Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy tudok lakásfenntartási...

Hogy tudok lakásfenntartási támogatást igényelni a bérleti díjra is, ha nincs róla számlám?

Figyelt kérdés

Általában sehol sem adnak számlát. De akkor nem tudom megigényelni rá a támogatást. Még a rezsire is alig, mert fél odaadni a közös képviselőtől a papírt, a fűtésről meg a közös költségről, nehogy megbüntessék. Én abszolút megértem..., de én jogosult lennék, illetve a családom, 3 hónapos babánk van, és kevés a pénzünk, és akkor így elesek a támogatástól, pedig nagyon jó lenne.

Várom a hozzászólásokat, ötleteket!



2013. máj. 24. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
keress olyan alberletet ahova bejelentenek hivatalosan es akkor majd kapsz tamogatast. Csak akkor tobbet kell majd fizetned,mert ugye az adot is valakinek meg kell fizetni. pl ( 60 ezer+rezsi+afa) vagy 80 ezer+rezsi afa nelkul. Ugyhogy nemsokra mesz a tamogatassal
2013. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre, de szerintem senki sem fizet adót, meg hát ez alapján találni albit igazán nem lenne egyszerű. De hát egyáltalán mennyi adót kell fizetni?
2013. máj. 26. 08:26
 3/3 anonim válasza:

Mi most keresünk (ismét) albérletet párommal. Leírom a problémákat, hátha segít valamicskét.

1. Ingatlanosok inkább eladó lakásokkal foglalkoznak, mivel abból több jutalékot kapnak.

2. A magánszemélyek nem jelentik be a lakást (jó 90% legalábbis), nem adóznak utána magyarul. Sajnos az ilyenek szokták átverni az embert, nem kapod kézhez a számlát, jogtalanul követel pénzt a bérlőtől stb. Tapasztaltam... sokat kellett költöznünk és eddig mindenütt a tulajjal volt gond, hogy lenyúlta a pénzt meg ilyesmi.

3. Sok helyen a gyereket sem engedik albérletbe (nem értem, hogy minek fizet a bérlő akkor kauicót...). Egy kisbaba nem fogja átrágni a falat, nem értem az embereket ilyen téren. És ne jöjjön senki azzal, hogy jaj de sokan lépnek le, otthagyva a rumlis lakást. EZÉRT kell a szerződés, az biztosítja mind a két félt...


Sajnos ha nem vagytok bejelentve, akkor nem kaphattok támogatást tudomásom szerint. :(

2014. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!