Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Létezik olyan lakás biztosítás...

EagleHUN kérdése:

Létezik olyan lakás biztosítás amit a Lakástulajdonos a saját lakására/házára köt, de egy másik ugyancsak az ő tulajdonában lévő lakásra is érvényes (amit albérletbe kiadott)?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs ilyen és pár ismerősöm szerint sincs, de ha valaki tud ilyenről legyen szíves válaszoljon. Sürgős lenne, mert a Tulaj azt állítja neki ilyen biztosítása van az albérletre. Ergo egy lakásbiztosítás mindig csak egy adott címre szólhat. Jól gondolom?

2013. máj. 28. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
A biztositók minden ingatlanra külön kötnek bíztosítást.
2013. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Emlékeim szerint az Allianznál lehet olyat csinálni, hogy az otthonbiztosításban megadod a másik lakást, mint melléképület más helyen. Úgy emlékszem, hogy ennek csak az a feltétele, hogy egy településen legyen. A részleteket nem tudom pontosan, de egy kérdést megér - kérdezd meg a biztosítót!
2013. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérjed meg a tulajt, hogy mutassa meg a szerződést.

De ha jól tudom, akkor a bérleti szerződéssel a kezedben tudsz külön biztosítást kötni a saját ingóságaidra. Nálunk legalábbis ez van. Benne is van a szerződésben, hogy "megengedi".

2013. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nincs szerződésünk sajnos (érvénytelenné vált már korábban, rászerződés miatt).

Régen volt ide külön lakásbiztosítás, de a biztosító felmondta annyit vett föl már rá a tulaj, beázásra stb... Ráadásul amikor beköltöztünk ragaszkodott hozzá hogy beépíthesse az árát az albérleti díjba (így 2k val többet fizetünk 7,5 éve). Viszont a biztosító általi felmondás óta is ugyanazt az albérleti díjat fizetjük. Na erre hivatkozik a tulaj, hogy az ő családi házas biztosítása az albérletre is szól, vagyis mi is biztosítva vagyunk elvileg, de ez nekem valahogy nem kóser.

Ki fogom kérni a szerződését. De az sem ér sokat szerintem ha az ide is szól, mert mi elvileg külön szerződést kezdtünk fizetni. Persze ezt így utólag érvénytelenné vált szerződéssel nehéz lesz bizonyítani!

2013. máj. 29. 16:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha valaki tud még konkrét saját tapasztalati példát írni az nyugodtan írja még be.
2013. máj. 29. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!