Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire illik összefúrni a...

Mennyire illik összefúrni a falat egy albérletben?

Figyelt kérdés

Bútorozott albérletbe költöztünk be, de közel sincs annyi bútor, amennyire szükségünk lenne. Két fogast már felfúrtunk az előszobába, mert az agyamra ment, hogy nincs hova tenni a kabátokat, de ez még csak az első albérletünk, így nem tudom mennyire illik összefúrni a falat!? Szeretnénk venni egy, vagy két polcot is a szobába, ahol fűrészporos tapéta van, ha költözünk nem lehet csak úgy eltüntetni a nyomokat és nyilván vinnénk magunkkal a polcokat, illetve szeretnénk feltenni egy egész alakos tükröt is a falra.

Illik rákérdezni mielőtt ilyeneket felszerelünk, vagy ez általában a tulajdonost hidegen hagyja?

Azt sem akarom, hogy hülyének nézzen, hogy erre egyáltalán rákérdezek.



2014. jan. 12. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Engedély nélkül semennyire, ugyanis a kauciót elveszthetitek miatta, ha észreveszitek.


Engedéllyel meg akármennyit.


Mindkét esetben kiköltözéskor be kell glettelni a falat és újrafesteni/tapétázni. Csak ha nincs engedélyetek, akkor sajnos reménykedhettek, hogy nem veszik észre.


Elsősorban a tulajt/főbérlőt kellene megkérdezni, igen! Egyáltalán nem hagyja őket hidegen, ugyanis gondolj bele, ha minden bérlő így gondolkodna, hogy engedély nélkül fúrok bele 5-10 lyukat, akkor 10 év és 3 bérlő után egy nagy lyukhalmaz lenne az egész fal.

2014. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Minden változtatáshoz a tulaj engedélye kell, meg kell kérdezni! Ha nem teszed, a kaucióból levonhatja.
2014. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor rákérdezünk mielőtt bármibe is belekezdenénk.

Egy polcot már feltettünk a konyhába, de erre rámondta még beköltözés előtt az áment, illetve a fogast látta már, egyelőre arra sem szólt semmit, pedig 2-2 lyuk. A korrektség miatt akkor viszont a továbbiakban rákérdezünk mindenre, csak fura, hogy azért is fel kell hívnunk, ha egy szöget akarunk a falba verni. Persze érthető.

2014. jan. 12. 17:18
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem fura, gondolj bele a fordítottjába. A te tulajdonoddal te rendelkezel, mert végsősoron te tudod, milyen kárt vagy esztétikai hibákat okozhat, ha telelyuggatják a falat.
2014. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, ezért mondtam hogy érthető és azért tettem fel a kérdést egyáltalán, mert belegondoltam.

Az én (mint lakó) szemszögemből fura, hogy ez az "otthonom" és engedélyt kell kérni egy egy lyukra a falon.

Nem ismerem az "etikettet" ilyen szempontból, ezért kérdeztem mielőtt nekiestem. :)

2014. jan. 12. 20:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy általában nem tilthatja meg a tulajdonos, hogy a normális emberi lakhatáshoz szükséges bútordarabokat akár szakszerű fúrással is rögzítsd a falon. Viszont, ha van a lakásban valami bűnranda mintás tapéta, ami a tulaj szívének persze nagyon kedves, akkor bizonyára nem akarod kiköltözéskor három lyuk miatt a lakást újratapétáztatni. Ezért szerintem butaság mintás tapétával lakást kiadni illetve kivenni. A legjobb a sima glettelt fal vagy a festhető fűrészporos tapéta, mert azon nyom nélkül eltüntethetőek a lyukak. A válasz tehát: ha el tudod tüntetni a lyukakat, akkor fúrjál, egyébként meg legközelebb válassz ügyesebben lakást.
2014. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
A tükrön és a fogason én is gondolkoztam, de végül megoldottuk okosabban: vettünk állótükröt és fogast, így nem kellett semmit fúrni. Fúrható polc helyett is lehet polcosat választani, aminek van lába.
2014. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha megoldható lenne így, akkor nem lenne kérdés, hogy megoldanánk, de ez egy pici lakás és egyszerűen nincs hova tenni álló tükröt, illetve polcot, mert sok helyet elvenne. Van egy tévéállványunk, a fölé gondoltam egy polcot tenni, amit csak fúrással lehetne sajnos megoldani, illetve van egy kis rész, ahova a táskáinkat pakoljuk általában (nekem sulis, párom hátizsákkal jár dolgozni), amögé a falra szeretnénk egy tükröt, így a táskák helye is megmarad.
2014. jan. 13. 16:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a lehető legolcsóbb megoldást kellene választani - pl. polc a falon - s aztán nem lukakat hagyni a falon, hanem a polcot!!! Ahogy a fogasokért nem szólt, de 2 vacak fogast elvinni: némileg pofátlanság kategóriája...
2014. jan. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazából a te "otthonod" az az ő tulajdona. Meg inkább nézzen amúgy is hülyének emiatt, minthogy később konfliktus legyen.
2014. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!