Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a lakásomba bejelentkezik...

Ha a lakásomba bejelentkezik az albérlőm állandóra, abból elvileg semmi hátrányom nem származhat, igaz?

Figyelt kérdés
Tehát nem kap az albérlő több jogosultságot annál, mintha nem jelentkezne be?

2013. jan. 24. 21:08
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

12: "A lakóknak pedig van lehetőségük a szülői háznál lenni bejelentve állandóra vagy akár ideiglenesre! "


Mibol gondolod, hogy mindenki szuleinek van sajat haza/lakasa?

2016. máj. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
30: jo, konnyen vagy, hogy a te szuleidnek van sajat lakasa, de nem mindenki ilyen szerencses.
2016. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

19: Életem során több ingatlant vettem, melyben a valaha volt lakosok összevissza voltak bejelentve.

Tulajdonosként (1/1 tulajdoni hányad) bementem az önkormányzathoz, az adásvételi szerződést kérték, igazolnom kellett, hogy én vagyok a szerződésben szereplő lakástulajdonos, onnantól pedig szóbeli kérésemre bevezették a nyilvántartásba, amit kívántam, ki legyen bejelentve és ki nem.

2 perc sem volt a teljes ügyintézés.


Kijelentéshez semmi nem kellett, bejelentéshez kell a bejelentett megjelenése is személyazonosítási iratokkal és bejelentkezésre jogosító hivatalos papírokkal és a tulajdonos jelenlétével.

Nálatok valószínűleg nem voltak tiszták a jogi viszonyok, amikor erről intézkedni akartál.

Nem voltál kizárólagos tulajdonos például.

2017. ápr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
69%

Itt vagyok én, a csótány, akiről a kérdés szól.

Se ismerősök, sem barátok, sem bérbeadók nem akarnak bejelenteni, mert félnek.Hogy elveszem a lakásuk,kilakoltatom őket, a lóf-sz tudja még mi.

Nincs ezeknek semmi alapja. Akkor jelent ki mikor akar, és fiktív lakcímem lesz.

Magyarországon soha nem volt semmilyen lakcímem, mert külföldi vagyok. Felvettek tanárnak, de nem tudnak alkalmazni, mert nincs lakcímem. Most az helyettesít, akit én kell helyettesítsek.

Egyetemet végzett előadóművész vagyok, korrekt és becsületes, van adott szavam. Senkinek nincs tartozásom, utoljára én adtam kölcsön.

Most ebben a helyzetben mit csináljak?Sakkban vagyok, rajtam kívül3ember akit helyettesítenem kellene+az intézmény.

Még hajléktalan státuszt sem kaphatok.

2017. szept. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

#34 jelentsd be a lakcímedet két tanúval aláíratott bérleti szerződéssel, akkor nem kell a tulajdonos külön aláírása.


Ha nincs ilyen bérleti szerződésed, akkor vidd perre a dolgot. A bíróság pótolni fogja a hiányzó aláírást.

2017. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 mlgy_1987 válasza:

#12-esnek válaszolnék az alábbi kijelentésére:

"A lakóknak pedig van lehetőségük a szülői háznál lenni bejelentve állandóra vagy akár ideiglenesre!"


Az ugye megvan, hogy vannak olyanok, akiknél nincsenek szülői, vagy rokoni kapcsolatok egyáltalán, vagy ők maguk is albérletben laknak?

2019. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 mlgy_1987 válasza:
21%
Kénytelen vagyok egy kicsit eltérni az eredeti témától, de hadd kérdezzem már meg: ha valaki ennyire fél, hogy a bérlőjét nem tudja kitenni, akkor az mi a fenéért adja ki a lakást? Az adja el a lakást és fektesse értékpapírba a pénzét. Én, mint albérlő, már eléggé unom, hogy mindenkinek van valamilyen horror története valamelyik közeli ismerősétől, ahol maga a megtestesült gonosz volt a bérlő. Azt sehol nem hallani, hogy "az előző lakó milyen egy szent volt". De bezzeg az nem kerül szóba, hogy vajon az ingatlant kiadó tulajdonosok hány százaléka adózik rendesen az állam felé? Elnézést a kiakadásért.
2019. máj. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
Nem kell kiadni a lakast es akkor nincs ilyen problema...ha valaki kiadja es hivatalosan teszi, kotelessege bejelenteni az ott elo embert! Sztem inkabb nagyon meg kell nezni, hogy kinek adja ki valaki a lakast! Az viszont nem lehet, hogy elvesszuk a penzet lakhelye meg nincs! Sok esetben egyebkent a berlo “modosabb” mint akie a lakas. Ha lenne plusszban lakasom biztos nem adnam ki, nem is ertem, hogy egy csomo embernek , hogy van lakasa amikor arra van kenyszerulve, hogy kiadja azt! Ilyen aron nem kellene azt tuti!
2019. júl. 29. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 EnnDii válasza:

Én sem értem ezt az útmenti stílust amit páran megengednek a bérlők felé. Nekünk kb két éve van kiadva egyik lakásunk. Szépen írni kell egy szerződést, nem zsebre okoskodni, ammenyi adót kell utána fizetni nem fog a földhőz vágni ráadásul ha beüt a baj és az albérlők nem együttmüködők, akkor a bírosághoz tudok fordulni. De ugyanilyen hülye rémhírterjesztés miatt van, hogy gyerekesek nem tudnak lakást kivenni. Szerintem egyszerűen meg kell nézni az új albérlőket, hogy beszélek, hogy viselkednek és pár percből azért le lehet szűrni, hogy milyen emberek és, hogy valószínűleg nem vernek át a palánkon, ha meg mégis próbálkoznak ott a papír.

Az a hozzászóló aki akármikor feljárkál az albérlők tudta nélkül arra meg nem is tudok mit szólni. SZerintem ha kölcsönös a bizalom, akkor ilyeneket nem kell csinálni, a vízórát meg akkor is le lehet olvasni ha otthon van az albérlő, előtte egyeztetni kell és kész. Mondjuk ez nálunk úgy van, hogy a bérlő lefotózza, és elküldi Messengeren és kész. Nem pedig csak úgy bejárkálok a privát szférájába.

2021. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
Amiről 5/39 beszél, az az ideiglenes lakcímről szól, azaz tartózkodási helyről (új nevén). De a kérdező az állandóra bejelentkezésről beszél. Az más!
2021. szept. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!