Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Személygépjárműben kéne...

Személygépjárműben kéne lakni. Melyik lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy anyagilag nem állok jól, nincs munkám, és lehetséges hogy kidobnak onnan, ahol most lakok. Minden spórolt pénzem 400.000 forint, és azt szeretném kérdezni, ennyi pénzért milyen autót tudnék vásárolni, amiben el lehetne lakni? Ami nem is túl nagy, de azért el tudok benne feküdni, masszív, (nem tudják feltörni) valamint viszonylagosan jó hőszigetelő. Nem számítok nagy luxusra ennyiért, de mégis jobb, mint az utcán feküdni. Akármennyire is komolytalan kérdésnek tűnik, KÉREM SZÉPEN komolyan válaszoljatok, most az egyszer fogjátok vissza troll-kiszólásaitokat, mert most tényleg segítség kéne, nem akarok valami szar Daevo Tico szerű kocsit kifogni, csak mert valaki poénból azt ajánlotta.

2014. márc. 30. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból körbe néztem egy helyen. Én ilyesmi autót vennék arra a célra amit te tervezel.

De mielőtt még autót vásárolnék utána járnék, hogy engedélyezett-e kocsiban élni, fogom-e tudni fizetni a biztosítást, évi vizsgadíjat és egyéb vele járó költségeket. Mondjuk számolnék azzal, is, hogy bár nincs már tél, de hidegek lehetnek az éjszakák és nem biztos, hogy jó megoldás kocsiban élni.

[link]

2014. márc. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, ilyesmire gondoltam. Amúgy én sem tudom, szabad e kocsiban élni, de van egy néhány négyzetméteres magántelkem (ház nélkül), ha oda parkolok vele, talán nem szólnak be. Igen, biztos kéne adót meg ilyesmiket fizetni, talán az lenne a legjobb ha forgalomból ki lenne vonva.

2014. márc. 30. 18:13
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Akármilyen gyakoribb kisteherautó jó erre a célra, Transit, Ducato, Transporter, Hiace ,lehetőleg magasított hosszított változat,ami nem körbeüveges, hogy ne bámészkodjanak be ha alszol. Személykocsiba ne gondolkozz még egy kombiban sincs elég hely a kényelmes alváshoz és a cuccaid sem férnek el rendesen.


Ezeket szigetelheted belülről polifoammal és egy szivacson kényelmesen tudsz aludni. Ha néhány naponta váltogatod a helyedet ,akkor a túlbuzgók sem fognak feljelentgetni, mert fel sem tűnsz nekik.

2014. márc. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja most nézem ,van telked. Akkor nincs probléma, akár a szabad ég alatt is alhatsz a saját területeden. De talán egy lakókocsi akkor jobb megoldás.
2014. márc. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet butaságot kérdezek, de ha van egy üres magántelked, akkor miért nem veszel faanyagot, és ha már úgyis munkanélküli vagy, kis segítséggel (akár itt neten is találsz infókat) csinálnál egy kis faházat a telkedre?

Faházhoz nem kell építési engedély, bár lakásnak nem használható, de ahogy a gépkocsit sem fogod lakáshasználatnak nevezni, így a faházat sem.

2014. márc. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Daewoo" ! A Daewoo Tico nem rossz típus .

Fontos ,hogy egyáltalán akarsz e dolgozni mostanában , letelepedni fix helyen ,vagy vándor szelő vagy ..

Az utcán úgy sem kell feküdnöd ha csak nem tiltottak ki a menedékekből piázás, agresszió miatt !

Sokszor gondolkodtam ilyenen ... Ha nem reklámszatyros vándorló vagy akkor , ennyi pénzből veszel egy garázst azon a településen , megélhetsz benne ,ott tartod a szerszámaid stb ! De a legfontosabb add le a címednek egy közeli hajléktalan , átmeneti szálló címét persze ha van időd bemenni oda ! Ami nagyon fontos ezeken a szállókon bérelhetsz ágyat 4 fős szobában havi 13 000 ft-ét , kérhetsz kedvezményes ,vagy ingyenes étkeztetést , és ha jár neked járadék vagy 22800 - ft ide kérheted a leveleiddel együtt . A mosásról , napi fürdésről, gyógyszertámogatásról, önkormányzati ruha étel adományokról nem is beszélve , nem is beszélve !

2014. márc. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Két hónapig egy Astrában laktunk a feleségemmel. Nem mondom, hogy kényelmesen, de elfértünk benne, és még a nyári holmink is velünk volt. Legnagyobb nyűg ilyenkor a személyi higiénia megteremtése.
2014. márc. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szeretnék dolgozni, de az utóbbi hónapokban csak olyan szar munkákat fogtam ki, amik enyhén szólva sem volt hivatalosak, ígérkettek, szabadkoztak, végül alig fizettek valamit, ami szinte csak a buszköltségemet fedezte. Tehát albérletben nem gondolkodom, amíg ilyen instabilak a lehetőségeim, csak elverném a maradék pénzemet is.

Azon is gondolkodtam, hogy valami olcsó lakókonténert veszek a telkemre, de ahogy néztem az árakat, még egy lakókocsi is jobban megérné.

Alkalmi munkáim vannak, heti pár ezer forintért, azon talán elketyegek ha van hol aludnom esténként.

Tisztálodásra egyenlőre még nem is gondoltam :) WC pedig van a benzinkúton, nem tudom mekkora bunkóság lenne folyton oda járni.

2014. márc. 30. 18:36
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

lakókocsi lenne a legjobb, bár azzal közlekedni nem tudsz önállóan, autó nélkül, viszont lakhatásra jobb megoldás, és gondolom nem esik le az aranygyűrű az ujjadról ha gyalog kell járnod. pláne hogy tankolni is sokba lenne.


ne a benzinkútra járj wc-re, pláne ha van telked, sokkal kényelmesebb ha ásol egy budit, ott csendes magányodban elintézheted a szükségleteket.


ezek tök tutinak tűnnek, és még egy kis pénzed is marad: [link]


minél előbb keress normális munkát, és legyen bejelentett lakhelyed. ki tudsz törni, de nagyon keményen kell küzdened.

szerencse, h jön a nyár, vannak idénymelók, és az időjárás is kedvez a lakókocsiban tartózkodáshoz.

2014. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minél előbb jelents be magad helyben rászorultként . Ha rászorult vagy ingyenes az orvosi eltátás de nem alanyi jogon hanem az önkormányzat szociális osztályán kell két oldalas papírt kitöltened , mert ha valami bajod lenne a kutya sem fizetné.. WC a pottyantó + klórmész :) Ha voltál katona tudod mi kell a franci fürdéshez 10 liter viz + lavoár . De ha települést is írnál lehet az itt lévők rengeteg neked kedvező forrást kutatnának csak az internet segítségével.
2014. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!