Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha mindenképpen lakhatási...

Ha mindenképpen lakhatási lehetőséget kell találnom, de nincs jövedelmem, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Természetesen nem hajléktalanszállóra gondolok, hanem például szociális lakásra (azt milyen módon kaphatok?), esetleg egyházaknál érdeklődjek, hátha valahol segítenek? Vagy valami kommuna-félét keressek? Esetleg önkéntes munka valahol? Tudna valaki konkrét példával is segíteni?


Köszönöm!


Cinikusok kérem kíméljenek, mert nem reagálok a hozzászólásaikra, viszont lepontozom őket...



2013. aug. 30. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Szociális alapon kiutalt lakásokat az önkormányzat adja. be kell adni egy igénylést, indokolva hogy miért van szükséged szociális alapú lakásra. De ne várj sokat ettől. Ugyanis várólista van, és elsősorban azok kapnak akik többgyermekesek..Így egyedül a lista végére kerülnél, és mindegy mikor kérvényeztél ha gyerekes egyén igényel, mindig eléd kerül. Arról nem is beszélve, hogy van pár kikötés hogy ki kaphat..

Az egyházak ma már nem biztosítanak otthonokat, mert nincs rá keretük. Vannak otthonuk ahová szerzeteseke, apácákat fogadnak be. Feltételezem nem tanulsz papnak, nem vagy szerzeted. Az egyház viszont (főleg vidéken) ha nagy a baj, segít hogy 1-2 napra legyen hol aludni.. de hosszabb távú otthont nem tud biztosítani. De érdeklődj nyugodtan bármelyik egyháznál, főleg ha gyakorlod is a vallást, hátha van segítség. Én nem sokat várnék ettől sem.

kommunákról nem tudok..

Önkéntes munka az mindig van, de nem mindig jár szállással együtt. A munkásszállásért is fizetni kell.

A gond az hogy jövedelem nélkül nem lesz lehetőséged lakhatási helyhez jutni. Mindenképpen kell hogy legyen valami jövedelmed, mert ha segítenek is, akkor is fizetned kell valamit. Villanyt, gázt stb..

Ha nincs jövedelmed akkor nem sok lehetőséged marad. Talán ilyenkor jöhetnek képbe a barátok, rokonok akiknél meghúzhatod magad pár napra, hétre. Esetleg velük beszélhetnél, hogy elvagy a nyári konyhában, és cserébe rendben tartod a kertet...vagy valami hasonló..

Vagy maradsz ott ahol jelenleg élsz, és az első hogy keresel munkát magadnak.. Amint lesz pénzed, már könnyebben tudsz mozogni..

2013. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót, bár ez nem sok jóval kecsegtet...

Akkor a szociális lakások esetében ott a szokásos diszkrimináció, hogy aki egyedülálló, az kevésbé értékes ember, mint aki gyereket nevel...Az egyházak pedig...nekem elsősorban pl: a buddhisták ugrottak be. Nem tudom, náluk mi a helyzet.

Esetleg valami más alternatíva? Bármi érdekel.

2013. aug. 30. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a napokban láttam olyan hirdetést, hogy idősgondozásért szobát biztosítanak. De ez szerintem nagyon ritka lehetőség, miskolcon láttam ilyet, de nem tudom, melyik oldalon.

Nem egyszerű a helyzet, mert mindenképpen bizalom kell egy ilyenhez.

Illetve néhány undorító faszi szokott még szobát hirdetni ingyen, "társaságért" cserébe.

2013. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az idős gondozásra már én is gondoltam, de nem tudom, ebbe mi tartozik bele, mert pl: napi bevásárlás, a lakás rendben tartása, pázsit rendben tartása ok, de pl: egy fekvőbeteg-ellátás már sok minden mást is jelentene...
2013. aug. 31. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!