Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek én reagálom túl...

Szerintetek én reagálom túl vagy inkorrekt ez a bérbeadói magatartás?

Figyelt kérdés

Tulajom felmondta május végére az albérletet. Mondtam, hogy rendben, semmi akadálya, határidőre kiköltözöm. Sokáig laktam ott, semmi gondunk nem volt sosem. Értesítettem május közepén, hogy már 30-ra üres a lakás, el kéne majd számolni az óvadékkal. Nem válaszolt, én kiköltöztem. 30-án reggel fel is hívtam, hogy üres az ingatlan, kérem a kauciót. Ő ragaszkodott az átadás-átvételhez előtte, ami teljesen normális.


Mondtam neki, hogy mivel full normális volt végig, menjen oda, amikor gondolja, nézze meg a lakást, nem kellek én oda, és nincs is időm erre igazán, ha van kifogása, jelezze, csak legyünk gyorsak, mert kellene a pénz.


Ezt követően semmi, még egyszer hívtam, hogy mi a helyzet, azt mondta, bocsánat, elfelejtette, de intézi. Azóta sincsen híre a pénznek, közben a szerződés szerint a jogviszony megszűnése napján el kellett volna számolnunk…


2023. jún. 3. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem adja vissza, vagy nem az egészet, akkor feljelentheted a rendőrségen sikkasztásért.


Sikkasztás Btk. 372. §


[link]


Küldj neki egy ajánlott levelet, hogy 7 napon belül(legkésőbb) utalja vissza, ha nemet mond vagy nem válaszol akkor mehetsz a rendőrségre.

2023. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Én 5 éve várom, hogy visszaadja a kauciót. Már lemondtam róla.... ezek ilyenek. Jól viselkedsz, nem lakod le a lakást, nem kergeted őrületbe a szomszédokat, dícsérnek hogy milyen jó kislány, kisfiú voltál, aztán átvernek. Ha még egyszer albérletbe költözöm tuti szét fogom k..ni a lakást hogy legyen mire költenie a majomnak a kauciót.
2023. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretik visszaadni a kauciót.

Esetleg mondd neki, hogy ügyvéd ismerosoddel megbeszéled, mit fogsz lépni.

2023. jún. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 ascelpius válasza:
100%
hogy adtad neki vissza a kulcsot ha nem voltál ott átadásnál?
2023. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem még mielőtt ügyvéddel fenyegetőzöl vagy hasonló, hívd fel és nyomatékosan mondd meg neki, hogy neked kell az a pénz, részedről mindent megcsináltál, MOST AZONNAL a netbankján utalja el az összeget vagy elmész hozzá és átveszed készpénzben (gondolom a lakcímét tudod, a szerződésen csak szerepelt).

Ha nem együttműködő, akkor jöhet az ügyvéddel fenyegetőzés, meg a lakásba visszamenés és a kaució "levásárlása". :)

2023. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Megjegyezném, hogy sok esetben a májusi számlák június hó közepén érkeznek meg.


Nálam a tulaj megvárta a számlák beérkezését, és a kaucióból lett levonva az utolsó hónap fogyasztása.

2023. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#4 több lakása van a házban, vele egyeztetve a kulcsot ott hagytam az egyik szomszednal, akivel joban voltam en is es tole berel.


#6 Fix rezsit fizettem, boven rafizetve a fogyasztasomra, de ez nem gond nekem. A szerzodesunk is egyertelmu, hogy az elszamolas napja a szerzodes megszunesenek napja.

2023. jún. 6. 19:39
 8/13 anonim válasza:

Szerintem nem jár el korrektül a bérbeadó, minimum a kommunikációja kifogásolható. Neked viszont nagy szükséged van arra a pénzre, ha jól értem, és mégsem személyesen (vagy legalább megbízottad útján személyesen) adtad át a lakást. Óraállásokat is szoktak ilyenkor rögzíteni, többnyire van egy csomó minden, amit vissza kell adni a bérbeadónak az átadáskor (kulcsok, távirányítók). Én odamentem volna vagy odaküldtem volna valakit biztosan.


Csak szerződést kötöttetek tanúk előtt vagy közjegyző is közreműködött?

2023. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8 Nincsen igazabol szuksegem a penzre, a banasmod bant nagyon. Ha elmondana, miert tartja vissza, lehetne is velem beszelni a visszajuttatatando osszegrol. Pl. a tisztasagi festes nem az en koltsegem a szerzodes alapjan, de ha megkert volna, hogy felezzuk, nem lettem volna rugalmatlan, mert en ilyen vagyok. Fontosabb egy normalis emberi kapcsolat, mint a penz.


Ceg a tulajdonos, belyegzovel ellenjegyzett a szerzodes.

2023. jún. 8. 06:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyvonalú voltál vele, sajnos ez lett a vége.


"Nincsen igazabol szuksegem a penzre"

Ezt ő is tudja? Sajnálom, hogy kifogtál egy ilyet, sokan örülnének a rendesen fizető bérlőnek.


Nem lett volna szabad szó nélkül kilépned a lakásból elszámolás nélkül. Gondolkodk az ő fejével. Kiköltözött a biztos bérlője, pénze is van kereshet másikat, de még egy ilyet nem fog találni. És van még nála egy csomó pénzed, dehogy adja vissza. Szerintem od az 1. hszó tanácsát fogadd meg. Ha hagyod, vérszemet fog kapni.

2023. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!