Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bejelentkezhet az albérlő a...

Bejelentkezhet az albérlő a tudtom nélkül a lakásba állandó vagy ideiglenes cimre? Ha aláhamisítja a bejelentő lapot igen de más úton is?

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 09:32
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
87%
másképp nem, csak hamisítással
2014. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim válasza:
nem elég az? :D
2014. jan. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Hogy tudom kideríteni csináltak e ilyet?
2014. jan. 15. 09:47
 4/54 anonim ***** válasza:
88%
Bemégy a Polgármesteri Hivatalba, ott megtudod.
2014. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim válasza:
100%
a helyi önkormányzatnál érdeklődsz, hogy be van-e jelentve valaki a lakásodba.
2014. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
31%
Csak jelezném, hogy az ideiglenes lakcímre (tartózkodási helyre) történő bejelentkezést törvény írja elő, azt nem tilthatod meg. Állandóra persze nem kell bejelenteni őket, bár több joguk attól sem lesz.
2014. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
De mert ha az lesz az állandó helyük akkor hogy rakom ki?Nincs más lakcimük.ÁÁ ilyet nem maradjanak csak meg ők a saját lakcimükö9n az a biztos.
2014. jan. 15. 10:57
 8/54 anonim válasza:
53%
egy tipp: ha bejelented őket ideiglenesre, előre irass alá velük üres lapot is a későbbi kijelentkezésre, mert előfordulhatnak később konfliktusok és nem tudod kijelenteni őket...
2014. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
75%

Kényszerkijelentést tudsz tenni, de kérdés, hogy engedélyezik-e majd az önkormányzatba.


Én olyan lakást vettem, ahol állítólag sosem volt bérlő. Mégis 3 emberke volt tartózkodásira ide bejelentve, amiről az eladó nem is tudott.

Az önkormányzathoz besétáltam és kértem a kényszerkijelentést az adás-.vételire hivatkozva. Vittem a földhivataltól származó hivatalos papírt is.

Kb. 5 perc volt az egész.

2014. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%
Ha van 2 tanúval is aláíratott bérleti szerződés, akkor be tudnak ideiglenesre jelentkezni nélküled is, ennyi elegendő. Viszont ez semmilyen joggal nem ruházza fel őket, kirakni is simán kirakhatod őket, ha nem fizetnek. Viszont ha vki min. 3 hónapja lakik albérletben, elvileg kötelező lenne neki ideiglenesre bejelentkezni, ezt nincs jogod megakadályozni....vagy ne add ki a lakást, ilyen egyszerű!
2014. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!