Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért szabják meg a tulajok...

Miért szabják meg a tulajok hány ember költözhet az albérletbe?

Figyelt kérdés
Rengetegszer látom hogy akár két hatalamas hálószobával ellátott lakásokat is úgy hirdetnek hogy 1 de maximum 2 ember részére kiadó. Értem én hogy 10 embernek nincs hely, de például egy egy gyermekes család miért nem fér el benne? Ha ők fizetik a lakbért, rezsit, közös költséget, és bőven elfér benne 3 ember, akkor a tulajnak miért nem mindegy?

2023. jún. 2. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem szeretnék, ha "lelaknák" a lakást.
2023. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Majd ha te is tulaj leszel, akkor majd neked sem lesz mindegy.
2023. jún. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezek elég semmilyen válaszok voltak..
2023. jún. 2. 17:54
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Nehogy diszkópartikat (netán kuplerájt) rendezzenek ott és zavarják a szomszédokat, akár a sűrű látogatással is.
2023. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ez az ő lakásuk, és mindegy mi rá az okuk.

Nyilván ha oda van írva, hogy max 2 embernek, de hárman vennétek ki a lakást, akkor érdemes rákérdezni, mert lehet, hogy ez még belefér nekik.

Mindenkinek más az oka mit miért akar. Van ahol amiatt amit már előttem írtak, van ahol maga a társasház kérte, hogy ne legyen nagyobb létszámú lakó, van hogy egyszerűen csak volt rossz tapasztalatuk a múltban amikor egyszerre többen bérelték a lakást és nem tudtak megegyezni azon ki mit kell a végén fizessen, miért felelős. Mindegy.

Amúgy nem ez az általános, hogy így akarnak lakást kiadni, tehát nyilván van rá okuk. Őket kell megkérdezni.

2023. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5 nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2023. jún. 2. 20:04
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Aki 1-2 embernek akarja kiadni az nyilván nem gyerekes családnak akarja kiadni.
2023. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Ez egy burkolt negatív megkülönböztetés a családosok irányába az esetek döntő többségében. Minden második bérbeadó azt hiszi, hogy akinek gyereke van, azt LE-HE-TET-LEN kirakni albérletből nem fizetés esetén (nem az), de ha nincs gyerek, akkor ez minden esetben pikk-pakk megvan (ez sem igaz). A törvényt nem ismerik, de még csak 5 percet vagy egy fillért sem akarnak arra szánni, hogy képbe kerüljenek, szóval maradnak ezek az urban legendek.

Jobbik esetben azért szokták kiírni, hogy 1-2 fő részére kiadó, mert a lakás mérete tényleg nem teszi lehetővé a normális életvitelt ennél több ember számára. Egy egy szobás, 30 négyzetméter körüli garzonba valóban nem egészséges bevinni egy 4 fős családot.

Az meg külön vicces, amikor azért féltik a lakást a több bérlőtől, mert majd LELAKJÁK. Ebben nem értem a logikát. Egy 2-3-4 hálószobás lakást mit gondolnak, ki fog kivenni? Aki egyedül él? Vagy egy gyerek nélküli pár? Persze hogy nem. Ezekbe egyetemisták költöznek csoportosan vagy melósbrigádok. Mitől fogja jobban lelakni két házastárs meg mondjuk az ötödikes Ödönke a lakást, mint 6 egyetemista vagy 4 melós?

2023. jún. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

8.

Gratulálok.

Ennyi hülyeséget összeírni, nem semmi.

Persze másképpen látnád a dolgot, ha a saját tulajdonodról lenne szó, de az még nem lesz neked jó pár évtizedig.

2023. jún. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

"Persze másképpen látnád a dolgot, ha a saját tulajdonodról lenne szó, de az még nem lesz neked jó pár évtizedig."


Van saját tulajdonom. Nem értem, mégis mit gondolsz, hogy egy csöves vagyok és valamelyik aluljáróból kommentelek egy lopott telefonon? :D


Na de akkor nyugodtan cáfolj meg te ingatlanguru, mutass rá, hogy mi az amit rosszul tudok. Szépen menj végig a mondandómon és cálold meg őket linkekkel, törvényekkel, szakértők véleményével vagy valamivel. Az hogy ide böfögöd, hogy "hülyeséget hordok össze", az nem cáfolat, csak azt igazolja, hogy miért ilyen kis arányban hasznosak a válaszaid... :)

2023. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!