Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Önkormányzati lakásbérlés,...

Önkormányzati lakásbérlés, hogyan?

Figyelt kérdés

Olvasom a pályázat feltételeit és ezen megakadtam:

"A nyertes pályázó köteles a szerződéskötés előtt egy hónapnál nem régebbi

köztartozásra vonatkozó „nullás” igazolást (Polgármesteri Hivatal Adóügyi

Osztályán szerezhető be) és adótartozásra vonatkozó „nullás” igazolást (Nemzeti Adó

és Vámhivatalnál szerezhető be) mellékelni, melyek térítés ellenében igényelhetők.

Öszesen 2db igazolást kell csatolni (amennyiben az igazolások tartozást mutatnak,

abban az esetben a bérleti szerződés nem köthető meg)! "


Ezt honnan kell beszereznem? Bejelentett lakcímem vidéken van, ahol anyámék fizetnek mindent. Pesten lakom (nem vagyok ideiglenesre sem, nevemre csak a tv számla jön)és egy szomszédos kerületben pályáznák lakást.

A vidéki önkormányzattól kell kikérnem? És az APEH-től hogyan? Írnom kell? hova?


2014. márc. 21. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem attól a kerületi hivataltól kell kikérned, ahol pályázni szeretnél. De inkább hívd fel őket!


A NAV-nál az a legegyszerűbb, ha bebattyogsz. 3000 Ft a nullás, de ha van ügyfélkapud, elektronikusan is kérheted. Vagy kérheted a felvételed a köztartozásmentes adózók közé, de ott majd csak következő hónapban fogsz látszani.

2014. márc. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azert en bizony utananeznek annak is, hogy az adott keruletben egyaltalan lehetseges-e ugymond 'kulsosnek' lakast berelni az onkormanyzattol, ha hivatalosan nem lakik a keruletben x eve, akar alberletben is (mar csak azert is, mert pl. a XIII. keruletben bizony van ilyen szabaly).


'Nullas' igazolast ugye attol az onkoritol kellene beszerezned, ahol a lakas van, de mivel ott neked nincs is adofizetesi kotelezettseged (nem laksz ott), jo kerdes h. kiadjak-e.

2014. márc. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az apehtől márt sehogyan .

A NAV-nál kapod adószám alapján nincsen e elmaradásod , például TB-környékén , vagy régi adósságok + kamatai .

A második a lakcímed szerinti önkormányzat ha volt tulajdonod , vagy egyéb , hogy fizeted e az ingatlan , autó utáni adókat , ha volt ilyened ..

De ezeket az ingatlanokat az mszp óta szegény politikusok , tanuló gyermekeik , meg színházba járó rokkant rokonok szokták megnyerni , nekünk jár alapon megkapni ..

2014. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A vidéki címem önkormányzatát felhívtam, 3ezer forint a nullás igazolás,de előtte be kell fizetnem az ere a fél évre szóló súlyadomat.


A pályázatban az van írva, hogy Budapesti vagy pestmegyei lakos pályázhat. Benne vagyok.


Nav-nál telefonon irányított az ügyfeles,hogy mit kell letöltenem,de nem sikerült. a Java legújabb verziója szükséges hozzá és akárhogy próbáltam nem indítja el a gép. Majd akkor személyesen.

2014. márc. 27. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!