internet csomagot és elkeri a havidíjat az kb ugyan ez a szitu... (úgy is lehet hogy úgy költözünk be hogy van net és tv és fizetni kell azt is de az le van egyeztetve előre)



Szóval megint: miért nekem kell fizetni egy olyan szolgaltatasert ami nincs benne a szerződésbe és nem kértem és extraként még le se volt egyeztetve velem?


Ui: lesz.rom a tüzet és azt is ha az én cuccaim is bent vannak, ha érdekelni fog akkor saját kontora majd kötök egy biztositast :))

2023. márc. 17. 00:37
 8/15 A kérdező kommentje:

6/ igen az egy olyan összeg ami sosem volt említve szóval az egyéni akció volt rámterhelve


A hosszabbítás egyetlen emelése a +20kp semmi más.

2023. márc. 17. 00:38
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Ez gondolom éves díj -én is így fizetek-, azért nem kérte eddig, mert most küldte meg a biztostó. Azaz havi 467 forinttal többet fizetsz...
2023. márc. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
68%
Erről illett volna szólnia, neked adok igazat. Utólag ne növelje a költségeidet semmivel ha már megegyeztetek egy fix összegben, ráadásul ez nem egy váratlan többletkiadás amit előre nem láthatott.
2023. márc. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!