Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tényleg nem lehet gyerekes...

Tényleg nem lehet gyerekes anyát kirakni albérletből?

Figyelt kérdés
A feleségem kiadta egyik lakását, és most tudtam meg hogy egy egyedülálló nőnek egy 4 éves gyerekkel. Közjegyzővel írták alá a szerződést.

2023. jún. 1. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Dehogynem.
2023. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pszichológus atya ***** válasza:
82%
Senkit nem lehet csak úgy egyik napról a másikra kilakoltatni az albérletből. Ez furcsának tűnhet, de a bérlőnek is vannak jogai. Ha nem tudtok közösen megegyezni és egyoldalúan akarjátok felmondani a bérleti szerződést akármilyen indokra hivatkozva, akkor az családi állapotól függetlenül több hónapos eljárás. Nem úgy megy, hogy hívod a 112-t és már viszik is a rendőrök a holmijait.
2023. jún. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Jogi szempontból semmilyen különbség nincs az alapján, hogy van-e gyerek vagy nincs.

Egy pár évvel ezelőtt valóban napirendre került hogy a gyerekes családok esetén megváltoznának a moratórium szabályai, de aztán nem lett belőle semmi. Talán innen jönnek az ezzel kapcsolatos tévhitek.

2023. jún. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

#3-as jól írja. Egyébként mindenkit ki lehet tenni, csak nem egyik napról a másikra. Van egy x idő ha jól tudom 3 hónap ami biztosítva van a bérlőnek hogy addig találjon másik albérletet és legyen ideje megszervezni a költözést stb...

Persze ha nem fizet rendesen meg gondok vannak vele akkor már más a helyzet, de akkor sem úgy megy hogy odamész rendőrökkel és kidobatod, hanem ennek is megvan a protokoll. Teljesen mindegy hogy egyedülálló anya kisgyerekkel vagy nagy család, vagy veszélyeztetett terhes nő, ki lehet lakoltatni de nem azonnal, és magát a kilakoltatási eljárást is hivatalosan ügyvéddel kell elindítani nem úgy hogy odamész és közlöd hogy mostantól van 3 hónap.

2023. jún. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én én szerződésemben, ha egy hónapot csúszok, akkor jön egy felszólítás, arra van 15 napom fellebbezni = kifizetni Azaz összesen 45 nap, de ekkor már 2 havit kell egyben fizetni: elmaradás + aktuális hónap. Ha nem fizetek jön még egy levél, és 30 napon bellül el kell hagyni a lakást. Ezt közjegyző írta, kb 2 oldal csak ezzel foglalkozik, és ez lenne a tömör lényege.
2023. jún. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NTBS ***** válasza:
100%
Ki lehet tenni, csak be kell tartani a határidőket.
2023. jún. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Tavaly én is belefutottam egy ilyen nagyon kellemetlen és nagyon költséges dologba.1.A szerződés a közjegyzőnél 65 ezer ft-ba került, ez az én költségem. 2./ a bérlők már a 2. hónaptól kezdve nem fizettek, közben tél lett, ugye a moratórium februárig nem teszi lehetővé a tényleges felszólítást sem. Aztán közjegyző felszólítás- újra 50 ezer, szerencsére a bérlők elköltöztek, nem kellett ügyvéd és végrehajtó, de így is több 100 ezer a károm.
2023. jún. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11%
Ha nem tett kiköltözêsi nyilatkozatot a közjegyző előtt és nincs hova menniük, akkor valóban nem lehet, mert a gyerek érdeke az első.
2023. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a bérlő kifejezetten rosszhiszeműen jár el, nem fizet és nem hajlandó kiköltözni, meg bejön a moratórium is, akkor nehéz kirakni, függetlenül attól, hogy van-e gyereke.
2023. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!